Конспект заняття «подорож в країну дорожніх знаків» для старшої групи

Олена Евтенко
Конспект заняття «Подорож в країну дорожніх знаків» для старшої групи

Мета. продовжувати вчити дітей дотримуватися правил безпеки на дорозі і в громадському транспорті, розширювати знання дітей про правила поведінки пасажира і пішохода в умовах вулиці.

Закріпити уявлення дітей про призначення світлофора і різних видах транспортних засобів.

Вчити дітей розрізняти дорожні знаки (попереджувальні, що забороняють, інформаційно - вказівні, призначення для водіїв і пішоходів. Виховувати вміння самостійно користуватися отриманими знаннями в повсякденному житті.

екскурсія по селищу, бесіда про дорожні знаки на вулицях селища. читання літератури, розглядання ілюстрацій дорожніх знаків. дидактичні ігри, конкурс малюнків з правил дорожнього руху.

машини, мольберти, картонні дорожні знаки. конверт з листом, обруч, кермо іграшка, деталі машин з картону, картонна дорога з пішохідними доріжками. світлофор макет.

Хід заняття:

Провідна. Хлопці, подивіться, скільки тут різних картинок, як вони називаються?

Провідна. Сьогодні ми отримали такий лист:

«Ми жителі країни Громадської Транспорту, знаходимося в біді. Ми потрапили в полон до перешкод - нездари. І тепер у нас в країні відбуваються постійні аварії і травми. Допоможіть нам!"

Так, хлопці, як бачите, сталося велике нещастя. Без дотримання строгих правил дуже важко і пішоходам і транспорту. Ви згодні допомогти жителям країни Громадської Транспорту.

Діти. Так! Чи згодні!

Провідна. Ну що ж, тоді не будемо втрачати часу даром і вирушимо в дорогу.

Динамічна вправа на координацію мови з рухом:

Їдемо, їдемо на машині, (Імітація руху кермом)

Натискаємо на педаль (Ногу зігнути в коліні, витягнути газ включаємо, вимикаємо, Уявний важіль повернути рукою до

Дивимося уважно ми вдалину. (Долоня до чола)

Бі-бі-бі - гуде машина (імітація сигналу рухом рук вперед)

Тук-тук-тук - мотор стукає. (Постукування кулачками однієї руки об одну)

- Їдемо, їдемо, їдемо, їдемо, (Ритмічно потопивают ногами)

Він нам голосно говорить.

Шини труться об дорогу. (Імітують рух шин ступнями ніг)

Шу-шу-шу - вони шарудять. (Вперед, назад на місці)

Швидко крутяться колеса. Мандрівний крок з прискоренням

Та-та-та - вперед поспішають

Двірники зчищають краплі. (Руки зігнуті в ліктях перед собою, долоні розкрити)

Вправо, вліво. Чистота! направивши їх від себе, одночасно

Волосся куйовдить вітер. (Провести по голові руками з

Ми шофери - хоч куди. (Витягнути руки вперед великий палець вгору

інші в кулак)

На вулиці нашої машини, машини

Машини малятка машини великі.

Гей, машини, повний хід!

Я приблизний пішохід:

Поспішати не люблю, вам дорогу поступлюся.

У кожної машини справи і турботи.

Машини виходять з ранку на роботу.

Різні автобуси по вулиці біжать

Хлопчиків і дівчаток в дитячий сад везуть.

Входить хлопчик. Рука і нога перебинтовані - плаче.

Провідна. Хлопчик що сталося з тобою?

Перешкода - нездари. Я зламав руку.

Провідна. На тебе напали хулігани?

Перешкода - нездари. Ні.

Провідна. А як же це сталося?

Перешкода - нездари. В автобусі, я стояв на сходах і дивився у віконце, автобус поїхав і я впав прямо на ці сходинки.

Провідна. А вільні місця для пасажирів в автобусі були?

Перешкода - нездари. Звичайно, були.

Провідна. А чому ти не сів на вільне місце?

Перешкода - нездари. А тому - що не люблю сидіти, я люблю їхати стоячи на сходинках.

Провідна. Хлопці в громадському транспорті можна сидіти або стояти на сходинках?

Діти. Ні, не можна.

Провідна. Чому не можна?

Діти. Автобус може різко загальмувати, і ти впадеш або відчиняться двері.

Провідна. Правильно хлопці. А що ж у тебе трапилося з ногою?

Перешкода - нездари. Ну, це я коли з автобуса виходив, поспішав дуже, хотів першим прийти в цирк. Зістрибнув зі сходів, а одна нога зачепилася, за щось.

Провідна. Хлопці, виходячи з автобуса можна зістрибувати зі сходинок?

Діти. Ні, не можна.

Провідна. Чому не можна?

Діти. Можна впасти і отримати травму.

Провідна. Молодці хлопці правильно не можна зістрибувати, влітку можна оступитися, а взимку посковзнутися і отримати травму, що і сталося з тобою.

До нас прийшов ти не випадково

У нас дорожніх знаків таємниці

Час даром не втрачай

А дивись і все запам'ятовуй!

Залишайся у нас і сідай поруч з хлоп'ята.

Правила безпеки, дітям знати належить

Ти дружок довірся їм, будеш, цілий і не шкодимо.

Жив на світі самоскид Мандрівний крок, тримаючи обруч, як кермо

Він на будівництві побував.

Підкотив з ранку до воріт.

Сторожа запитав. «Хто там?» Зупинитися

Він цегла возив і гравій, Нахил вперед, витягаючи обруч перед

Але, на жаль, застряг в канаві. Присідання руки з обручем нагору,

Буксував він, буксував,

Ледве виліз самоскид. Мандрівний крок з уповільненням

Самоскид сигналить голосно. Стоячи на місці повороти вліво, вправо

«У мене зараз поломка, обруч перед собою

Але, з ранку я знову в путь! »Крок з прискоренням, тримаючи обруч, як кермо

Нам проїхати не хитро

Через місто на метро

Шлях прокладений під землею,

Найшвидший і прямий.

Трамвай гримить, трамвай дзвонить

По рейках швидко мчить,

У будь-яку сторону домчить,

Хто хоче покататися.

Вантажівка величезний, трудівник великий,

Вантажі багатотонні возить день, цілісінький день,

Продукти в магазин - запчастини на завод;

У дитячий сад іграшки, вантажівка везе

Провідна. А зараз проведемо гру - змагання. наші машини роз'їхалися по своїх робочих місцях, але їм пора повертатися в автопарк ви повинні зібрати свої машини з деталей і назвати марку автомобіля (вантажна, автобус, самоскид, легкова).

Провідна. Молодці швидко зібрали і назвали.

Кіт. Я учень дорожніх наук - Кот.

Провідна. Кот, а ти знаєш правила дорожнього руху?

Кіт. А навіщо мені їх знати, я і без них чудово обійдуся!

Провідна. Ну що ж зараз перевіримо? Скажи, будь ласка, як потрібно переходити через дорогу?

Кіт. Як. Як мені зручно, так і переходжу, можу тихо, можу швидко, а можу на одній нозі.

Провідна. Хлопці правильно він відповів?

Провідна. А як треба?

Діти. По пішохідному переходу.

Пам'ятай ти про перехід!

Схожий - на зебру.

Знай що тільки перехід

Від машин тебе врятує.

Провідна. Правильно. А тобі, Кот, друге питання. як слід поводитися, якщо ти вийшов з автобуса і тобі треба перейти на інший бік вулиці?

Кіт. Треба обійти автобус. А ще простіше - пролізти між колесами.

Провідна. Хлопці допоможемо коту, він зовсім заплутався.

Треба почекати поки автобус від'їде.

Уважно подивитися по обидва боки дороги і потім переходити.

А якщо поруч є пішохідний перехід, треба переходити тільки по ньому.

Провідна. А тепер кіт відповідай на останнє запитання. чи можна грати на проїжджій частині?

Кіт. Дивлячись у що. В шашки можна.

Провідна. А чому не можна?

Кіт. Машини мені шашки позбивавши. А ось в м'ячик можна, ще й як!

Провідна. А ви хлопці згодні з котом?

Правил дорожніх на світі не мало.

Все б їх вивчити тобі не завадило,

Але основне з правил рухи

Знати як таблицю повинні множення.

На бруківці - не грати, чи не кататися,

Якщо ти хочеш здоровим залишитися!

Кіт. Спасибі, ви багато знаєте і мене навчили. Мені з вами цікаво. Я зрозумів, що погано не знати правила дорожнього руху. Можна я залишуся у вас.

Провідна. Звичайно можна. Хлопці, подивіться, що це таке? (Показує світлофор).

На вигляд Коломия та серйозний,

Дуже важливий світлофор

З перехрестя, з перехрестя

На мене дивиться в упор.

Все, що хоче він сказати,

Розрізняти ти повинен ясно -

Колір зелений, жовтий, червоний.

Провідна. Зараз ми перевіримо, чи вмієте ви бути уважними і знаєте сигнали світлофора. Показую дітям сигнали світлофора, на зелене світло діти йдуть вперед. На жовте світло діти роблять крок назад. На червоне світло стоять, дотримуються тиші.

Гра на увагу «Світлофор!»

1 команда 2 команда

У нього очі кольорові -

Чи не очі, а три вогню.

Він по черзі ними

Зверху дивиться на мене

Світло зелений - проходь!

Провідна. Хлопці ми вже багато з вами дізналися про правила безпеки дорожнього руху. але нам ще потрібно допомогти дорожнім знакам врятувати їх.

Перешкода - нездари. Я відкрию вам одну таємницю. я знаю, як врятувати Дорожні Знаки. Потрібно сказати такі чарівні слова. «Знаки. знаки. Відгукніться, до нас швидше повернетеся! »

З'являються Дорожні Знаки. Входять хлопчики. На грудях у них перевернуті зворотною стороною таблички із зображенням дорожнього знака. Вони плачуть.

Провідна. Хлопці, хто це?

Хлопчик. Ми - Дорожні Знаки. Нас зачарував Перешкода - нездари. Які саме ми знаки ви дізнаєтеся тільки тоді, коли відгадаєте ці загадки (передає провідної конверт із загадками).

Провідна. Всім знайомі смужки

Знають діти, знає дорослий.

На ту сторону веде

Провідна. Що він нам повідомляє?

Провідна. Все не просто, все не так -

Їздимо там, де цей знак

Коло забарвлений в синій колір

А в колі велосипед ...

... (велосипедний рух дозволено)

Провідна. Що це за знак?

Провідна. У посадкових майданчиків

Пасажири транспорт чекають

Ось автобус, ось трамвай

Знак дорожній вгадай

.... (Місце зупинки транспорту)

Провідна. Що цей знак нам повідомляє?

Провідна. Якщо ти поставив ногу

На проїжджу дорогу

Зверни увагу друг,

Знак дорожній - червоне коло

Людина, що йде в чорному,

Червоної рискою закреслено

І дорога на кшталт. але тут ходити ... (заборонено)

Провідна. Що знак нам говорить?

Провідна. У білому трикутнику

З облямівки червоною

Цей знак дорожній

Знають всі на світі

Провідна. Що цей знак нам повідомляє?

Провідна. Червоне коло з смужкою білої

Що за знак. а ну сміливіше!

І дорога на кшталт. але - їздити тут .... (в'їзд заборонений)

Провідна. Що це за знак?

Провідна. Знак нагадує нам:

«Подивися на всі боки

І запам'ятай, здійснюючи,

Хоч дорога невелика

За уважніше будь,

Тому що тут машина

Може різко повернути »

Провідна. Що це за знак?

Дорожні знаки. Загадки ви відгадали правильно, а тепер скажіть, де ви нас можете зустріти.

Дорожні знаки. Правильно.

На двох колесах я кочу, двома педалями верчу,

За кермо тримаюся, дивлюся вперед, і бачу - скоро поворот!

Провідна. Пам'ятайте, діти. виїжджати на велосипеді на проїжджу частину вулиці, дороги дозволено лише тим. кому більше чотирнадцяти років.

Дорожні знаки. Ми раді дуже раді

Що ви врятували всіх нас.

Веселий танець дружби

Станцюємо ми зараз!

Пісня «Ми їдемо, їдемо, їдемо ...»

Провідна. Ми зробили сьогодні добру справу - навчили дотримуватися правил дорожнього руху Кота. правилами безпеки в транспорті перешкод - нездари. Врятували Дорожні Знаки від Перешкоди - нездари. На вулицях в країні громадського транспорту не буде більше безладу. Світлофор та знаки дорожнього руху - наші надійні друзі. У дитячому садку ми з вами дізналися багато нового і коли ви підете в школу, ви будете знати все головні правила дорожнього руху.

В кінці заняття вихователь дарує всім дітям пам'ятку для юних пішоходів з БДР.

Конспект заняття з правил дорожнього руху для старших дошкільнят «Подорож в країну дорожніх знаків» Конспект заняття з правил дорожнього руху для старших дошкільнят «Подорож в країну дорожніх знаків» Мета: познайомити дітей з дорожніми знаками знань.

Гра-заняття у старшій групі «Подорож в країну дорожніх знаків» МЕТА: сприяти закріпленню знань дітей про правила і знаках дорожнього руху. ЗАВДАННЯ: -закріпити знання про правила і знаках дорожнього.

Конспект з проведення ігрового заняття з використанням ІКТ з правил дорожнього руху в старшій групі Подорож в країну Дорожніх знаків Конспект з проведення ігрового заняття з використанням ІКТ з правил дорожнього руху в старшій групі «Подорож в країну Дорожніх знаків» Мета: закріпити.

Конспект розваги в старшій групі по ПДР «Подорож в країну Дорожніх знаків» Мета: формувати у дітей уміння і навички безпечної поведінки в навколишньому дорожньо-транспортної середовищі. Завдання: збагачення і уточнення.

Конспект заняття з правил дорожнього руху в другій молодшій групі «Подорож в країну дорожніх знаків!» Цілі: вчити дітей розрізняти дорожні знаки. Розвивати стійкі навички безпечної поведінки на вулиці, виховувати в дітях почуття відповідальності.