Презентація на тему вплив магнітного поля на провідник зі струмом
1 Вплив магнітного поля на провідник зі струмом. Правило лівої руки

2 Мета уроку: Освітні: вивчити як виявляється магнітне поле по його дейст- вию на електричний струм, вивчити правило лівої руки, повторити раніше пройдені визначення електричного і магнітного полів, навчити застосовувати знання, отримані на уроці; показати зв'язок з життям. Виховні: формувати інтерес до предмета, до навчання, виховувати сумлінне ставлення до навчання, прищеплювати навички, як самостійної роботи, так і роботи в колективі, виховувати пізнавальну потребу і інтерес до предмету. Розвиваючі: розвивати фізичне мислення учнів, їх творчі здібності, вміння самостійно формулювати висновки, розвивати мовні навички; формувати вміння виділяти головне, робити висновки.

3 Хід уроку 1.Організаціонний момент - 2 хв. 2.Проверка домашнього завдання, знань і умінь - 6 хв. 3.Об'ясненіе нового матеріалу - 18 хв. 4.Фізкультмінутка - 2 хв. 5.Закрепленіе. Рішення задач - 15 хв. 6.Ітогі. Висновки. Домашнє завдання - 2 хв.

4 Перевірка домашнього завдання Вставте пропущені слова. 1.Магнітное поле породжується ___________. 2. Магнітне поле створюється ______________ зарядженими частинками. 3. За направлення магнітної лінії в будь-якої її точки умовно приймають напрямок, яке вказує _________ полюс магнітної стрілки, вміщеній в цю точку. 4.Магнітние лінії виходять з _________ полюса магніту і входять в ________. 5. Як взаємодіють два дроти тролейбусної лінії: притягуються або відштовхуються?

5 Перевірка тесту 1. Магнітне поле породжується електричним струмом. 2.Магнітное поле створюється рухомими зарядженими частинками. 3. За направлення магнітної лінії в будь-якої її точки умовно приймають напрямок, яке вказує північний полюс магнітної стрілки, вміщеній в цю точку. 4. Магнітні лінії виходять з північного полюса магніту і входять в південний. 5. Як взаємодіють два дроти тролейбусної лінії: притягуються або відштовхуються? Притягуються.

6 Пояснення нового матеріалу Правило лівої руки: якщо ліву руку розташувати так, щоб лінії магнітного поля входили в долоню перпендикулярно до неї, а чотири пальці були спрямовані по току, то відставлений на 90 ° великий палець покаже напрям діючої на провідник сили.
7 Физкультминутка Умови розминки: ви - компас, ваше обличчя - вказує завжди на північ, потилицю - на південь. Коли кажу магнітні бурі - ви починаєте гойдатися і обертатися. НАЧИНАЕМ ...
8 Закріплення. Рішення задач Римкевіч 829
9 Підсумки. Висновок 1.Когда виникає електричне поле? 2.Когда виникає магнітне поле? 2. Що прийнято за напрямок струму в зовнішньому ланцюзі? 3. Дати формулювання правила лівої руки Домашнє завдання: § 46, упр. 36 СПАСИБІ ЗА УРОК!