Конспект інтегрованого заняття в старшій групі - в країні радості

Мета: введення дітей у світ людських емоцій, допомогти прожити певні емоційні стани.

  1. Вчити дітей передавати радісний настрій, використовуючи виражальні засоби музики і пантоміміки.
  2. закріпити у дітей емоційний стан позначає «радість».
  3. закріплювати знання про професії працівників цирку.
  4. коригувати координацію мови і руху.
  5. продовжувати вчити розрізняти мажорне звучання.
  1. розвивати комунікативні здібності, вміння працювати спільно, надавати одна одній допомогу.
  2. розвивати емоційний словник, словник по темі «Цирк».
  3. розвивати пластику формотворчих рухів, необхідних для передачі художніх образів.
  1. виховувати доброзичливе ставлення один до одного, створити ситуацію успіху, атмосферу радості і добра, групового єдності.
  2. викликати емоційний відгук на заняття.
  • Бесіда про цирк;
  • Елементи костюма для дітей;
  • Заготовки портретів;
  • Елементи декорацій;

Хід заняття:

- Хлопці! Встали в коло. Я рада вас бачити. Давайте створимо гарний настрій. (Психологічний настрій).

- Посміхніться один одному. Скажіть один одному добрі слова: хороший, добрий, лагідний, ніжний, уважний, щасливий.

- А наші пальчики хочуть покликати друзів.

(Пальчикова гімнастика «Дзвіночок»).

«Дінь - дзень, дзень - дзень дзвіночок, скоріше!
Дінь - дзень, дзень - дзень скликай моїх друзів!
Дінь - дзень, дзень - дзень! ».

- Візьміть дзвіночки і зателефонуйте: тихо, а тепер голосно

- Молодці! Поверніться і подивіться, скільки до нас прийшло гостей.

- Привітайтеся з ними, пропевая слова:

- «Здрастуйте», «Привіт», «Доброго ранку» і т.д. Подивіться, які радісні обличчя стали у наших гостей, їм дуже сподобалося наше вітання!

(Спускається зі стелі павучок).

- Ой, хлопці! Подивіться, хто це? (Відповідь дітей).

«Хлопчики і дівчатка! Я знаю, що ви любите чудеса. Сьогодні, я хочу запросити вас в чудову, чарівну країну, яка називається Країна Радості, а щоб дізнатися, хто я, треба мене знайти. Я перебуваю в предметі, який вам доведеться знайти, отгадав загадку ».

Діти відгадують загадку, знаходять предмет де знаходиться розрізне панно «Клоун».

- Хлопці, подивимося, що там всередині?

Підходять, дивляться, дістають частини, розглядають.

- Хлопці! Як ви думаєте, хто цей наш друг? Давайте зберемо ціле з частин і дізнаємося. - Хто це? (Клоун).

- Хлопці! Клоун чекає нас в країні Радості.

- А ви хочете відправитися в гості до клоуну?

- Як ви думаєте, що нас очікує в цій країні? (Чудеса, радість).

- Тоді вирушаємо в дорогу. Вставайте один за одним.

Паровоз кричить ду-ду, Я йду, йду, йду. (Кулачки по спині).
А вагони стукають, а вагони кажуть, так-так-так (долоньками по спині).

- Ось ми і прийшли в країну Радості.

- Подивіться, як тут цікаво, красиво.

- Привіт хлопці! Я радий вас бачити! Мене звуть клоун Веселун!

- А ви знаєте, хто такі клоуни? (Артисти цирку);

- А що вони вміють робити в цирку? Влаштовують веселі вистави, веселять глядачів.

- Правильно хлопці! Підійдіть до мене, подивіться. А хто ще працює в цирку, і чим вони займаються? Настя, хто працює в цирку? (Сидять)

Діти по черзі, показують картинку і називають; хто це? Чим займаються? У що вони одягнені? (Кидати м'ячі, жонглювати, показувати фокуси, дресирувати, ходити по канату, їздити на жвавих конях і т.д.)

- А як ви можете дізнатися мене серед всіх артистів цирку?

Клоун одягнений в яскравий, різнокольоровий костюм, на голові ковпачок яскравого кольору. (Клоун і діти встають).

- Ви можете одягнути мене для виступу?

(Діти одягають клоуна за зразком).

- Хлопці! А ви хочете перетворитися в клоунів? (Та).

- Тоді надягаємо різнокольорові ковпачки, закриємо очі і під музику уявімо себе клоунами (танець дітей).

- Яке у вас зараз настрій (веселе, радісне, пустотливе).

- А зараз, хлопці, сядемо і будемо слухати музичну п'єсу

(П'єса Д. Кабалевського «Клоуни»).

- Ви дізналися цю музику? (Та).

- Чия вона? (Клоунів).

- Яка музика за характером? (Відповіді дітей: весела, дзвінка, весела, грайлива).

- А чому ця музика підходить клоунів? (Вони такі ж веселі).

- Молодці хлопці! Вам стало ще радісніше?

- Хлопці! Радіють люди не тільки в цирку, але і в іграх.

- А вам буває радісно, ​​коли ви граєте? (Та).

- Давайте пограємо в гру.

- Я буду вам кидати м'яч, а ви будите ділитися своєю радістю, і кидаєте мені м'яч. я радію, коли ви поруч зі мною. Настя, коли ти радієш?

- Я радію, коли світить сонце;

- я радію, коли тепло;

- я радію, коли мама поруч;

- я радію, коли мама не хворіє;

- я радію, коли йду в цирк;

- я радію, коли граю на вулиці.

Тепер, хлопці, я знаю, коли нам усім радісно!

- Хлопці! У цирку є хоробрий слон, він любить ходити до озера і чистити свій хоботок. Давайте сядемо навколо озера і разом зі слоненям будимо чистити язички, зубки, хоботки.

(Артикуляционная гімнастики: «Хоробрий слон»).

- Слоненя запрошує нас пограти з ним і його подружками метеликами в цікаву гру під музику, будьте уважними, хлопчики будуть слониками, а дівчатка - метеликами.

- Зробимо «хоботок», руки в замок і пішли навколо озера, підняли хоботки і сурмлять. (Тд-тд-тд-тд).

- Ось які хоробрі і радісні наші слони, і чудові наші метелики.

- Хлопці, а як ви думаєте, чому або кому раділи слони і метелики?

(Зустріч з іншими слонами, яскравого сонця, теплій погоді).

- Значить, і тварини вміють радіти всього прекрасного.

- Добре хлопці, а давайте опишемо стан радості.

- Підійдіть сюди, Діма, як ти думаєш? Як можна визначити, що людині радісно?

- Добре, подивіться на картину, пауза. Кого ви бачите на картині?

- Що вона робить? (Стрибає, скаче, біжить).

- Подивіться хлопці на дівчинку уважно, можна визначити, що дівчинці радісно? Андрюша, як ти думаєш?

- Які у неї очі? (Світяться, веселі).

- Який у неї рот, губи? (Рот до вух, губи посміхаються).

- Так що дівчинка робить? (Радіє, веселиться).

- Яке у неї настрій? (Радісне). Чому вона радіє?

(Сонечку, квітам, блакитного неба, теплого пісочку)

- Так хлопці, на цій картинці ми бачимо радість?

- Хлопці! Але ж посмішку можна намалювати.

- Давайте посмішку намалюємо в повітрі.

(Діти малюють усмішку в повітрі).

- А тепер посміхніться один одному як кращі друзі.

- Молодці хлопці! І у мене є друзі - це мої клоуни.

- Я хочу вас з ними познайомити.

- Подивіться на портрети. Вони схожі на мене?

- Аліна, чому не схожий клоун на твоєму портреті на мене?

(Немає посмішки, веселих очей).

- Хлопці, знайдіть недоліки і виправте їх.

- Розкажи мені про своє клоуна? Який він у тебе?

Діти розповідають про свої портретах - клоунів.

- Так хлопці, клоуни бувають радісні й сумні, як і у нас в житті буває радісно і сумно.

- Як здорово, вийшли дуже цікаві портрети, я подарую їх моїм друзям.

- Ой, хлопці, поки ми малювали, набігла хмаринка, і закрило сонечко.

Пішов теплий дощ. І ми з задоволенням підставляємо обличчя, під теплий дощик. Який приємний теплий дощ. Пауза. Закінчився дощ, виглянуло сонечко. Я посадила в землю зернятко.

З насінини виріс прекрасний квітка.

(Руки через сторони вгору, повороти до «сонечку»).

- Хлопці, чому радіє квітка?

(Яскравого сонця, теплого землі, теплого дощу).

- Хлопці, але ще я хочу запропонувати вам зібрати квітка для моїх друзів, при цьому, розповівши прислів'я і приказки про радість. Він буде не простий, у нього різні пелюстки.

(Колір: жовтий, помаранчевий, червоний, рожевий, зелений, білий, чорний, синій, фіолетовий, коричневий).

- Коли ми його зберемо то, відбудеться диво, а яке, ви побачите.

Діти розповідають прислів'я, одночасно викладають квітка

- Серце радіє - і обличчя цвіте.

- Журба гаки, а радість випрямляє.

- Весело співається, весело пряде.

- Горе старить, радість молодить.

- Гість задоволений - господар радий.

- Учневі - удача, вчителю - радість.

- Давайте вдихнемо аромат цієї квітки, поклали руки на живіт, вдих носом, видих ротом «ах». (Три рази).

- Який вийшов квітка? (Квітка радісний, різного кольору).

- Молодці, хлопці! І ось сталося диво! Крібле, Крабла, бумс. (Кіндер Сюрприз). Це мої друзі дякують вам за те, що ви багато хорошого знаєте про цирк, ділилися своєю радістю, правильно одягнули мене для виступу. Спасибі вам!

- Ну, що ж, хлопці, вам пора повертатися в д / с, а мені потрібно йти веселити інших дітей.

- Я попрощаюся з вами. (Клоун іде).

- Раз, два, три повернись, в дитячому саду виявися.

- Так де ви були хлопці? (В країні Радості).

- Кого ви там зустріли? (Клоуна).

- Про якому настрої говорили? (Про радість).

- Якими ви були? (Радісними, веселими).

- Сподобалося вам в країні Радості (та).

- Так що таке радість?

- Відповіді дітей (коли всі радіють, коли свято, коли немає війни, коли ніхто не плаче. Це я! Тому що мама говорить: «Ти, моя радість».

- Сумно повертатися назад, покажіть, як вам сумно. Але ми ще обов'язково повернемося сюди, в країну Радості. Швидше посміхніться.

- Чудово! Давайте станемо в коло, візьмемося за руки і скажемо: «Ми хороші!»: Спочатку голосно, потім тихо, а потім пошепки.