Підготовка до твору з особистих вражень
Можливі варіанти тем творів (даються учням у вигляді домашнього завдання для збору матеріалів до твору):- Один з вдало проведених вечорів.
- Цікава екскурсія.
- Один день туристичного походу.
- Найщасливіший день в моєму житті.
- Пам'ятний день в моєму житті.
- Моя перша перемога.
- Цікаву подорож.
- Вчинок, якого я собі ніколи не пробачу.
- Неймовірна подія.
- Одного разу в дитинстві.
- Перший раз в перший клас.
- Я вчуся плавати (грати в футбол, кататися на ковзанах і т.д.).
- Дивовижна зустріч.
- Ніколи не забуду.
- Зустріч з прекрасним.
- Екскурсія в.
Мета: Удосконалювати письмову і усну форми мовленнєвих умінь учнів.
завдання:- Освітні. удосконалювати знання учнів по темі, що вивчається, розвивати мову учнів.
- Виховні. продовжити формування в учнів шанобливого ставлення до праці, власних вчинків і вчинків оточуючих людей.
- Корекційні. удосконалювати методи написання учнями твори розповідного характеру на задану тему.
- Класна дошка.
- Роздатковий матеріал для учнів (видається учням на попередньому уроці у вигляді домашнього завдання).
- Різні види лінгвістичних словників.
- Сюжетні картинки (заздалегідь розташовані на дошці).
1. Організаційний момент
Пояснення цілей і завдань уроку. Мотивація учнів.
Перевірка домашнього завдання у учнів здійснюється протягом усього уроку.
2. Вступне слово з учнями (у формі бесіди)
3. Визначення типу мови і форми творуТип мовлення - розповідь (Воно буде присутній обов'язково, так як ми розповідаємо про подію).
Форма твору - твір-розповідь
4. Коригування складеного раніше плану твори
(Елемент перевірки домашнього завдання.)
Основні питання:- Що повинно бути головним, а що без шкоди для змісту можна опустити?
- В якій частині твори буде доречно опис або міркування?
- Чи потрібна вам буде пряма мова або діалог?
6. Пояснення нового домашнього завдання
(Учням необхідно повторити матеріал з досліджуваної теми.)
7. Підсумок урокуПідсумок уроку підводиться після перевірки робіт учнів.