Урок навколишнього світу - рослина - жива істота

Мета: довести і розвинути гіпотезу про те, що рослина - жива істота.

устаткування:
  • тексти із завданнями;
  • малюнки;
  • ромашка;
  • музичні ефекти;
  • магнітофон;
  • сонечко і хмаринка на кожного учня.
  • комп'ютер, мультимедіа установка;

Програмне забезпечення: презентація «Рослина - жива істота» (Додаток 2)

Етапи проведення уроку:

1. Організаційний момент

- Відгадайте загадки (на слайдах з'являються картинки-відгадки)

а) У лугах сестрички -
Золотий вічко, білі вії. (Ромашки)

Урок навколишнього світу - рослина - жива істота

б) Я з крихти - бочки виліз,
Корінці пустив і виріс.
Я годую свиней і білок,
Нічого, що врожай, крейда. (Дуб)

Урок навколишнього світу - рослина - жива істота

в) Намиста червоні висять,
З кущів на нас дивляться,
Осінь любить намиста ці,
Діти, птиці і ведмеді. (Малина)

Урок навколишнього світу - рослина - жива істота

- Назвіть всі предмети одним словом? (Рослини)
- Рослини - це жива чи нежива природа? (Жива)

На дошці ромашка, відкриваю сердцевінку, на ній написано проблемне питання: «Рослина - жива істота?»

(Тілесна вправа розвиває міжпівкульна взаємодія, знімає м'язові затиски). Рука і протилежна нога обертаються круговими рухами спочатку вперед, потім назад, одночасно з обертанням очей вліво, вправо, вгору, вниз. Час виконання 1-2 хвилини. Дихання довільне.

3. Дослідницька робота в малих групах

На столах у учнів малюнки і тексти (з енциклопедій, Додаток 1)

1. Прочитайте текст, знайдіть факти, які підтверджують або спростовують, що рослина - жива істота.
2. Підберіть відповідні цим фактом малюнки.
3. Зробіть висновок. (Додаток 2. Слайд 5)

Пісня «З нами один!» (Слова Н. Соловйової, музика Г. Струве)

Нехай Земля - ​​нехай Земля (розводять руками, показуючи величезну Землю)
Кружляє - кружляє, (діти кружляють)
Діти все - діти все
Дружать - дружать. (Рукостискання з сусідом)
Ми тоді - ми тоді
Швидко швидко
Під дощем грибним подрастём. (Тягнуть руки вгору, присідають, тягнуть руки вгору)
Ми тоді - ми тоді
Будинком - будинком,
Землю спільним домом назвемо.
(Розводять руками, показуючи величезну Землю)

Кожна група виходить до дошки, обмінюється своєю інформацією з іншою групою, вивішують свою картинку. Решта слухають, якщо виникає питання задають їх виступаючим. Кожна з груп робить свої висновки по виконаній роботі. (Додаток 2. Слайд 6)

- Повертаємося до ваших гіпотез. Скажіть, хто з хлопців мав рацію? (Вірні гіпотези залишаються, інші знімаю).

6. Дівчинка (під музику) Новомосковскет напам'ять вірш Б. Заходера

Не поспішаючи ростуть дерева,
Ціле століття стоять на місці,
Йдучи корінням в землю,
Простягаючи руки до сонця.
Те, чого шукати не треба,
Те, що всім дається даром.
А ще деревам потрібно,
Щоб земля була прекрасна,
І живуть, вони, дерева,
Прикрашаючи нашу землю:
Красою тонких гілок,
Красою стовбурів могутніх,
невимовною красою
Доброти своєї одвічної.

Урок навколишнього світу - рослина - жива істота

- Що потрібно рослинам для життя? (Учні називають: в комп'ютері на слайдах висвічуються слова з картинками)

- Світло (сонце);
- Тепло (сонце)
- Вода (крапелька);
- Грунт (земля);
- Вітер (----);
- Повітря (----);
- Що станеться, якщо все це зникне?

Урок навколишнього світу - рослина - жива істота

7. Рослини потрібно берегти (гра «Вірно - невірно»)

8. Узагальнення. рефлексія

- Яку гіпотезу ви сьогодні доводили?
- До якого висновку прийшли? Сформулюйте узагальнення.
- Дякую за роботу! Оцініть свою роботу.