Майстер-клас - математика, уроки

Урок з демонстрацією прийомів ефективної роботи з учнями
Тема: «Управління розумовою діяльністю при вирішенні математичних завдань» (слайд 1)
Цілі: 1.Овладеніе конкретними математичними знаннями, необхідними для застосування у практичній діяльності, для вивчення суміжних дисциплін, для продовження освіти;
2.Інтеллектуальное розвиток учнів, формування якостей мислення, характерних для математичної діяльності і необхідних людині для повноцінного функціонування в суспільстві;
3. Формування уявлення про ідеї і методи математики, про математику як формі опису та метод пізнання дійсності;
4. Формування уявлення про математику як частини загальнолюдської культури ».
У будь-якій області діяльності потрібні ініціативні люди, здатні пропонувати нестандартні рішення. Зараз основне завдання школи полягає якраз у вихованні мислячих, що шукають, здатних пропонувати несподівані рішення молодих людей. Чим більше таких молодих людей буде виховано, тим краще для країни, народу і для самих молодих людей. Вони отримають гідну мету в житті, будуть прагнути до постійного вдосконалення, а значить і до поліпшення нашого життя. Розвиток ініціативи, самостійності мислення, творчих почав є найпершим завданням школи, кожного педагога. Математика в цьому плані має виняткові можливості.
Необхідно постійно пам'ятати, що математиками стане лише невелика частка наших учнів. Переважна більшість буде продавцями, медиками, інженерами і т.д. Математика для них має лише прикладне значення. Тому обов'язковий рівень дидактичного матеріалу повинен бути перероблений. Його необхідно наситити завданнями для відпрацювання умінь і навичок учнів, завданнями прикладного характеру.
Теоретичний матеріал необхідно осмислити, доповнити, виділити головне, намітити план викладу теми або виконання даної вправи.
«Управління розумовою діяльністю
рішенні математичних завдань »
Крючкова Інеса Дмитрівна
Урок з демонстрацією прийомів ефективної роботи з учнями
Тема: «Управління розумовою діяльністю при вирішенні математичних завдань» (слайд 1)
Цілі: 1.Овладеніе конкретними математичними знаннями, необхідними для застосування у практичній діяльності, для вивчення суміжних дисциплін, для продовження освіти;
2.Інтеллектуальное розвиток учнів, формування якостей мислення, характерних для математичної діяльності і необхідних людині для повноцінного функціонування в суспільстві;
3. Формування уявлення про ідеї і методи математики, про математику як формі опису та метод пізнання дійсності;
4. Формування уявлення про математику як частини загальнолюдської культури ».
У будь-якій області діяльності потрібні ініціативні люди, здатні пропонувати нестандартні рішення. Зараз основне завдання школи полягає якраз у вихованні мислячих, що шукають, здатних пропонувати несподівані рішення молодих людей. Чим більше таких молодих людей буде виховано, тим краще для країни, народу і для самих молодих людей. Вони отримають гідну мету в житті, будуть прагнути до постійного вдосконалення, а значить і до поліпшення нашого життя. Розвиток ініціативи, самостійності мислення, творчих почав є найпершим завданням школи, кожного педагога. Математика в цьому плані має виняткові можливості.
Необхідно постійно пам'ятати, що математиками стане лише невелика частка наших учнів. Переважна більшість буде продавцями, медиками, інженерами і т.д. Математика для них має лише прикладне значення. Тому обов'язковий рівень дидактичного матеріалу повинен бути перероблений. Його необхідно наситити завданнями для відпрацювання умінь і навичок учнів, завданнями прикладного характеру.
Теоретичний матеріал необхідно осмислити, доповнити, виділити головне, намітити план викладу теми або виконання даної вправи.
В ході заняття хотілося показати
Майстерність організатора занять
Майстерність передачі знань
Майстерність володіння технологією (навчання у співпраці).
Демонстрація прийомів ефективної роботи з учнями
Результат використання технології:
Розвиток взаємної відповідальності, здатності навчатися в силу власних можливостей за підтримки своїх товаришів і педагога.
Реалізація потреби в розширенні інформаційної бази навчання.
Розробка нових підходів до пояснення нового матеріалу
Організаційний момент. (30 сек)
Введення в проблему (усні вправи і міркування) (5 хв)
Розробка системи пошуку рішення математичних задач (7 хв)
Реалізація системи пошуку вирішення завдань на конкретних прикладах. (6 хв)
Підсумок заняття. (1 хв)
Рефлексія. (30 сек)
Організаційний момент. (30 сек)
Зібралися ми з вами в клас, (слайд 2)
математика у нас.
Подивіться на гостей.
Всі один одному посміхніться
І тихесенько сідайте.
Повідомлення мети: На даному занятті ви познайомитеся з методами, які дають можливість долати будь-які перешкоди, що зустрічаються на вашому шляху.
Введення в проблему (усні вправи і міркування) (5 хв)
Слово вчителя: Як ви вважаєте, коли людина починає думати? (Слайд 3)
(Люди починають думати тоді, коли задають собі вопроси починають шукати на нього відповіді) (слайд 4)
Великий Ейнштейн якось сказав: «Якби мені стало відомо, що на мене готують замах і до його виконання залишилася година, то я б витратив 55мінут на те, щоб правильно сформулювати питання, і 5 хвилин на те, щоб вирішити проблему».
А як ви воспрінімаетеновое?
По-перше, шукайте відповідь на питання «Що це» або «Хто це?» (Слайд 5)
Напевно, це один з найбільш важливих питань, тому що не знаючи, що перед вами, ви не зможете визначити що з ним можна зробити, чого не можна і як до нього ставитися і чи варто ставитися взагалі.
Часто ви не можете відповісти на це питання.
Тоді його можна сформулювати по-іншому.
І відповідь підкаже, в якому напрямку думати далі.
Розробка системи пошуку рішення математичних задач (7 хв)
Уявіть собі, що ви ніколи не бачили крокодила навіть на картинці, і раптом, опинившись в болотистій місцевості, спостерігаєте довге, зелене, бревнообразное тварина з потужним хвостом і довгою мордою, яке може широко розкрити пащу.
Весь ваш життєвий досвід, знання тваринного світу, яке б воно не було, змусять вас насторожитися і триматися від цього «колоди» подалі. Звичайно, в голові буде свердлити питання «ЩО ЦЕ?» І наступний «ЩО Я ХОЧУ?», «ЩО МЕНІ ЗАВАЖАЄ?» І, нарешті, «ЯК ПОЗБУТИСЯ?» І може бути останнє запитання «ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ».
Вчитайтеся в ці 4 питання:
1. ХТО ЦЕ ЧИ ЩО ЦЕ?
3. Що МЕНІ ЗАВАЖАЄ?
4. ЯК ПОЗБУТИСЯ
Таким чином, обмежень не так вже й багато, їх потрібно запам'ятати на все життя:
Коли ріжеш хліб, переконайся, що разом з ним під ножем немає твоїх пальців;
Коли виконуєш розподіл, перевір, що вираз, на яке ти ділиш, точно не нуль, і т.д.
Ну що ж, рівність-це наша «човен» і тепер ми знаємо, як її «завантажувати»-однаково на ніс і корму (впливати на обидві частини однаковим чином).
Знаємо дещо про операції, за допомогою яких цей вплив можна надавати і про обмеження на них.
ПРИКЛАД 2.Пусть х = 4
Давайте «завантажимо наш човен»: помножимо обидві частини на 2 і додамо до обох частин 3.
Наша «човен» у берега, і тепер її треба розвантажити.
Так як же ми будемо розвантажувати наш човен?
В зворотньому напрямку.
А для початку нам необхідно знати що ми хочемо отримати в результаті своїх дій.
Я хочу знайти х, тобто х дорівнює чогось ...
Що заважає? -мешают числа, що впливають на х.
Щоб відповісти на це питання, встановимо, з чим х пов'язаний, який операцією і в якій послідовності:
Х пов'язаний з числом 2 операцією х, а (2х) з числом 3 операцією «+».
Запишемо це так х
Значить, для того, щоб знайти х, мені потрібно позбутися від що пов'язують його елементів за допомогою операцій, зворотних даними
У символічній формі це можна записати так
Починаємо позбавлятися від останньої зв'язку (від того, що лежить нагорі вантажу в човні).
Віднімемо від обох частин 3 (тобто нейтралізуємо вплив 3 на 2х).
Розділимо обидві частини на 2 (2 = 0)
Отримали той результат, який хотіли
Прослухавши все це. хтось із вас може вигукнути: «Ось це так! Я це можу зробити і без усього цього-раз і готово! »І матимете рацію, є багато шляхів, які ведуть до мети.
Але є методи, які дають можливість долати будь-які перешкоди, що зустрічають на вашому шляху.
Якщо зустрінетеся з чимось малозрозумілою, то у вас є питання:
1. ХТО ЦЕ ЧИ ЩО ЦЕ?
3. Що МЕНІ ЗАВАЖАЄ?
4. ЯК ПОЗБУТИСЯ
5. ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?
Підсумок заняття. (1 хв)
Можливо ви задасте мені питання: «Навіщо все це потрібно?»
Нагадаю відому притчу.
Голодний і обірваний чоловік підійшов до рибалки і попросив його нагодувати.
Рибак подивився на нього і сказав: «Ось там лежить невід, це такі сплетені нитки, візьми його і віднеси до моря» людина зітхнув, озирнувся, знайшов невід, звалив його на себе і не розуміючи поніс до моря. Рибак пішов за ним несучи два весла. Вони сіли в човен і вийшли в море; людина гріб спочатку невміло, а потім краще і краще і, нарешті, він сам привів човен до місця, де йому запропонували зупинитися. Потім вони закинули невід і зловили рибу. На березі, куди вони її привезли, рибалка попросив людину набрати сухих гілок, і вони разом розпалили багаття. Коли риба була готова, вони наситилися, відігрілися, відпочили. Відчуваючи себе ситим, чоловік запитав рибалки: «Чому ти не дав мені хліба, який був в хатині, а змусив зробити все це?»
Рибак трохи помовчав і, мружачись від потріскуючого. теплого вогню, відповів:
«У цьому випадку я б втамував твій голод, але тільки один раз, а так я навчив тебе бути ситим все життя».
Ось і сьогоднішнім заняттям я намагалася навчити вас долати будь-які перешкоди, які можуть вам зустрітися і першими помічниками вам
будуть наші запитання
ХТО ЦЕ ЧИ ЩО ЦЕ?
3. Що МЕНІ ЗАВАЖАЄ?
4. ЯК ПОЗБУТИСЯ
5. ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?
Рефлексія. (30 сек)
Йдучи з заняття, я попрошу вас висловити своє ставлення до нього в такий спосіб якщо сподобалося - поставте червону квітку у вазу, а якщо немає - то синій.
Дякую за увагу до побачення!