Портал педагога, що ми знаємо про своє селищі, місті, країні, планеті


МБОУ «Середня загальноосвітня школа № 25»
Конспект інтегрованого уроку в 1 класі (навколишній світ з використанням елементів інноваційного УМК «Витоки») по темі «Що ми знаємо про своє селищі, місті, країні, планеті?» УМК «ШколаУкаіни» Учитель початкових класів: М.В. Борисенкова
Тема урока:
Що ми знаємо про своє селищі, місті, країні, планеті?
Мета уроку:

1.
Навчальні:
систематизувати знання учнів про своє селищі, місті, про рідну країну, про століцеУкаіни - Москві; познайомити з символікою РФ: прапором, гербом і гімном; познайомити з формою і рухом Землі, з глобусом, як моделлю Землі. 2.
Розвиваючі:
розвивати мовлення, увагу, пам'ять, вміння висловлювати свої думки, вміння слухати і чути. 3.
виховують:
виховувати вміння працювати в групі; почуття колективізму, взаєморозуміння, взаємодопомоги; почуття патріотизму і любові до своєї малої батьківщини.
Тип уроку:
Комбінований урок.
Форма уроку:
Урок з використанням елементів інноваційного УМК «Витоки».
устаткування:
1) Підручник «Світ навколо нас» А.А. Плешаков, робочий зошит, у кожного учня конверт, в якому малюнок літачка, вирізані деталі одягу (Додаток до Робочого зошита, стор. 57), клей, пензлик. 2) Картки зі словами: Лоза, Сергієв Посад, Київ, Україна, Земля. 3) Карта Московської області, картаУкаіни, глобус. 4) Аудіозапис гімну. 5) Символіка РФ: герб, прапор. 6) Презентація «Подивися, як хороший край, в якому ти живеш. ». 7) Інтерактивна дошка.
Структура уроку:
I. Організаційний момент. (7 хв.) II. Повідомлення теми і цілей уроку. (7 хв.) III.Актуалізація знань. (9 хв.) • ресурсний коло (2 хв.), • робота в групах (7хв.). IV. Физкультминутка. (7 хв.) V. Вивчення нової теми: (14 хв.) • робота з підручником (7хв.), • розповідь вчителя (3 хв.); • робота в зошитах (4 хв.). VI. Закріплення знань. (8мин.) • слово вчителя (1,5 хв.); • презентація «Край, в якому ти живеш. »(3,5 хв.); • рефлексія, ресурсний коло (3 хв.) VII. Підсумок уроку. (7 хв.) «Велич народу не вимірюється його чисельністю, як велич
людини не вимірюється його зростанням; єдиною мірою служить його розумовий розвиток і його моральний рівень »(Віктор Гюго)
I.

Оргмомент.
Хлопці, сьогодні у нас незвичайний урок. У нас на уроці гості. Поверніться, привітайте гостей, подаруйте їм свою посмішку. Дякуємо. А тепер все тихенько сіли, починаємо роботу.
II. Повідомлення теми і цілей уроку.
Тема нашого уроку «Що ми знаємо про своє селищі, місті, країні, планеті?». Всі разом згадаємо сьогодні, що ми знаємо про своє селищі з гарною назвою Лоза, ніж знаменитий наше місто Сергієв Посад, підведемо підсумки, що ж ми знаємо про нашу велику країну -Укаіни, ще раз поговоримо про столицю нашої Батьківщини - Москві і дізнаємося, що собою являє планета Земля. А також на протязі всього уроку, починаючи з самого його початку, кожен з вас постарається відповісти на питання: Що таке Батьківщина (батьківщина)?
III.Актуалізація

Физкультминутка.
Як у наших біля воріт (взявшись за руки, Стар (присісти) і млад (встати), Стар (присісти) і млад (встати). Завели все хоровод (по колу) Стар (присісти) і млад (встати), Стар (присісти ) і млад (встати). Взялися все за руки Бабусі й онуки, (по колу)
V.

Вивчення нової теми.

Робота з підручником.
Відкрийте підручники на стор. 36. Розгляньте малюнок (стр. 36 - 37). Як велика наша Батьківщина! Це найбільша країна від Північного Льодовитого океану до Чорного моря, від Балтійського моря, до Тихого океану. Ми всі Украінане! Ми - це українські, татари, башкири, карели, комі та інші. Всього 128 різних народів. - Давайте почнемо нашу подорож з самого далекого і холодного куточка нашої країни. Це Крайню Північ. Тут найдовше гостює зима. - Покладіть картинку літака на відповідну частину малюнка в підручнику. Я свій літачок прикріплений на карті у відповідній вашій картинці частини. - На цій землі весь час лежить сніг, часто бувають сильні морози, дмуть холодні вітри, кружляють хуртовини. Цю землю так і звуть «Біла земля». - Подивіться на картинку, яких тварин ви бачите? - Білий ведмідь, північний олень. - Правильно. Ці тварини добре пристосувалися до сильних морозів Крайньої Півночі. Вони мають густу довгу шерсть. - А тепер розгляньте людини. Чим він займається? - Людина їде на оленях. - Швидко мчать нарти по глибокому снігу. Нарти - так називаються спеціальні сани, в які запрягають оленів. На нартах перевозять вантажі. - А як одягнений чоловік? - Людина одягнений тепло. Його одяг зшита з оленячого хутра. - З шкур оленів жителі Півночі збирають житла. Ці житла називаються чуми. А нам пора летіти далі. Нашу планету ще називають «блакитною планетою», тому що на ній дуже багато водного простору.
- Хлопці, подивіться, у мене на столі стоїть глобус. Глобус - це модель Землі. Це куля, на який нанесені контури суші і вод землі.
3.

Виконання практичної роботи в зошитах.
Відкрийте робочі зошити на стор. 15. Візьміть вирізані деталі одягу. Завдання наступне: хлопчики одягають в національний костюм дівчинку, а дівчатка - хлопчика. Роботу необхідно виконати швидко, красиво і акуратно.
VI.

Слово вчителя.
Родина - це місце, де ти народився: твоє місто і твоє подвір'я або твій селище з лісом і річкою. Тут почалася твоя життя. Тут ти навчився говорити. Тут разом з татом сидів рано вранці на березі річки з вудкою. Тобі подобалося і це ранок, і тиха річка, і навіть хитра риба, яка з'їла наживку - і була така. Тут ти вперше почув голос зозулі і навчився відрізняти його від пісні солов'я. Все це: і двір, і ліс, і річка, і пташині голоси - частина твого батьківщини. Тут тобі добре і спокійно. Родина це і країна, в якій ти живеш. Наша спільна Батьківщина - Україна, велика і прекрасна країна. Вітчизна, Батьківщина, отчий край - так теж часто називають рідну країну. Всі ці слова дуже схожі на слово «батько». Ці слова - родичі. Вітчизна, Батьківщина - край наших батьків і дідів, наших далеких предків, які давним-давно, багато сотень років тому, оселилися в цих місцях. Вони любили, берегли і прикрашали землю, на якій жили, сіяли хліб, будували будинки і ростили дітей. Непомітно для себе ми як би приростає до рідних місць і розуміємо, що це найкращий куточок на всій землі. Ми сумуємо, якщо їдемо кудись навіть на короткий час, і з неймовірною радістю кожен раз повертаємося додому. Відповісти на питання, чому ми любимо Батьківщину, так само важко, як відповісти, чому ми любимо маму.
2.

Презентація «Край, в якому ти живеш. »
Подивіться на екран. Ще раз переконаєтеся, що край, в якому ми живемо, великий і прекрасний.
3.

Рефлексія, ресурсний коло.
Я попрошу всіх тихо встати зі своїх місць і в центрі класу утворити два кола, взявшись за руки. Ще раз нагадую, що дуже важливо уважно слухати один одного, підтримувати кожного виступаючого мовчки, тільки поглядом, не перебивати мовця, поважати думку інших. Я думаю, тепер ви точно знаєте, що у кожного з нас дві батьківщини: велика - загальна для всіх нас Батьківщина - Україна, і мала - у кожного вона своя - це місце де ти народився. І я хочу, щоб ця маленька батьківщина у кожного з вас була найкращим куточком на всій землі.