Ігрове заняття «як відучити себе від шкідливих звичок»

Юлія Федорова
Ігрове заняття «Як відучити себе від шкідливих звичок»

Цільова аудиторія. неповнолітні у віці 4-7 років.

Форми і методи проведення. бесіда -обговорення, гра.

Мета. навчити дітей правильно ставитися до себе і свого здоров'я.

- закріпити знання про шкідливі звички,

- збагатити уявлення про здоровий спосіб життя,

- навчити правилам етикету.

Очікувані результати. вихованці повинні вміти розрізняти хороші і погані звички

1. Ритуал початку -пріветствіе.

2. Вступна частина - читання вірша.

3. Основна частина - гра «Погано -Добре». загадування загадок, гра «Чисто -грязно». Физминутку.

4. Заключна частина.

1. Ритуал початку. Привітання

«Зібралися всі діти кругом,

Ти мій друг і я твій друг.

Разом за руки візьмемося

І один одному посміхнемось »

2. Вступна частина:

Читання вірша С. Михалкова «п'ятірню! П'ятірня! »

Замінюють мені вони:

Носовичок, гребінець,

Скроні і зубну щітку.

Їх прати і мити не треба!

3. Основна частина

- Навіщо людині потрібні руки?

- Навіщо потрібні руки музикантові, художнику, будівельнику?

- Чи приємно спілкуватися з цим хлопчиком?

- Згадаймо шкідливі звички на кшталт тієї. що описані у вірші.

- Чи знаєте ви, що гризти нігті, колупати в носі, сякатися в руки некрасиво і шкідливо для здоров'я. Саме руками через ніс і рот в організм заноситься інфекція.

Гра «Погано - добре»

4. розчісувати волосся

5. гуляти на свіжому повітрі

6. є брудні фрукти

7. робити зарядку

8. лягати пізно спати

1. Руки мити пішла Людмила

Їй знадобилося (мило)

2. З рідкісними зубцями щітка

3. забруднили трохи

Витертися візьмемо (хустку)

4. Ми цуценя в воді і мили

Дві години з мочалкою (мили)

Гра «Чисто - брудно»

Всі гравці. за винятком того, що водить, стає в тісне коло. Руки кладуть за спину. Ведучий ходить за колом і, вибравши гравця. кладе йому в руку хустку і біжить по колу. Гравець. отримав хустку. Спрямовується слідом, намагаючись доторкнутися до ведучого хусткою. Якщо доторкнеться - гра починається спочатку, якщо - ні, вони міняються ролями.

- Для догляду за носом існує носовичок, його треба завжди носити з собою.

- Нігті необхідно один раз в тиждень підстригати ножицями.

- Залишки їжі між зубами видаляють зубочисткою.

- Які звички ми називаємо шкідливими?

- Ще одним головним другом для здоров'я є рух.

Хомка, Хомка, хом'як

Хомка рано встає -

Шийку миє, щічки тре.

Подмітает Хомка хатку

І виходить на зарядку.

Раз два три чотири п'ять,

Хомка сильним хоче стати.

4. Заключна частина:

Гігієну дуже строго

Треба дотримуватися завжди ...

Під нігтями бруду багато,

Хоч вона і не видно.

Бруд мікробами лякає:

Ох, підступні вони!

Адже від них хворіють

Люди в лічені дні.

Якщо руки миєш з милом.

Те мікроби скоріше

Ховають під нігтями силу,

І дивляться з-під нігтів.

І бувають же на світі,

Немов виросли в лісі,

Нігті брудні гризуть.

Чи не їжте нігті, діти,

Не тягніть пальці в рот.

Це правильно, повірте,

Лише на користь вам піде.

-Якщо ви будете уважні до себе і до свого здоров'я, то дуже швидко позбудетеся від шкідливих звичок.

-Що ви корисного дізналися на нашому занятті?

-Вам сподобалося заняття. Що саме?

Хід заняття:

- Привіт хлопці! Давайте станемо в коло, візьмемося за руки і скажемо заповітні слова:

«Зібралися всі діти в коло.

Я твій друг і ти мій друг.

Разом за руки візьмемося

І один одному посміхнемось! »

- Я посміхнулася вам і ви посміхніться один одному, щоб нас з вами весь день був гарний настрій.

2. Вступна частина.

- Хлопці, до мене прилетіла синичка і принесла звісточку про те, що злий чарівник зачарував наше сонечко. Він вкрав промінчики, і сонце стало сумним. Чарівник погодився віддати промені за тієї умови, якщо ви дружно і правильно виконаєте поставлені їм завдання. Ви згодні допомогти нашому сонечку? Тоді почнемо.

3. Основна частина.

Перше завдання - відгадування загадок:

На виконання дається одна хвилина.

1. Ну-ка хто з вас відповість:

Чи не вогонь, а боляче пече.

Чи не ліхтар, а яскраво світить,

І не пекар, а пече. (Сонце)

2. Без рук, без ніг,

А ворота відкриває. (Вітер)

3. Різнокольорове коромисло

Над рікою повисло. (Веселка)

- Молодці! За правильно відгадані загадки з'являється перший промінчик. Не забувайте прислів'я «Один за всіх - і всі за одного».

На мольберт, де висить сонце, прикріплюється перший промінь.

Друге завдання - «М'яч важливих слів»

- Хлопці, а що у мене в руках? Так, м'яч. Зараз ми зіграємо в гру, яка називається «М'яч важливих слів». Ми по колу будемо передавати м'яч і говорити при цьому «Здрастуйте». а при прийомі відповідати «Мені дуже приємно» (гра допомагає налаштувати дітей на доброзичливе ставлення один до одного, створити хороший емоційний настрій)

Діти отримують ще один промінчик.

Третє завдання - «Найбільш окатий» (гра на досягнення узгодженості дій всіх дітей, єдність в створенні образу і настрою)

- Чарівник вирішив вас запитати і з'єднав кілька картинок в одну. Вам необхідно знайти всі предмети, які сховалися на малюнку, і викласти на мольберт.

- Молодці! Ви правильно виконали завдання і отримуєте третій промінь.

Четверте завдання - розминка.

Ви, напевно, втомилися?

Ну, тоді все дружно встали,

Очки міцно закриваємо, відкриваємо

І знову в перед крокуємо.

З'являється ще один промінчик.

П'яте завдання - гра «Вірьовочка»

- Старець Хурі зав'язав морські вузли на довгій мотузці. Ваше завдання - розплутати її. Якщо зможете це зробити, то отримаєте п'ятий промінь.

Грає весела дитяча пісня про дружбу, діти розплутують вузлики.

(Гра на розвиток взаємодопомоги, підтримки, узгодженості дії)

4. Заключна частина.

- Молодці, хлопці! Ви допомогли сонечку придбати свої промінчики. Тепер дивіться як воно посміхається. Сонечко говорить вам спасибі. А що ви повинні відповісти?

-Що вам сподобалося на занятті?

-Що найбільше сподобалося?

-Будемо прощатись. До нових зустрічей.

Ігрове заняття «як відучити себе від шкідливих звичок»
Фотозвіт «Щоб себе захистити, треба себе вивчити» У дитячому садку проводять безліч занять з різних тем, одне з них присвячено валеології. Валеологія - це формування у дітей знань.

Конспект НСД по пізнавальному розвитку з елементами експериментування в різновікової групи «Пізнай себе» Конспект НСД по пізнавальному розвитку з елементами експериментування в різновікової групи по темі: «Пізнай себе» Програмне.

Конспект заняття з розділу «Пізнай себе». Заняття №1 «Що я знаю про себе» ЩО Я ЗНАЮ ПРО СЕБЕ? Мета: - Ознайомити, розповісти дітям про будову людини; - Усвідомлювати себе. Як людину, як неповторну особистість.

Консультація для батьків «Як відучити дитину від шкідливих звичок» По-перше не лайте дитину за його шкідливу звичку. Чим більше дорослі лають дитини, тим частіше дитина робить навпаки. Якщо дитина гризе.

Ігрове заняття «як відучити себе від шкідливих звичок»
Заняття «Міша їде в дитячий сад, або Як поводитися в транспорті» Мета: закріпити знання дітей про пасажирському транспорті, познайомити дітей з правилами поведінки в громадському транспорті, виховувати почуття.

Заняття по темі: «Як поводитися за столом?» - Здрастуйте, хлопці! Сьогодні ми приступаємо до вивчення нової теми. Скажіть, хлопці, чи часто ви звертаєте увагу на правила поведінки.