Чому на землі день змінюється вночі


Тема: Чому на Землі день змінюється вночі?
цілі:

Пояснити хлопцям зв'язок зміни дня і ночі з обертанням Землі навколо своєї осі. а також допомогти їм розібратися з послідовністю подій протягом доби.
Основні завдання уроку:

  • Узагальнити знання про призначення сонця, про землю.

  • Проводити групові спостереження за явищами природи ..

  • Спостерігати за змінами Землі.

  • Формувати уявлення про глобусі як моделі Землі, про причини зміни дня і ночі

  • Продовжити формування умінь моделювати предмети і явища. узагальнювати інформацію і робити висновки.

  • Розвивати раціонально-логічне, наочно-образне мислення і уяву учнів.

  • Вчити працювати в мікрогрупах, створюючи ситуацію успішності.

Особистісні результати. навчаться шанобливого ставлення до іншої думки.

Пізнавальні - навчаються навчаться працювати з двома джерелами інформації. розширять свій кругозір і збагатять словниковий запас.

Регулятивні - учні навчаться працювати за алгоритмом; зможуть порівнювати і оцінювати свою роботу.

Предметні результати. навчаться пояснювати і демонструвати рух Землі навколо своєї осі і його зв'язок між зміною дня і ночі.

Устаткування: глобуси, картки із завданнями, ліхтарики, презентація, підручник Г.Г Ивченкова. «Навколишній світ» 2 клас, персональні Нетбуки, інтерактивна дошка.
Хід уроку

  1. Організаційний момент. (0,5 хв)

Почати наш урок я хочу словами французького філософа Жан-Жака Руссо: «Ви талановиті діти! Коли-небудь ви самі приємно здивуєтеся, як багато і добре вмієте, якщо будете постійно над собою працювати. ставити нові цілі і прагнути до їх досягнення ».

Я бажаю вам сьогодні на уроці переконатися в правильності цього вислову.

2. Введення в тему. (1 хв)

-Відгадайте загадку і ви дізнаєтесь, про що ми сьогодні будемо говорити. (2 хв)

Один за одним низкою

Мирно ходить брат з сестрою.

Братик будить весь народ.

А сестра - навпаки,

Спати негайно кличе.

- Хлопці, чим відрізняється день від ночі?

(Вдень світить сонце, співають птахи, а вночі на небі місяць, зірки, природа завмирає)

-Чому вдень світло? (На небі світить сонце)

-Чому вночі темно? (На небі немає сонця)

3. Актуалізація знань

Зараз я пропоную вам виконати завдання: (5 хв)

За допомогою програми Classroom Management відправляю файл

Учасники під номерами 1,3 - підкреслюють явища, які відбуваються днем

Учасники під номерами 2,4 - підкреслюють явища, які відбуваються вночі

Картка на столах (виділяємо явища днем ​​червоним кольором, вночі синім кольором)

  • співають птахи

  • вилітають сови і кажани

  • закриваються квіти, складаються листя

  • літають яскраві метелики

  • літаю метелики і нічні метелики

  • розпускаються квіти

Перевірка з дошки по слайду 3,4

4. Робота в групах. (4 хв)

- Ви отримали на свої нетбуки картини одного маленького художника. Розгляньте їх.

(Через програму Classroom Management відправляю слайд учням)

- Що незвичайного ви помітили на цих картинах?

- Які помилки художника ви помітили? (Слайд 5)

Використовуючи сінгапурську навчальну структуру ТАЙМД-РАУНД-РОБІН (кожен учень в команді промовляє відповідь по колу протягом 2 хвилин)

Учитель проводить опитування після обговорення за групами.

-Що ви незвичайного побачили група 3 або 6? (Діти висловлюються по колу)

(Не бувають зірки і сонце одночасно, ластівки вночі сплять, кажани не літають вдень)

5. Постановка проблемної ситуації. (5 хв)

-Подивіться слайд на дошці. (Слайд 6)

-Який час доби на ній зображено?

-Чим зайняті тато з сином?

(Пізній вечір, наближається ніч, по телевізору тато з сином дивляться пряму трансляцію футбольного матчу).

-Прочитайте репліку дівчинки.

-Що ж виходить, в один і той же час у нас вУкаіни ніч, а в Америці день?

- Чому так відбувається?

-Протягом 10 секунд думаєте в тиші. потім записуєте думки, після обговорюєте групою.

(Потім учитель вислуховує кілька команд. (Один від команди робить свої припущення) По ходу уроку ми з'ясуємо хто ж з вас мав рацію.

6.Сообщеніе теми уроку

- Яка ж тема нашого уроку? (Зміна дня і ночі)

7.Ізученіе нового.

1. Уточнення знань учнів про Землю і про Сонце. (3 хв)

- Що ви знаєте про предметах, які є відгадка до цих двох загадок?

Ти весь світ обігрівати і втоми не знаєш,

Посміхаєшся в віконце і звуть тебе все ... (Сонце).

- Що таке сонце?

(Сонце - найближча до Землі зірка. Сонце - величезний розпечений куля. Воно здається нам маленьким кружечком на небі. Тому що знаходиться дуже далеко від землі).
- Наступна загадка.

Ні початку, ні кінця, ні потилиці, ні особи.

Знають всі і молодий, і старий, що вона величезний куля. (Земля).

Що ви знаєте про Землю?

(Земля - ​​планета, на якій є життя. Земля має форму кулі. Земля освітлюється Сонцем. І т.д.).

Сінгапурська освітня структура МІКС-ФРИЗ-ГРУП. Під музику діти танцюють навколо своїх столів, як музика закінчиться відповідають на запитання вчителя:

  • Яка за рахунком планета Земля в сонячній системі? (Діти стають в потрібну кількість)

  • Скільки планет у Сонячній системі?

  • Скільки супутників у Землі?

2.Поіск відповіді на питання "Чому на Землі день змінюється вночі?


  • - Пам'ятайте на минулих уроках ми говорили про вісь обертання Землі?
    - Покажіть на глобусі вісь обертання.

  • - Подивіться на глобус. Зараз ви бачите ту половину, яка звернена до тебе.

Якщо ви хочете розглянути глобус з усіх боків? Повільно повернемо його навколо осі.

  • -Ось так само "дивиться" і Сонце на що обертається навколо своєї осі Землю. Але тільки вісь ця - уявна.

  • -Земля обертається. Звернена до сонця сторона Землі освітлена - тут день. В цей час інша сторона Землі повернута від Сонця і не освітлена. Там ніч.

  • -Земля продовжує обертатися. На зміну ночі приходить день.

  • -А зараз давайте подивимося на моделі, як це відбувається. (Учитель демонструє обертання землі навколо своєї осі з використанням телур)

  • -Земля робить повний оберт навколо своєї осі за 24 години. Це час називають земними цілодобово. У народі кажуть: "день і ніч - доба геть".

8. Закріплення нового матеріалу.

Пропоную дітям виконати тест за новою темою.

(Через програму Classroom Management відправляю тест учням учням.)
Які небесні тіла випромінюють власне світло?

  • земля

  • місяць

  • сонце

  • Полярна зірка
Що висвітлює сонце, коли у нас ніч? * Виберіть один з варіантів

  • протилежний бік

  • північний полюс

  • Наше місто
Скільки разів наша планета Земля обернеться навколо своєї осі з понеділка до неділі? * Вибери один з варіантів

  • 6 раз

  • 7 раз

  • 1 раз

Тест перевіряється за допомогою діаграми на дошці.

- Хлопці, який висновок ми можемо зробити? Від чого залежить зміна дня і ночі?

ВИСНОВОК: зміна дня і ночі залежить від обертання землі навколо своєї осі.

Ви дійсно талановиті діти і все добре і багато вмієте і знаєте, Молодці! Дякую за урок!