План-конспект заняття на тему конспект заняття знайомство з орнаментом - "чарівне сонечко

План-конспект заняття з малювання

Знайомство з поняттям «Візерунок» або «Орнамент».

Вік учнів: 6-7 років.

Мета: познайомити учнів з поняттям «орнамент» і навчити складати складні орнаменти з простих елементів.

- познайомити з різними орнаментами і навчитися малювати їх елементи;

- закріпити вміння малювати площиною і кінчиком пензля;

- розвивати окомір, творчі здібності через вміння висловлювати свої почуття, думки, фантазію в роботі;

- розвивати просторове мислення і уяву;

- виховувати у дітей розуміння краси.

Методи навчання: пояснення, бесіда, питання, вказівки, робота зі зразками орнаментів, підбиття підсумку.)

Матеріали та обладнання: за кількістю учнів - папір, пензель середнього розміру, баночки з водою, акварель, серветки, клейонка для столу.

Зоровий ряд: презентація, ілюстрації орнаментів, виконані педагогом, зображення сонечка і шкатулки знань.

I. Організаційний момент.

- Привіт, хлопці! Сподіваюся, що настрій у вас відмінне і ви, безсумнівно, готові до нових відкриттів!

Щоб добре вчитися,

Треба дуже багато знати.

Кожен день шкатулку знань

Показати учням порожню шкатулку на дошці.

- Хлопці, шкатулка поки порожня, але в кінці заняття ви обов'язково заповніть її новими знаннями. А допомагати вам в цьому буде Сонечко. Подивіться уважно на нього і скажіть, чого ж не вистачає (промінчиків)? Правильно, промінчиків, які вам належить прикрасити, для того, щоб сонечко стало по-справжньому чарівним.

Сьогодні ви познайомитеся з новими поняттями «візерунок» і «орнамент», також навчитеся малювати прості елементи візерунка і складати з них більш складні.

Подивіться, будь ласка, чи все у вас готове до заняття: клейонка для столу, акварельні фарби, кисть, баночка з водою, серветка, папір для малювання.

II. Основна частина.

Візерунок - це малюнок, створений за допомогою поєднань ліній і фарб.

Орнамент - це повторювані візерунки.

Де ми можемо зустріти візерунки? (На посуді, одязі, в інтер'єрі та ін.)

Орнаменти бувають найрізноманітніші, якщо з'єднати між собою прості, то вийдуть більш складні.

Завдання №1. Малювання простих візерунків: парканчики, хрестики, плюсики, гусячі лапки, точки. За зразком разом з педагогом. Техніка «примакивание».

Візерунки складаються з однакових елементів - це повторюваний орнамент.

(Діти хором вимовляють слова і виконують відповідні рухи).

Перед нами луг широкий, (діти розводять руки в сторони)

А над нами ліс високий, (піднімають руки вгору)

Справа сосни, (опускають руки вниз, ставлять їх на пояс,

виконують поворот тулуба вправо)

зліва їли
головами зашуміли. (Поворот тулуба вліво)

Вдарив грім, (бавовна в долоні перед собою)

Побігли швидко в будинок. (Легкий біг на місці)

Завдання 2. Малювання складних орнаментів, шляхом чергування простих елементів.

Наприклад, з точок і кружечка може вийти квітка. Кисть потрібно тримати вертикально і малювати кінчиком.

- Молодці, з вправами ви впоралися відмінно! Тепер вам доведеться самостійно прикрасити промінчики для нашого сонечка. Уважно подивіться на ті орнаменти, які ми малювали і у вас з'являться свої цікаві ідеї, як можна прикрасити промінчики. Сміливіше фантазуйте, малюйте яскравими, різними фарбами. (2-3 хв.)

III. Підбиття підсумків.

У міру виготовлення, діти свої промінчики приклеюють до сонечка.

- Подивіться яке чарівне сонечко у вас вийшло, все візерунки різні, цікаві і неповторні. Молодці, із завданням ви впоралися! А вам сподобалося вигадувати і малювати візерунки? Де нам в житті зустрічаються орнаменти? Що таке візерунок? Що таке орнамент?

-А тепер настав час, заповнити шкатулку знань, тобто приклеїти зірочки. Помаранчевий колір - впоралися із завданням на відмінно, зелений колір - щось трохи не вийшло.

- Бачу із завданням усі впоралися відмінно, молодці! Дякую за увагу! До нових зустрічей!

Прибирання робочого місця