Конспект заняття «як зберегти своє здоров’я»

Світлана Абанина
Конспект заняття «Як зберегти своє здоров'я»

Мета. вчити дітей дбати про своє здоров'я.

Навчальні. Вчити дітей самостійно стежити за своїм здоров'ям. знати нескладні прийоми самооздоровлення. розповісти дітям про продукти харчування і про їхнє значення для людини, познайомити з поняттями «поживні речовини». «Правильне» або «здорове харчування».

Розвиваючі. розвивати допитливість, уміння виділяти правила здорового харчування.

Виховні. виховувати у дітей відношення до свого здоров'я та здоров'я оточуючих. Виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.

Устаткування. картинки із зображенням продуктів харчування. риба, м'ясо, сметана, молоко, овочі, фрукти;

Разові тарілки, каструля, муляжі. картопля, капуста, морква, буряк, цибуля, яблуко, редиска, огірок, виноград;

Картки із зображенням вітамінів А, В, С, і на них продукти, в яких є даний вітамін.

Активізація словника. "поживні речовини". «Правильне» або «здорове харчування».

Хід заняття:

Вихователь (В). Хлопці, сьогодні ми з вами поговоримо про здоров'я. Хто хоче бути здоровим. А чому ви хочете бути здоровими. У ваших силах не тільки зберегти своє здоров'я. але і зміцнити його. Про це і мудрі прислів'я говорять:

Чи є велика біда, Я здоров'я бережу,

Чим хвороби і нужда. Сам собі я допоможу.

Як ви розумієте, що таке здоров'я. Здоров'я - це сила. краса, коли настрій хороший і все виходить. А зараз поговоримо про те, як ми можемо самі собі допомогти зміцнити здоров'я. Як ви вважаєте, що ви можете самі зробити для свого здоров'я. Займатися фізкультурою, робити зарядку, загартовуватися, правильно харчуватися, дотримуватися режиму дня, стежити за чистотою, вживати в їжу вітаміни. Пальчикова гімнастика «Утречко»

Утречко настав, сонечко встало.

Гей, братику Федя, розбуди сусідів!

Вставай, великий! Вставай, указка!

Вставай, середина! Вставай, сирітка!

І крихта Мітрошка! Привіт, долонька!

Всі прокинулися, потягнулися! Молодці!

А тепер перевірте, стали ваші пальчики міцніше, більш слухняним?

Ви знаєте, хлопці, сьогодні коли я прийшла в дитячий сад, я знайшла ось це запрошення від смішариків і цей мішечок. Вони чекають нас в гості, залишили вам ось цей мішечок пропонують пограти

Дидактична гра «Чудесний мішечок»

Діти на дотик вгадують предмети особистої гігієни (мило, гребінець, носову хустку, рушник, дзеркало, зубна паста і щітка, щітка для одягу) і розповідають, для чого вони призначені і як ними користуватися. Потім вихователь Новомосковскет загадки і пропонує знайти відповідь серед предметів, які діти дістали з чудесного мішечка.

Вислизає, як живе, Ходжу-броджу не по лісах,

Але не випущу його я. А по вусах, по волоссю.

Білою піною піниться, І зуби у мене довший,

Руки мити не лінується. Чим у вовків, у ведмедів.

Пластмасова спинка, І сяє, і блищить,

Жорстка щетина, Нікому воно не лестить,

З зубною пастою дружить, А будь-якому правду скаже -

Нам старанно служить. Все як є йому покаже.

(Зубна щітка) (Дзеркало)

Витираю я, намагаюся, Хвостик з кістки,

Після ванни хлопчини. На спинці - щетина.

Все намокли, все зім'яти - Ця річ допоможе нам

Немає сухого куточка. Чистити штани і каптан.

В. Сьогодні наша бесіда піде ще й про смачну і здорову їжу. Скажіть, людина може прожити без їжі?

В. Якийсь час може, але зовсім небагато. Щоб людина добре ріс, розвивався, йому необхідно щодня їсти - харчуватися. А чим харчується людина?

Д. м'ясо, риба, суп, борщ.

В. А тварини харчуються?

В. Правильно, хлопці, харчуються люди, тварини, птахи. Будь-якому організму від самого маленького до дорослого - потрібно харчування. Як тільки харчування перестає своєчасно надходити на сніданок, обід, вечеря, наш організм слабшає. Чому ж так відбувається? Та тому, що в продуктах містяться поживні речовини, які допомагають нашому організму рости і розвиватися.

Хлопці, а які поживні речовини ви знаєте?

В. В продуктах міститься багато різних вітамінів. І у кожного вітаміну є своє ім'я і будиночок, де вони живуть. І ми з вами зараз згадаємо де ж та в яких продуктах живуть вітаміни А, В, С.

Слайд №1Вітамін «А»

Де ж вітамін «А» знайти,

Щоб бачити і рости?

І морква, і абрикоси

Вітамін в собі той носять.

У фруктах, ягодах він є.

Їх нам всіх не перелічити.

Слайд №2 Вітамін «В»

Буряк, яблуко, картопля,

Ріпа, гарбуз, помідор ...

Вітаміни «В» мають

І віддати нам їх зуміють.

«В» - в зовнішній частині злаків,

Хоч він там є неоднаковим.

Це зовсім не біда,

Група «В» там є завжди.

Слайд №3 Вітамін «С»

А ось «С» їмо зі щами,

І з плодами, овочами,

Він в капусті і в шпинаті,

І в шипшині, в томаті,

Пошукайте на землі -

І в салаті, в щавлі.

Лук, редиска, ріпа, бруква,

І кріп, петрушка, журавлина,

І лимон, і апельсин

Він знову в дію запустить

Втомлених клітин бадьорий ряд.

Слайд № 4Нікогда не сумую

І посмішка на обличчі,

Тому що приймаю

В. Хлопці, у кожної людини є своя улюблена їжа. Назвіть ваші улюблені страви.

В. Хлопці, як ви думаєте, що буде, якщо ми будемо, є одні солодощі, тістечка, морозиво, пити кока-колу?

В. Правильно, для того, щоб ви росли міцними і здоровими. вам необхідно вживати різну їжу, а не тільки солодке і смачненьке. Це називається «правильним» або «здоровим харчуванням». Хлопці, хочете більше дізнатися про здорове харчування. Тоді давайте вирушимо в гості до Смішарики, вони, адже, нас чекають. Ну що готові, ми вирушаємо на паровозику. Сядьте зручніше наш поїзд відправляється.

Ось поїзд наш їде колеса стукають,

В гості до Смішарики везе він хлопців.

Поки ми їдемо, давайте трохи займемося зарядкою, вона теж потрібна для того, щоб бути здоровими.

Вгору рука і вниз рука.

Потягнули їх злегка.

Швидко поміняли руки!

Нам сьогодні не до нудьги.

(Одна пряма рука вгору, інша вниз, ривком міняти руки.)

Присідання з ударами:

Вниз - бавовна і вгору - бавовна.

Ноги, руки розминаємо,

Точно знаємо - буде користь.

(Присідання, хлопки в долоні над головою.)

Розминаємо шию. Стій!

(Обертання головою вправо і вліво.)

В. Ну ось ми в гостях у смішариків.

К. Здрастуйте, хлопці, радий вас бачити! Навіщо завітали?

В. Хочемо, щоб ти розповів нам про правильне харчування. Адже наші діти хочуть бути здоровими і зберегти своє здоров'я надовго.

К. Із задоволенням це зроблю і мені допоможуть мої друзі. Ви думаєте чому ми такі здорові і ніколи не хворіємо. Та тому, що правильно харчуємося. Хочете дізнатися, чим я харчуюся?

Слайд № 5 В банані і йогурті,

У жменьці маліни-

Вони бережуть нас

Від будь-яких хвороб.

Чим більше їх в їжі,

Тим їжа корисніша.

Слайд № 6Очень важливо спозаранку

Є за сніданком вівсянку.

Чорний хліб корисний нам-

І не тільки вранці

Слайд №7 Лук, капуста і картопля,

Різних овочів трошки.

Ти в каструлі їх шукай.

Це суп з назвою. (щі

Чи не окрошка і не супчик.

Буряк в ньому, морква, огірок.

Подають нам на обід

З олією. (Вінегрет)

Що за білі крупинки?

Чи не зерно і не сніжинки.

Скисло молоко - і в строк

Отримали ми. (сир)

Слайд №10Догадайтесь, хто така?

Вершки збили вранці рано,

Щоб була у нас. (Сметана)

Слайд №11Что за біла водиця

З ферми до нас в бідонах мчить?

Ми відповідь знайшли легко -

Це просто. (Молоко)

Слайд №12 За вікном зима иль літо

На друге нам - (котлета)

Слайд №13Ждем обідньої години-

Буде відварне. (М'ясо)

Слайд №14Нужна вона в каші, потрібна і супи

Десятки є страв з різною (крупи)

Слайд №15Мясо, риба, крупи, фрукти -

Разом всі вони (продукти)

К. Молодці, хлопці, все загадки відгадали. А, ви вживаєте ці продукти в їжу?

В. Звичайно, нам в дитячому саду кухарі готують смачну кашу, салати, котлети, щі. А ще наші діти знають, з яких овочів готують борщ, і зараз ми тобі покажемо.

Гра «Юний кулінар».

К. Молодці, який апетитний борщ у вас вийшов. Давайте його спробуємо.

(Доктор «наливає» борщ в разові тарілочки).

В. Хлопці, борщ гарячий давайте його остудити.

Проводиться дихальна гімнастика «Остудимо борщ».

Набрати повітря в груди - вдих.

Видихаючи повітря випнути живіт - видих.

При видиху гучне проголошення звуку «ф -ф -ф»

Повторити 3-4 рази.

В. Ой, який смачний борщ вийшов.

К. Так, я ще такий смачний не їв. Хлопці, а молоко ви любите пити? А знаєте які продукти можна зробити з молока?

Д. Сметана, сир, сир, йогурт, кефір.

К. Ну, молодці, хлопці! Ви правильно харчуєтеся і збережете своє здоров'я надовго. А мені вже пора готувати собі обід, але на прощання я вам скажу Золоті правила харчування, запам'ятайте їх і ви завжди будете здоровими:

1. Головне не переїдайте.

2. Їжте в один і той же час свежеприготовленную їжу.

3. Ретельно пережовувати їжу, не поспішайте ковтати її.

4. Утримуйтеся від жирної, солоної і гострої їжі.

5. Овочі та фрукти - корисні продукти.

6. Насолод тисячі - а здоров'я одне.

7. А ось, хлопці, вам частування - яблучка наливні з мого саду. Їжте на здоров "я. До побачення, мені пір

В. Хлопці, що нового ви дізналися?

Д. Не можна багато їсти жирного, солоного, потрібно більше їсти овочів та фруктів, тобто потрібно в один і той же час.

В. Хлопці, а які продукти люблять їсти Смішарики?

Д. Овочі, фрукти, рибу, м'ясо, молоко, сир.

В: А зараз, поки ми чекаємо паровозик, щоб відправитися в тому в дитячий сад давайте пограємо в гру «Корисні і шкідливі продукти» (гра з м'ячем)

Конспект заняття з валеології «Бережи своє здоров'я» ЦІЛІ: -сформувати уявлення про здоров'я; -формувати основні гігієнічні навички; -розвивати кмітливість, увагу, навички самостійної.

«Як зберегти своє здоров'я» (Заняття з ОБЖ в підготовчій групі) Мета: Вчити дітей самостійно стежити за своїм здоров'ям, знати нескладні прийоми самооздоровлення, вміти надавати собі елементарну.

Конспект заняття «Щоб свої рідні зубки міг ти далі зберегти» Завдання: - Ознайомити дітей з правилами догляду за зубами; - Пояснити дітям необхідність постійного догляду за ними; - Виховувати бажання.

Конспект фізкультурно-тематичного заняття. «Своє серце збережу-сам собі я допоможу!» «Серце я своє збережу, сам собі я допоможу!» Вихователь: - Хлопці, сьогодні ми з вами ще раз поговоримо про наше тіло, про нашому організмі.

Конспект НСД з ознайомлення з навколишнім світом у підготовчій групі «Збережи своє здоров'я сам» Здоров'я - це найголовніше багатство людини! Мета: здоров'язбереження. Завдання: Дати дітям загальне уявлення про здоров'я як цінності.

Консультація для батьків дошкільника «Як зберегти і зміцнити психологічне здоров'я дітей» Для початку давайте визначимо, що ж таке Психологічне здоров'я? Це основа життєздатності дитини, якій в процесі дитинства і.

План-конспект заняття з валеології «Як зберегти здорові зуби?» Для дітей 5-6 років Мета: формувати елементарні уявлення про призначення і функції зубів; розвивати логічне мислення; виховувати дбайливе ставлення.

Конспект НСД з валеології «Як здоров'я зберегти?» Мета: Систематизувати знання дітей про здоров'я, способи його збереження і зміцнення. Розвивати у дітей потреба в здоровому способі життя.

Конспект заняття «як зберегти своє здоров'я»
«Як зберегти здоров'я дошкільника?» Заняття по ГО «Безпека» Мета: Формувати основи безпеки власної життєдіяльності і передумови екологічної свідомості. Удосконалювати навички користування.