План-конспект заняття з конструювання, ручної праці (молодша група) на тему конспект нод по

Інтеграція освітніх областей: пізнання, комунікація.

Види діяльності: ігрова, трудова, комунікативна, продуктивна, пізнавально-дослідницька

Мета: Формування у вихованців вміння споруджувати елементарні споруди.

Освітні: Продовжувати вчити дітей будувати будиночки, використовуючи різний будівельний матеріал (кубики, цеглинки, призми, робити перекриття. Закріпити з дітьми знання казки «Теремок», активізувати в мові слова-ознаки: великий, маленький, широкий, вузький) Закріпити назва будівельного матеріалу , колір, розмір.

Розвиваючі: розвивати дрібну моторику рук, увагу, мова, мислення, сенсорне сприйняття.

Виховні: Виховувати бажання допомогти казковим героям.

Засоби навчання. Настільний будівельний матеріал, тваринки з казки «теремок», пластилін, дощечки для ліплення, макети ялинок, річки, презентація - казка: «Теремок».

Технічні. комп'ютер, проектор.

Конспект НСД з конструювання.

Інтеграція освітніх областей: пізнання, комунікація.

Види діяльності: ігрова, трудова, комунікативна, продуктивна, пізнавально-дослідницька

Мета: Формування у вихованців вміння споруджувати елементарні споруди.

Освітні: Продовжувати вчити дітей будувати будиночки, використовуючи різний будівельний матеріал (кубики, цеглинки, призми, робити перекриття. Закріпити з дітьми знання казки «Теремок», активізувати в мові слова-ознаки: великий, маленький, широкий, вузький) Закріпити назва будівельного матеріалу , колір, розмір.

Розвиваючі: розвивати дрібну моторику рук, увагу, мова, мислення, сенсорне сприйняття.

Виховні: Виховувати бажання допомогти казковим героям.

Засоби навчання. Настільний будівельний матеріал, тваринки з казки «теремок», пластилін, дощечки для ліплення, макети ялинок, річки, презентація - казка: «Теремок».

Технічні: комп'ютер, проектор.

1. Організаційний момент

Вихователь: - Хлопці, ви любите казки? (Відповіді дітей)

Багато казок є на світі,

Казки дуже люблять діти,

Всі хочуть в них побувати,

І трошки пограти.

-Всі сідайте поруч,

Приготуйте вушка, очки,

Починаємо нашу казку.

- Варто в поле теремок (разом).

Він не низький, ні високий

Вихователь пропонує подивитися казку: «Теремок»

Хлопці, подивіться, ось він теремок тільки він розвалився: його зламали. А хто ж зламав теремок? (Відповіді дітей Мишка-клишоногий)

Діти - (Мишка-норушка, Жаба-квакушка, Зайчик-попригайчік, Лисичка-сестричка, Дзига-сірий бочок).

Вихователь: Хлопці, Мишка - клишоногий зовсім не хотів руйнувати будинок - він просто не вліз. Чому не зміг він влізти? (Він великий)

А будиночок був якийсь? (Маленький)

А куди розбіглися всі тваринки? (В ліс)

Вихователь: А давайте підемо в ліс і відшукаємо звіряток.

- Ой - а тут - річка! Щоб потрапити в ліс, нам потрібно перебратися через річку. А для цього ми побудуємо місток. З чого ми будемо будувати місток? (З цеглинок)

3. (Розкладання цеглинок)

- Через місток перейти

Треба нам, хлопці.

У дальній ліс ми підемо,

Там звірі і звірята!

Ось тепер ми підемо далі

За рівної доріжці,

За рівної доріжці, (діти йдуть кроком)

Крокують наші ніжки раз, два, раз, два.

Через ямку - скок.

Бух - впали! (Присіли)

Куди ж ми потрапили?

- Ось вони - наші тваринки. Ми їх знайшли. Вони під ялинку сховалися.

Привітайтеся, хлопці. (Привіт, тваринки)

Вихователь. Хлопці, а раз будинок у звіряток зламався, їм тепер ніде жити.

Як же нам нічого вдіяти. Правильно треба побудувати новий теремок. А давайте побудуємо кожної тваринки свій будиночок - теремок.

4. Основна частина. Конструювання.

Пояснення і показ ходу роботи

З яких частин складається будинок? (Стіни, дах)

З чого ми будемо будувати тваринками будиночки? (З кубиків, цеглинок - стіни, трикутника - дах).

Ставлю поруч два кубика, зверху цеглинка, а на самому верху дах.

-Яким кольором у мене кубики? (Зеленим)

-А цеглинки яким кольором? (Жовтим)

- А дах? (Червоним)

-Хочете побудувати будиночки для звірят?

-Кого ми поселимо в Сонін будиночок? (Мишку)

-Жабу-квакушку в який будинок поселимо? (Найменший)

-Волчок- сірий бочок де буде жити (в високому будиночку)

-Куди хочете поселити зайчика? Лисичку-сестричку?

-Яким кольором у тебе дах, Саша, а у Андрійка?

-А куди ж ми ведмедя поселимо? (У великій будиночок, який побудувала

Варто в поле теремок, теремок (йдуть по колу)

Він не низький, (присідають)

невисокий (піднімають руки вгору)

Терем, терем покружляв, покружляв

До лісу задом, до нас обличчям

І віконцем і ганком

(Діти плескають у долоні, показують великим пальцем назад, руками вперед, вікно і ганок)

Вихователь: Які ви молодці всім тваринкам побудували будиночки. А зараз давайте тваринкам Наліпимо пиріжків.

- Ми поселили всіх звіряток в будиночки. Їм там добре. Будуть вони жити дружно, ходити один до одного в гості. Пригостили їх пиріжками.

Вони дуже зраділи і подякували вас за ваше старання. Вони набрали в лісі яблучок і пригостили вас. А тепер можете пограти зі звірятами.

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Конспект НСД підготовча група "Модульне орігамі-Морський коник".

Конспект НСД з конструювання в середній віковій групі ДОУ по темі: "Будиночки для лісових мешканців"

Вашій увазі представлений конспект безпосередній організованою освітньої діяльності з дітьми середнього дошкільного віку з конструювання.

Конспект НСД з конструювання Тема: «Гараж» (старша група)

Конспект НСД з конструювання містить заняття з конструювання зі старшою групою.

Завдання: 1. Закріплювати знання дітей про тварин Афрікі.2. Активізувати словниковий запас по темі «тварини жарких країн» .3. Розвиваю.

Конспект НСД з конструювання з будівельного матеріалу в першій молодшій групі за мотивами казки «Теремок»

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ з конструювання У ПЕРШІЙ МЛАДШЕЙ ГРУППЕ «БУДУЄМО парканчик» ЗА МОТИВАМИ РОСІЙСЬКОЇ НАРОДНОЇ КАЗКИ «ТЕРЕМОК» Мета: закріпити вміння будувати парканчик з вертикально поставлених цеглинок.

Конспект НСД з конструювання з паперу в старшій групі по темі «Заєць»

Конспект НСД з конструювання з паперу в старшій групі по темі «Заєць».

Конспект НСД з конструювання в підготовчій групі за темою "Зима" - "Будинок для Діда Мороза"

Даний матеріал можна використовувати для розвитку зв'язного монологічного мовлення дітей підготовчої групи за допомогою "Лего-конструювання".