Що таке відсотки »

Тема уроку: Що таке відсотки?

Тип уроку: комбінований урок

Вид уроку: урок - обговорення-гра

Цілі: разясніть поняття про відсотки

  • освітня
  • перевірити знання і розуміння по темі «Відсотки»;
  • удосконалювати вміння будувати логічний ланцюжок міркувань.
  • розвиваюча
  • розвиток критичного мислення, уваги, вміння обґрунтовувати свою точку зору, розуміння вміння приймати зважені рішення, працювати з інформацією.
  • створити умови для прояву пізнавальної активності учнів. висловлювати свої думки.
  • виховна
  • виховувати почуття цілеспрямованості, самостійності.
  • формувати здатність до колективної роботи для досягнення цілей.

Освітня технологія: розвиток критичного мислення

1. Організаційний момент; 2. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. 3. Постановка навчальної проблеми 4. Самостійне виконання завдань в групі. 5. Підведення підсумків. Письмова рефлексія - написання есе. Творче домашнє завдання представити відповіді в оригінальній формі.

Методи навчання на уроці.

1. Організаційний момент Ви, звичайно, знаєте, що соту частку числа називають відсотком числа і позначають знаком%. Це поняття з'явилося в математиці в зв'язку з розвитком торгівлі, коли за взяті в борг гроші позикодавець отримував з боржника будь-яку суму понад боргу. Зазвичай ця сума виражалася в сотих частках. Трохи пізніше у неї з'явилася назва - відсотки. Слово "відсоток" походить від двох латинських слів: "про" - "на" і "центум" - "сто", тобто в буквальному перекладі на українську мову відсоток означає "на сто". Знак% закріпився для позначення відсотків в XVII столітті. Ймовірно, він походить від скорочення латинського слова "centum" в "cto". При скоропису "cto" стало виглядати як "про / о", а потім - "%". Досить довго цей знак записувався тільки з горизонтальною лінією, а потім від цієї умови відійшли. До нас дійшли таблиці відсотків, складені ще вавилонянами. Ці таблиці дозволяли швидко визначити суму процентних грошей. Були відомі відсотки і в Індії. Індійські математики вирахували відсотки, застосовуючи так зване потрійне правило, тобто користуючись пропорцією.

2. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

  • Проблемні питання по темі уроку:

Чи потрібні мені знання про відсотки?

1. Що таке відсотки? 2. Як висловити число в процентах? 3. Як виразити число у вигляді десяткового дробу? 4. Як знайти відсотки від даного числа? 5. Як знайти число за його відсотками?

3.Самостоятельное рішення задач.

У класі навчається менше 50 школярів. За контрольну роботу сьома частина учнів отримала п'ятірки, третя - четвірки, половина - трійки. Решта робіт були оцінені як незадовільні. Скільки було таких робіт?

Оскільки число школярів, які отримали ту чи іншу оцінку, завжди ціле, то для вирішення завдання нам треба знайти ціле число, менше 50, одночасно ділиться на 7, 3, 2. Єдиним можливим відповіддю є число 42. Це означає, що всього в класі 42 учня; 6 з них отримали п'ятірки; 14 - четвірки; 21 - трійки. Отже, двійку отримав 1 учень. Відповідь: 1 робота.

Після того, як Наташа з'їла половину персиків з банки, рівень компоту знизився на одну третину. На яку частину (від отриманого рівня) знизиться рівень компоту, якщо з'їсти половину залишилися персиків?

Оскільки половина персиків становить одну третину від усього компоту, то половина від решти персиків становить одну шосту частину від всього компоту. З огляду на, що 2/3 = 4/6, отримуємо відповідь: 1/4.

Остап Бендер і Кіса Вороб'янінов розділили між собою виручку від продажу слонів населенню. Остап подумав: якби я взяв грошей на 40% більше, то частка Кіси зменшилася б на 60%. А як змінилася б доля Вороб'янінова, якби Остап взяв собі грошей на 50% більше?

Нехай Остап взяв собі x рублів, а Кіса взяв собі y рублів, тоді, за умовою, 0,4x = 0,6y. Звідси отримаємо, що 0,5x = 0,75y. Отже, якби частка Остапа збільшилася на 50%, то частка Вороб'янінова зменшилася б на 75%. Відповідь: Частка Вороб'янінова зменшилася б на 75%.

Посівний ділянку під жито має прямокутну форму. В рамках реструктуризації колгоспних земель одну сторону ділянки збільшили на 20%, а іншу зменшили на 20%. Чи зміниться в результаті урожай жита, і якщо зміниться, то на скільки?

Нехай a і b - вихідні сторони прямокутника. Нова площа дорівнює 1.2a × 0.8b = 0.96ab, тобто площа зменшилася на 4%. Відповідь: Площа зменшилася на 4%. На одну чверть.

За два роки завод знизив обсяг продукції, що випускається на 51%. При цьому щороку обсяг продукції, що випускається знижувався на одне і те ж число відсотків. На скільки?

Нехай за рік випуск знижувався на x%. Прийнявши вихідний обсяг випуску продукції за 1, отримаємо, що через рік випуск продукції склав (100-x) / 100 від вихідного, а через два роки - ((100-x) / 100) 2 від початкового. З іншого боку, за умовою випуск продукції знизився на 51% і, отже, склав (49/100) від вихідного. Отримуємо, що ((100-x) / 100) 2 = (49/100). Звідси (100-x) / 100 = 7/10, x = 30. Відповідь: На 30%.

4. Підведення підсумків. Ми розібрали з вами п'ять завдань .Кожен з вас набуває особистий досвід в уміннях і навичках вирішувати завдання на проценти.Проаналізіруйте вашу власну діяльність на уроці і напишіть есе. Після закінчення отримуємо домашнє завдання .Оценівается робота кожного учня, виставляються оцінки.

5.Рефлексія Напишіть все, що запам'ятала ваша пам'ять, з вивченого на уроці

  • Результати домашньої роботи Хлопці виконали у вигляді таблиці і диограмма це можна побачити на фотографії.

Результати домашньої роботи хлопці прислали і на мій email тобто відповіді завдань з рішеннями .Ребята під час уроку розділилися на 4 команди. Після рішення завдань під час уроку кожна команда повинна була в оригінальній формі представити свої результати на комп'ютері. Мені дуже сподобалося, що інформацію можна представляти в різній формі .Например у вигляді коміксів, у вигляді малюнка, у вигляді таблиці, у вигляді диограмма, у вигляді пазлів і т.д.Ето дуже интерестно і для хлопців і для вчителів .У учнів відкриваються приховані здібності. Використовувалися завдання [1]

Есе Чим корисний мережевий проект?

Мережевий проект дає можливість дитині - вчитися пізнавати світ, - ставити проблеми, - шукати і знаходити свої рішення, - вчитися взаємодіяти з іншими людьми на основі толерантності, - вчитися безпечній роботі в Інтернеті. Що мережевий проект дасть учневі? У процесі проекту удосконалюються основи вміння вчитися і здатності до організації своєї діяльності - вміння приймати, зберігати цілі і дотримуватися їх у навчальній діяльності, планувати свою діяльність, здійснювати її контроль і оцінку, взаємодіяти з педагогом і однолітками в навчальному процессе.Сетевой проект педагогічно виправданий якщо : - пропонується спільна творча розробка якоїсь ідеї; - передбачається провести захоплюючі пригодницькі спільні комп'ютерні ігри, змагання. Мені дуже сподобаюся як ви проводите навчальну олімпіаду.Ето дуже интерестно і для дітей і для педагогів. Мені дуже сподобаюся. що кожен учасник може просматреть роботу іншого учасника цим може багато чому научітся.Лічно я другий рік бере участь такого типу олімпіаді і за цей час багато чого навчилася не дивлячись на те, що досить часу я працюю вчителькою .Благадарю тех. хто потрудився над цим проектом .Звичайно багато чому потрібно і можна навчиться для цього потрібно бажання і здоров'я Спасибі за те що Ви прийняли нас в цей проект. повірте як хлопці намагаються виконувати всі завдання. звичайно мені доводиться їм переводити завдання на азербайджанську мову, але цей проект вартий того .Ребята дізнаються про отмосферой в інших городахУкаіни. знаходять собі друзів. Ще краще вивчають українську мову .Та. вони розмовляють з акцентом, але повірте вони дуже стараються .Будемо сподівається на благополучний кінець. Їм дуже сподобалися завдання на відсотки, особливо завдання на тему здоров'я. Мережевий діяльність необхідна і для дітей і для педагогів. Коли ми мислимо критично ми думаємо наскільки правильно прийняте нами рішення крім того критичне мислення це міркування, які призводять до певних висновків. Я согластна, що критичне мислення - це один з видів інтелектуальної діяльності людини. Також я согластна, що на уроках потрібно створити обстановку дослідницького пошуку, що дозволяє учням робити власні відкриття .Це я застосувала на уроці. Це дуже интерестно, що в основу технології покладено базовий дидактичний цикл, що складається з трьох стадій (етапів): 1. виклик, 2. осмислення, 3. рефлексія.

Напевно, успіх в роботі визначається не тільки атмосферою в колективі, але і погодою в своєму доме.Кроме мене в будинку мій чоловік також педагог учитель хімії, двоє хлопців які також мені допомагають у всіх конкурсах .Вони дуже стараються виконувати всі завдання. за цей час навчилися не погано розмовляти по український і друкувати на комп'ютері .Вся школа вболіває за нас і усілякий хочуть допомогти ліжби ми відзначилися в цьому проекті .Особливо найбільше хворіє наш директор школи .Кожен раз питає як у нас йдуть справи.