Організована освітня діяльність з ліплення в 2-ій молодшій групі «друзі на галявинці»
Гулия Заріпова
Організована освітня діяльність з ліплення в 2-ій молодшій групі «Друзі на галявинці»
Організована освітня діяльність. Художня творчість (ліплення) у 2ой молодшій групі.
Тип НСД. повторення пройденого матеріалу.
Вид НСД. ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, продуктивна, читання.
Мета. Закріпити вміння дітей ліпити образ курчати з декількох деталей (голова, тулуб, лапки, з використанням природних матеріалів (зернятка, клювики з паперу).
Завдання. 1. Продовження вивчення ділити пластилін на частини, розгортати куля, примазувати, прикріплювати зернятка, носик.
2. розвиток дрібної моторики, координування руху обох рук.
3. виховання інтересу до ліплення. як до виду художньої діяльності.
Методи. дослідний, словесний, наочний, практичний, ігровий.
Прийоми. Пояснення, показ практичної дії.
Попередня робота. розгляд ілюстрацій з пташенятами, бесіда про курчат (які вони. жовті, м'які, пухнасті)
Дидактичне забезпечення НОД:
Демонстраційний матеріал. картинки із зображенням курчат. іграшка курчати, на столі приготована зелена галявина для курчат. квіточки різного розміру з підписаними іменами дітей.
Роздатковий матеріал. шматок жовтого пластиліну на кожну дитину, клейонки, гречка в розетці для вічко, червоні трикутники для дзьобика за кількістю дітей, лапки з картону, дошка для ліплення. серветки.
хід заняття
1. Сюрпризний момент. вихователь ненароком помічає на галявинці одного курчати і привертає до нього увагу дітей.
Вихователь. Ой, подивіться, хлопці, хто це там один гуляє на галявинці?
Вихователь. Як ви думаєте, чому курча один?
Діти. загубився, заблукав.
Вихователь. Щоб курчаті не було сумно одному, давайте зробимо йому друзів. Тільки нам необхідно спочатку розглянути нашого курчати.
Вихователь. Якого кольору курча?
Вихователь. З яких частин складається курча?
Діти. голова, тулуб, дзьоб, лапки, очка.
Вихователь. Якої форми голова у курчати?
Вихователь. А тулуб, якої форми?
Вихователь. Якого розміру голова в порівнянні з тулубом?
Вихователь. Якого розміру тулуб в порівнянні з головою?
Вихователь. Які деталі у курчати на голові?
Діти. оченята, дзьобик.
Вихователь. Подивіться, у вас на столі в розетці знаходиться крупа - з них ми будемо робити оченята. А з червоних трикутників - дзьобик.

Молодці, хлопці! А зараз ми з вами самі перетворимося в курчат і пограємо.
(Діти встають і повторюють слова і руху за вихователем)
Три курчати йшли додому
Папа був великий-великий.
Мама трохи менший на зріст,
А синок - малятко просто.
Дуже маленький він був,
І по лужицам ходив.

Вихователь. Відпочили і зараз будемо ліпити друзів для нашого курчати.
Для початку давайте згадаємо, як з пластиліну ми з вами катаємо кулька. Ось такими рухами (показ руху руками в повітрі). Покажіть, як ви будете робити кульку. Молодці! Тепер, візьмемо пластилін і розкачати ковбаску. Потім цю ковбаску поділимо так, щоб вийшло 2 шматочки. Один шматочок, який поменше відкладіть, а з другого шматочка зробимо кульку. Ось, це буде тулуб.
А тепер візьмемо другий шматок і зробимо маленький кульку. Це буде голова. Прикріпіть голову до тулуба. Ось так! (Показ вихователя). Візьмемо з розетки лапки і прикріпимо лапки до тулуба.
У вас на столах лежать зернятка, зробіть з них очі курчатам, а з маленьких трикутників клювики. Які гарні, жовті курчата у вас вийшли! Молодці хлопці!

Вихователь. Кого ми з вами сьогодні робили?
Вихователь. З яких частин складається курча?
Діти. голова, тулуб, дзьоб, лапки, очка.
Вихователь. Ось такі чудові курчата у нас вийшли! Давайте всіх курчат розмістимо на галявинці. Нехай вони бігають, грають, веселяться на своїй травичці, а ми пограємо і порадуємо наших курчат.
1. Вийшла курочка гуляти,
Свіжої трави пощипати,
А за нею хлопці,
2. "Ко-ко-ко, ко-ко-ко,
Не ходіть далеко,