Оцінка ефективності заняття вихователя

Поставлені педагогом завдання відповідають програмі і рівню розвитку дітей. За часом проведення заняття не втомлює для дітей.

Діяльність вихователя: v Відповідність прийомів віку дітей. v Використання прийомів, які активізують пізнавальну діяльність дітей. v Різноманітність видів діяльності дітей. v Диференційований підхід у виконанні завдань. v Контроль за деятельностьюдетей.

Дитяча діяльність різноманітна. Постійно існував контроль за увагою дітей, включеністю їх в заняття.

Діяльність дітей. v Особливості поведінки на занятті (активність, увагу, інтерес, самопочуття, настрій). v Освоєння дітьми програмного змісту за завданнями. v Навчальні навички дітей. v Навички самостійної діяльності.

Дітям сподобалося заняття. На занятті вони були активні, уважні до слів педагога.

Умови проведення заняття. v Санітарно-гігієнічні. v Матеріально-технічні v Процесуально-педагогічні (аналіз і оцінка діяльності, стиль спілкування з дітьми).

Умови проведення заняття хороші. Стиль спілкування з дітьми спокійний.

Мета: виховання сенсорної культури дитини. Самостійна робота з дітьми в групі.

Сенсорний куточок використовується як в виховно-освітньому процесі, так і в самостійній ігровій та пошуково-експериментальної діяльності дітей. Сенсомоторних куточок в умовах дитячого саду - це адаптований варіант сенсорної кімнати без придбання дорогого устаткування. Він призначений для:

- стимуляції сенсорних функцій (зір, дотик, слух, нюх);

- розвитку дрібної моторики, стимуляції рухової активності;

- зняття м'язового та психоемоційного напруження, досягнення релаксації і комфортного самопочуття дітей;

- активізації когнітивних процесів (мислення, уваги, сприйняття, пам'яті);

- підвищення мотивації до самостійної та експериментальної діяльності дошкільнят.

При організації сенсомоторного куточка в першу чергу необхідно вибрати місце його розташування в груповому приміщенні. Воно повинно бути зручним для доступу дітям. Особливу увагу слід приділити підбору сенсомоторних об'єктів для куточка. Вони повинні бути безпечними для життя і здоров'я дитини. Куточок повинен містити постійні і додаткові об'єкти, які вносяться в залежності від потреби і теми заняття. У першій молодшій групі № 3 обладнаний куточок сенсорики. Вихователями групи виготовлено спеціальне панно, за допомогою якого діти вчаться управлятися з різноманітними застібками, вправляються в назві квітів спектра і знайомляться з сезонними явищами природи. Тут же є ковролін - ігрове навчальний засіб, на яке діти прикріплюють кольорові нитки, геометричні фігури, застібки. Таким чином, розвивається дрібна моторика рук. Для розвитку зорових здібностей дітей використовуються ігри, які сприяють розрізненню і називання кольорів (2-3), контрастних розмірів (великий і маленький), форми (кубик, цеглинка, кулька). Використовуються такі дидактичні ігри: на колір - «Підбери блюдце до чашки», «Повітряні кулі», «Підбери лялькам намисто», «Гарний парканчик», «Жучок заблукав»; на форму - «Будівельник», «Кольорові квадрати», «Чарівна мозаїка», «Квадратні забави»; на розмір - «Матрьошки», «Кулі», «Збери будь-який предмет».

З метою кращого освоєння дітьми сенсорних знань і умінь, вихователями групи № 3 були проведені консультації батьків на теми: «Виховання сенсорної культури дитини», «Сенсорна культура і розумовий розвиток дитини», «Давай з тобою пограємо».

Аналізуючи заняття по сенсорному вихованню дітей, оцінила сприйняття форми, величини, кольору у двох дітей з групи, отримані дані занесла в таблицю, де С - співвідносить, О - ототожнює, Н - називає.

Прізвище, ім'я, вік дитини.

Самостійно я виготовила «матрьошки-шнурівки» для проведення заняття по сенсорному вихованню дітей.

Цілі: - вчити дітей проштовхувати шнурок в отвір і протягувати його;

- розвивати дрібну моторику рук дітей.

Устаткування: матрьошки (вирізані з ковроліну з дірочками-кнопочками), шнурки різних кольорів і розмірів.

Хід заняття: вихователь показує дітям матрьошок - шнурівок, потім бере шнурок і проштовхує його в отвір, пропонує дитині самостійно протягнути його. Дитина самостійно вправляється з матрьошкою - шнурівкою. Коли дитина навчиться проштовхувати шнурок в отвір і протягувати його, вихователь дає йому завдання проштовхувати шнурок і, фантазуючи, зображати їм будь-якої візерунок. Дитина також навчається називати форму матрьошки-шнурівки і колір шнурка. В ході виконання дитиною завдання, вихователем Новомосковскется вірш:

Ми матрьошки - ось такі крихти,

Вийшли ми трошки.

Ми матрьошки - ось такі крихти.

А у нас, а у нас нові чобітки.

Ми матрьошки - ось такі крихти.

Танцювати, танцювати вийшли ми трошки.

Сьомий і восьмий день.

Мета: організація і керівництво самостійною діяльністю дітей раннього віку. Самостійна робота з дітьми в групі раннього віку.

Хронометраж самостійної діяльності дитини