Обсяг похилій призми

Тип уроку. урок вивчення нового матеріалу.

Мета уроку.
  • Навчальна: продовжити систематичне вивчення багатогранників, в ході вирішення завдань на знаходження об'єму похилій призми.
  • Розвиваюча: розвиток індуктивних і дедуктивних навичок мислення.
  • Виховна: прищеплення навичок активної навчальної діяльності, формування навичок самостійного пошуку і відбору інформації. Створення умов для дослідницької діяльності учнів, демонстрація прийомів такої діяльності

Форми роботи на уроці. колективна, усна, письмова.

Устаткування. мультимедійний проектор, комп'ютер, презентація, моделі похилих призм, виготовлених учнями.

Структура уроку.
  1. Організаційний момент, постановка домашнього завдання
  2. Повторення вивченого матеріалу і підготовка до засвоєння нового матеріалу
  3. Перевірка домашнього завдання, що перетікає в вивчення нового матеріалу
  4. первинне закріплення
  5. Застосування досліджуваного матеріалу в реальному житті
  6. Організація процесу засвоєння знань в ході виконання практичної роботи
  7. Підсумки роботи, рефлексія

Тема уроку "Обсяг похилій призми"

Наше завдання сьогодні з'ясувати, як знайти об'єм похилої призми?
  1. Запишіть домашнє завдання № 678, 679, 680 за підручником Л.С.Атанасяна (рішення цих задач потрібно закінчити, висоти призм ви вже знайшли, тепер знайдіть їх обсяг)
  2. Починаємо урок з усного вирішення завдань, для того щоб повторити все, що необхідно для засвоєння нового матеріалу. (Додаток 1 )
  3. а) Будинки перед вами була поставлена ​​проблема - як знайти об'єм похилої призми, якщо ми знаємо, що обсяг прямої призми дорівнює добутку площі підстави на висоту. Для цього ми розділилися на 4 творчі групи. Перша і друга група повинна була знайти практичний вихід з цієї ситуації. Їм слово. Учні першої групи зробили моделі двох призм. Одна з них пряма, а інша похила, але висоти і підстави у цих призм рівні. У пряму призму був насипаний цукровий пісок, який хлопці пересипали в похилу призму і зробили висновок, що їх обсяги рівні.

б) Учні другої групи використовували ідею про равновеликости равносоставленності багатогранників. За допомогою моделі, зробленої з пінопласту, вони продемонстрували цю ідею.

в) Тепер давайте підійдемо до цього питання з теоретичної точки зору.
Висновок формули обсягу підготувала нам третя група. (Додаток 2 ).
Висновки записуємо в зошит.

  • Тепер ми знаємо, за якою формулою можна знайти обсяг похилій призми, давайте повернемося до задачі № 7 з усної роботи і знайдемо обсяг даної призми. Що треба знати? Які величини невідомі? Які ще дані потрібні? Знайдіть об'єм, якщо сторони підстави 10 м, 10 м і 12 м. (Записуємо рішення в зошиті)
  • Чи є похилі призми навколо нас? Так вже й важлива задача знаходження їх обсягу? На таке питання відповідала четверта група. (Додаток 3)

    Супровідний текст до презентації (додаток 4) Висновок: не часто, не багато, але є. Напевно це дизайн майбутнього, судячи з того, що ми бачили зараз на слайдах.

  • Тепер візьміть свої моделі. Ваше завдання - знайти об'єм вашої похилій призми, виконавши необхідні вимірювання. Пам'ятайте, що елемент, який можна обчислити, знаючи інші, не повинен знаходитися практичним шляхом, його треба знайти шляхом обчислень.
  • Один - два учня, які виконали завдання, дають звіт про виконану роботу. Підводимо підсумки, робимо висновки.