Повторительно-узагальнюючий урок «життя первобит-них людей»

Кросворд «Зумій прочитати»

1

Повторительно-узагальнюючий урок «життя первобит-них людей»
. Засіб пересування людини по воді з найдавніших часів і до наших днів. 2. Група родичів, спільно працювали і мали спільне майно. 3. Одне з перших занять людини. 4. Перший метал, кото-рий освоїв людина. 5. Перше знаряддя для обробітку землі. 6. Знаряддя праці хлібороба 5-6 тис. Років тому. 7. Домашня тварина. 8. Ма-теріал для обробітку посуду на гончарному крузі. 9. Перше знаряддя праці і зброю найдавнішого людини. 10. Об'єднання родів, які живуть в одній місцевості.

Відповіді: 1. Човен. 2. Рід. 3. Полювання. 4. Мідь. 5. Мотика. 6. Плуг. 7. Собака. 8. Глина. 9. Рубило. 10. Плем'я.

Тема уроку: повторительно-узагальнюючий урок «Життя первобит-них людей».

Мета уроку: систематизація та контроль якості знань учнів по темі «Життя первісних людей».

Навчальне обладнання: карта світу, схема «подорожі» на дошці.

I. Організаційний момент.

Отже, кілька уроків поспіль ми з вами вивчали життя древніх лю-дей: їх зовнішність, заняття, відносини між собою. Цей період време-ні вчені назвали первісною. А чим цей період часу відрізняється, наприклад, від сучасності? Ось це ми з вами і з'ясуємо сьогодні, повторюючи вивчений матеріал.

Працюючи на уроці, учні повинні сформулювати своїми словами відмінні риси первісного суспільства.

III. Подорож по станціях.

1. На першій станції вибираються два учня, які готують раз-повернути відповіді по картках. Їм дається час на підготовку.

На дошці схема подорожі по станціях.


Підготуй розгорнуту відповідь на питання «Чим первісний чоло-вік відрізняється від тварин і сучасної людини?». Для цього згадай:

Від кого походить людина?

Як виглядали його хода, руки, очі, лоб?

Чим було покрито його тіло?

Як виглядає сучасна людина?

Порівняй умови життя давнього і сучасного людини.

Порівняй заняття, знаряддя праці

Підготуй розгорнуту відповідь на питання «Чому з'явилося нера-венство?». Для цього згадай:

Який метал першим почав використовувати людина?

Яке це мало значення?

Чому на зміну родовій общині прийшла сусідська? Зроби висновок.

2. Поки готуються двоє учнів клас «перемістився» на станцію «картовий», де перевіряється знання карти.

- Покажіть материк, на якому знайдені:

а) кістки і знаряддя праці найдавніших людей. (Африка)

б) покажіть передбачувану область прабатьківщини людства. (Сх. Африка)

в) покажіть найдавніший район землеробства.

3. На станції «задачкіно» вирішуються творчі завдання.

Одне з первісних племен не залишило археологічних пам'ятні-ков. Але відомо, що в мові племені були слова, що позначали «кре-мень», «спис», «кошик», «човен», «весло», «вогонь», «курінь». Чи можна на цій підставі зробити висновки про побут і уміннях племені? Доведіть свою думку. (Можна. Самі слова розповідають про заняття древніх людей.)

Відомо, що стародавні люди спочатку користувалися ручним ру-билом без рукоятки, а потім навчилися прикріплювати рубило до дерев'яної рукоятки. Згодом люди винайшли пліт. Як поява сокири з ру-кояткой підготувало винахід плоту? (Зумівши з'єднати сокиру з руко-яткой, людина спробувала поєднати і колоди. Так з'явився пліт.)

Які знахідки потрібно знайти археологу, щоб з упевненістю сказати, що тут жили найдавніші люди. (Сліди вогнища, знаряддя праці, малюнки на стінах печери.)

Повторительно-узагальнюючий урок «життя первобит-них людей»
4. Розгорнуті відповіді учнів за картками № 7 і № 8.

5. На цій станції діти розгадують кросворд.

По горизонталі: 1. Перше домашню тварину. 2. Товстий шар льоду. 4. Колектив родичів, які жили і працювали спільно. 6. Подарунок людей ідолу. 7. Древнє знаряддя для розпушування грунту. 8. Древнє живіт-ве, що переносить холодний клімат. 9. Гнучкий прут, стягнутий тятивою. 10. Перший метал, відкритий людиною. 11. Зміни, пов'язані разом колоди (для пересування на воді). 12. Знатний чоловік, який очолював військо. 13. Кілька родів.

По вертикалі: 1. Заняття древніх людей. 3. Наука, що вивчає життя по речовим джерелам. 5. Ділянка землі в сусідської громаді.

Відповіді по горизонталі: 1. Собака. 2. Льодовик. 3. Археологія. 4. Рід. 5. Одягнув. 6. Жертва. 7. Борона. 8. Мамонт. 9. Лук. 10. Мідь. 11. Пліт. 12. Вождь. 13. Плем'я.

По вертикалі: 1. Збирання. 3. Археологія. 5. Одягнув.

6. На станції «терминово» перевіряється знання термінів.

- Що позначають слова і вирази: історія, історичний источ-ник, загальна історія, знаряддя праці, релігія, мистецтво, родова громада, сусідська громада, плем'я, вождь, ідол, нерівність!

7. На станції «отгадайкіно» учитель повертається до задачі уроку.

- Які риси первісності? (Первісність - це такий поря-док життя людей, при якому: а) люди жили невеликими коллекти-вами, і всі були рівні; б) мали спільне майно; в) спільно працювали.)

Висновок записується в зошит.

IV. Підведення підсумків уроку.

Домашнє завдання: Підготуватися до самостійної роботи.

Підготуй розгорнуту відповідь на питання «Чим первісний чоло-вік відрізняється від тварин і сучасної людини?». Для цього згадай:

Від кого походить людина?

Як виглядали його хода, руки, очі, лоб?

Чим було покрито його тіло?

Як виглядає сучасна людина?

Порівняй умови життя давнього і сучасного людини.

Порівняй заняття, знаряддя праці

Підготуй розгорнуту відповідь на питання «Чому з'явилося нера-венство?». Для цього згадай:

Який метал першим почав використовувати людина?

Яке це мало значення?

Чому на зміну родовій общині прийшла сусідська?

Підготуй розгорнуту відповідь на питання «Чим первісний чоло-вік відрізняється від тварин і сучасної людини?». Для цього згадай:

Від кого походить людина?

Як виглядали його хода, руки, очі, лоб?

Чим було покрито його тіло?

Як виглядає сучасна людина?

Порівняй умови життя давнього і сучасного людини.

Порівняй заняття, знаряддя праці

Підготуй розгорнуту відповідь на питання «Чому з'явилося нера-венство?». Для цього згадай:

Який метал першим почав використовувати людина?

Яке це мало значення?

Чому на зміну родовій общині прийшла сусідська?

Станція «задачкіно» - виріши творчі завдання.

Одне з первісних племен не залишило археологічних пам'ятні-ков. Але відомо, що в мові племені були слова, що позначали «кре-мень», «спис», «кошик», «човен», «весло», «вогонь», «курінь». Чи можна на цій підставі зробити висновки про побут і уміннях племені? Доведіть свою думку.

Відомо, що стародавні люди спочатку користувалися ручним ру-билом без рукоятки, а потім навчилися прикріплювати рубило до дерев'яної рукоятки. Згодом люди винайшли пліт. Як поява сокири з ру-кояткой підготувало винахід плоту?

Які знахідки потрібно знайти археологу, щоб з упевненістю сказати, що тут жили найдавніші люди.

Станція «задачкіно» - виріши творчі завдання.

Одне з первісних племен не залишило археологічних пам'ятні-ков. Але відомо, що в мові племені були слова, що позначали «кре-мень», «спис», «кошик», «човен», «весло», «вогонь», «курінь». Чи можна на цій підставі зробити висновки про побут і уміннях племені? Доведіть свою думку.

Відомо, що стародавні люди спочатку користувалися ручним ру-билом без рукоятки, а потім навчилися прикріплювати рубило до дерев'яної рукоятки. Згодом люди винайшли пліт. Як поява сокири з ру-кояткой підготувало винахід плоту?

Які знахідки потрібно знайти археологу, щоб з упевненістю сказати, що тут жили найдавніші люди.

Кросворд №1 «Зумій прочитати»

1

Повторительно-узагальнюючий урок «життя первобит-них людей»
. Засіб пересування людини по воді з найдавніших часів і до наших днів. 2. Група родичів, спільно працювали і мали спільне майно. 3. Одне з перших занять людини. 4. Перший метал, кото-рий освоїв людина. 5. Перше знаряддя для обробітку землі. 6. Знаряддя праці хлібороба 5-6 тис. Років тому. 7. Домашня тварина. 8. Ма-теріал для обробітку посуду на гончарному крузі. 9. Перше знаряддя праці і зброю найдавнішого людини. 10. Об'єднання родів, які живуть в одній місцевості.

Кросворд №2 «Зумій прочитати»

Повторительно-узагальнюючий урок «життя первобит-них людей»
По горизонталі: 1. Перше домашню тварину. 2. Товстий шар льоду. 4. Колектив родичів, які жили і працювали спільно. 6. Подарунок людей ідолу. 7. Древнє знаряддя для розпушування грунту. 8. Древнє живіт-ве, що переносить холодний клімат. 9. Гнучкий прут, стягнутий тятивою. 10. Перший метал, відкритий людиною. 11. Зміни, пов'язані разом колоди (для пересування на воді). 12. Знатний чоловік, який очолював військо. 13. Кілька родів.

По вертикалі: 1. Заняття древніх людей. 3. Наука, що вивчає життя по речовим джерелам. 5. Ділянка землі в сусідської громаді.

Схожі документи:

у древніх людей. характеризувати первобит ні форми. історію. Першо битним період. Повторительно -обобщающійурок. 1 Зошит-екзаменатор, с. суспільстві. Зіставляти образ життя людини в античній і. і розвитку громадськості них конфліктів в Римському.

(Заключний) - повторительно -обобщающій етап. На даному. особливостей раз-них по виду. життя. Знайомство з композиторами-піснярами, що створюють музичні образи. Урок 33. Обобщающійурок. (Урок. Які виконують первобит -ві люди на малюнку.

Основна освітня програма

з виділенням істотний-них і несуттєвих ознак ;. Післябукварний (заключний) - повторительно -обобщающій етап. На даному. в жізнілюдей. Розпізнавання каменів - Розуміти навчальне завдання уроку. які виконують первобит -ві люди на малюнку.

в основі міфів первобит -ві уявлення про. подвиги окремих-нихлюдей. що не підкорилися. земне життя - загробне життя. пекельні. могли висловлювати узагальнююче судження (наприклад. перший життєвий урок і. кохання "," Зрада "," 'повторительно' любов "," Без.