Матеріал (3 клас) на тему "що таке гроші - quot, урок з економіки, скачати безкоштовно,

Перші гроші на Землі Сушена риба Буйвол Раковини Каурі (Ісландія) (Індія) (Примор'я) Сіль (Африка) Пір'я (Океанія) Чай (Китай)

Які були перші гроші в українській державі? Грошима служили шкури тварин - песця, білки, соболя, куниці, які називалися куни.

Чому люди перейшли до грошей із золота і срібла? Шматки золота Золоті злитки Золоті монети

Яку форму мали монети? У Стародавньому Китаї були монети різної форми до 60 см в довжину. Гроші-дзвіночки гроші-риби Гроші-мечі гроші-сорочки Гроші-ключі гроші-амулети

Звідки з'явилося слово копійка? У XIV столітті при Івана III на монеті зі срібла карбували малюнок вершника зі списом і вершника з шаблею. Звідси пішли назви копійка і саблянніца.

Що таке монета? Монета - це грошовий знак з металу на якому методом карбування зображений малюнок Аверс - лицьова сторона монети Реверс - зворотний бік монети Гурт - ребро монети

Гроші - це добро чи зло?

Гроші - це добро чи зло?

Тема «Що таке гроші»

Мета: створити умови для знайомства дітей з історією грошових одиниць і їх роллю в житті людини.

(Предметні) сприяти засвоєнню поняття «гроші»; розвитку уявлень учнів про товарно-грошових відносинах, про залежність між ціною, вартістю і кількістю товару, про грошових одиницях різних країн, про функції грошей в житті людини; познайомити учнів з видами грошей, їх характерними особливостями, шляхами появи у людей; сприяти вихованню культури поведінки в умовах ринкових відносин.

регулятивні УУД - вчити діяти в навчальному співробітництві відповідно до прийнятої роллю;

пізнавальні УУД - сприяти розвитку вміння створювати моделі за завданнями вчителя;

комунікативні УУД - вчити будувати повідомлення відповідно до навчальної завданням.

- Мультимедійний проектор, екран;

- Презентація «Що таке гроші?»

- українські монети (сучасні, застарілі);

- ілюстрації паперових грошей (сучасні та застарілі);

- картки для гри «Давай обміняємося»

I. Організаційний момент

II. Актуалізація знань учнів

-Що робили тварини з мультфільму? (Обмінювалися предметами)

- Зараз, ми вирушимо в невелику подорож.

Первісні люди жили в печерах, одягалися в шкури тварин, харчувалися тим, що давала їм природа.

- Рухаємося в часі далі на тисячі років. Люди вже навчилися вирощувати потрібні рослини, приручили і зробили домашніми деяких тварин, навчилися кувати залізо, ткати матерію і багато іншого. Для кожної справи потрібні були умільці. Кожна людина не міг вирощувати рослини і ткати тканини, шити взуття і кувати залізо, будувати будинки і сіяти поля. Довелося людям поділити роботу між собою. Одні стали полювати, інші - вирощувати домашніх тварин, треті - займатися землеробством, четверті - кувати залізо.

- Що ж виходило в такому суспільстві? (З'явилися надлишки виготовлених предметів і потреба мати інші вироби у себе).

- Що стали робити люди?

- Вони стали обмінюватися один з одним різними предметами. Гончарі міняли горщики та глечики, ковалі - наконечники для стріл, ножі, сокири. Хлібороби - зерно, рослинне масло; скотарі - биків, овець, вовна і шкіри. Воїни-переможці - своїх бранців.

Гра "Давай обміняємося"

- Хлопці, зараз ми представимо себе жителями древньої Русі. Ви ділитеся на 4 групи: купці, ремісники, мисливці, селяни. У кожного з вас є картки із зображенням різних предметів і завдання, що вам необхідно привезти додому з ярмарку. Спробуйте зараз обміняти власний товар на необхідний.

Час на виконання завдання - 3 хвилини.

- Чи сподобалося вам на ярмарку?

- Хто не зміг зробити обмін?

- Які труднощі виникли при обміні?

- Чи згодні ви з тим твердженням, що обмінювати товари дійсно було дуже складно?

- Але обмінювати товари було дуже складно. Цінність речей і продуктів різна. Вона залежить від того, скільки праці витрачено, щоб виготовити ту чи іншу річ. Наприклад, за одного барана можна було отримати дві сокири, чотири глечика або віз.

- Чим ще могли обмінюватися люди?

- І чим більше з'являлося різних товарів, тим складніше їх було поміняти один на одного. Наприклад, треба рибу обміняти на корову: по-перше, потрібно наловити дуже багато риби, щоб обмін був рівним. По-друге, знайти людину, якій треба багато риби. По-третє, зробити так, щоб риба не зіпсувалася. З цінами теж була чехарда. Сьогодні мішок борошна можна обміняти на 2 сокири, а завтра голодний купець дасть вам за мішок борошна 3 сокири.

- Як ви думає, що придумали люди, щоб полегшити собі життя?

III. Пояснення нового матеріалу (УУД: регулятивні, пізнавальні)

- Щоб спростити обмін, люди стали думати, який предмет найбільш підходить для цього. Спробували багато: худобу, хутра, шматки тканини, пташине пір'я, зерно, тютюн, навіть сушену рибу.

- Чи зручні були такі гроші? (Овець і биків потрібно було десь тримати і годувати, а продукти від зберігання псуються.)

- Поступово люди зрозуміли, що гроші повинні бути не тимчасовими, а постійними. Вони не повинні псуватися при зберіганні і при переході з рук в руки. Потрібно, щоб гроші легко було носити з собою. Необхідно, щоб вони легко ділилися на дрібні частини, але при цьому не втрачали своєї цінності.

- Одними з перших грошей були раковини каурі-молюсків, що добувалися в південних морях. У раковинах просвердлювали отвір і нанизували на мотузку як намисто по 40 раковин.

- Чим же були вони зручні? (Не псувалися, не втрачали вигляду, легко носити з собою).

- За одного бика потрібно було відрахувати тисячу таких раковин.

- Пройшли багато десятиліть, перш ніж з'явилися металеві гроші. Але і вони відрізнялися від сучасних. Вони мали форму брусків, кілець, прутиків,)

- Які переваги металевих грошей? (Не псуються, ними можна розплачуватися за будь-який товар)

- На Русі існувала обмінна монета - срібна гривня (брусок). Якщо річ коштувала менше, то від гривні відрубували гурток.

- Що ж виходило? (КАРБОВАНЕЦЬ)

- При Івані IV були випущені гроші, на яких зображувався вершник зі списом в руках. Що ж з'явилося? (КОПІЙКА)

- У металевих грошей все ж виявився важливий недолік. Визначте який? (Вони важкі і займають чимало місця. Багатьом купцям, які торгували з далекими країнами, було небезпечно і незручно возити з собою вантаж: як не ховай, розбійники і грабіжники відразу його знайдуть). Люди придумали вихід: золото передавали на зберігання в банк, а замість нього брали в дорогу паперові розписки на золото. Так вперше з'явилися паперові гроші, на яких написано, якій кількості золота вони рівні.

- Отже, хлопці, що ж таке гроші? (Особливий товар, який можна обміняти на будь-які інші товари і послуги).

- Обмін товару на гроші називається КУПІВЛЯ-ПРОДАЖ.

- А як ми дізнаємося, скільки грошей потрібно віддати за той чи інший товар? (У кожного товару і кожної послуги є своя ціна).

- Звідки люди беруть гроші?

IV. Практична діяльність учнів (УУД: регулятивні, пізнавальні)

- Хлопці, ви добре попрацювали над новою темою. А тепер, я пропоную перевірити себе.

1. Практична робота в парах

- У вас на столі українські монети: 1 рубль і 1 копійка. Вам необхідно визначити, що на них зображено і написано, як називаються частини монети.

Текст: сторона, на якій зображений герб (портрет або інший малюнок), - лицьова. Вона називається «аверс» або «орел». Інша сторона - зворотний. На ній вказано її номінал, тобто гідність (наприклад, 1 рубль, 5 рублів). Ця сторона називається «реверс» або «решка». Напис на монетах називається легенда, а ребро монети - «гурт»

Хлопцям пропонується купити

- Чому ви не все змогли купити з перерахованого?

3. Робота в групах

- Відновіть прислів'я і поясніть їх значення.

- Гроші - це добро чи зло?

V. Підсумок уроку. Рефлексія. (УУД: комунікативні)

Рефлексія діяльності на уроці

- Хлопці, яке питання був сьогодні головним на уроці?

- І що ж таке гроші?

- Як ви можете пояснити прислів'я: Чи не з грошима жити, а з добрими людьми.

Підсумкова рефлексія роботи на уроці проводиться за допомогою активного методу "Дерево бажань". Учням пропонується уявити на мить, що можна купити все. Напишіть на листочках свої бажання і прикріпіть їх до дерева.

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Проект уроку по навколишнього світу в 3 класі "Що таке гроші" ( "ШколаУкаіни")

У матеріалі представлена ​​розробка проекту уроку по навколишнього світу в 3 класі "Що таке гроші" з методичним обґрунтуванням відповідно до ФГОС другого покоління (проект уроку, старто.

Діяльність молодших школярів на уроці навколишнього світу в умовах ФГОС початкової загальної освіти другого покоління.

Урок по ОЗО Що таке гроші

Урок побудований на основі системно - діяльнісного підходу.

Відкритий урок по темі "Що таке гроші?" проведено в 3 класі. Метою даного уроку було ознайомити дітей з поняттям "гроші", історією їх виникнення, їх функціями. В даному уроці використовувалися та.

Урок по навколишнього світу "Що таке гроші" 3 клас

У розробці представлена ​​технологія розвитку критичного мислення.

Розробка уроку по навколишнього світу за темою "Що таке гроші"

Дана розробка призначена для проведення уроку по курсу навколишній світ по темі "Що таке деньг" в 3 класі.

Відкритий урок по окружаюзему світу за темою "Що таке гроші" 3 клас Плешаков до вимог ФГОС

Конспект уроку, презентація, самоаналіз.