Конспект уроку для 1 класу що ми знаємо про своє місто, свою країну, свою планеті
Урок по курсу Навколишній світ. 1 клас
Тема: Що ми знаємо про своє місто, свою країну і свою планету?
Кучина Олена Борисівна.
Вчитель початкових класів
МОУ «Середня загальноосвітня школа № 94».
Мета уроку: Систематизувати знання дітей про рідну країну, про століцеУкаіни - Москві, про своє місто.
Ознайомити з прапором, гербом і гімномУкаіни, з прапором і гербом Кемеровської області та міста Бердянськ.
Ознайомити з формою і рухом Землі, з глобусом як моделлю землі.
Виховувати почуття патріотизму, інтерес до вивчення історії краю в якому живе дитина.
Обладнання: мультимедійна презентація.
I. Організаційний момент. Повідомлення теми уроку.
Чудо-птах - червоний хвіст
Полетіла в зграю зірок.
(Відповідь дітей: ракета)
- Як ракета може бути пов'язана з нашим уроком?
(Відповідь: На ракеті можна полетіти в космос. Побачити землю)
- Хто здогадався, яка тема нашого уроку?
(Відповідь: Ми будемо говорити про зірки, про нашу планету)
Тема уроку «На що схожа наша планета? Що ми знаємо про нашу країну і своє місто? »
Отже, ми вирушаємо в політ!
Учитель: Пристебнути ремені!
Діти: Є, пристебнути ремені.
Учитель: Включити мотори!
Діти: Є включити мотори.
Вчити: Закрили очі. Починаємо відлік.
Разом: П'ять, чотири, три, два, один, старт!
II. Робота по темі уроку.
1.1. Бесіда про планету Земля.
Блакитна точка,
У нескінченному море,
Ні ріднею клубочка,
У космічному просторі.
Проросла травою,
ожила струмками
І мене з тобою,
Вкрила небесами.
Гори, океани,
Річки і поля,
Загадкові країни,
Рідний дім.
- Подивіться в ілюмінатори. Що бачите?
- А що ви знаєте про нашу планету?
(Відповідь: Вона кругла, третя планета від сонця, є моря, океани, материки, тільки на нашій планеті є життя).
- Яку форму має земля?
(Відповідь: Земля має форму кулі.)
- Але якщо Земля має форму кулі, то багато людей ходять по ній догори ногами?
- У давнину люди, спостерігаючи з берега за кораблями, що поверталися з далекого плавання, здогадалися, що Земля має форму кулі. А моряк-мандрівник Магеллан, вирішивши об'їхати на п'яти кораблях Землю, довів, що Земля кругла. Його кораблі три роки пливли все вперед і вперед, не змінюючи напрямку. Чотири кораблі загинули в бурхливих водах океану. І тільки один корабель обігнув Землю і повернувся в порт з іншого боку. У наші дні, коли космічні кораблі літають в космос, можна наочно побачити, сто Земля має форму кулі. Подивіться на ці фотографії Землі з космосу. Нашу планету називають блакитний. Чому?
(Відповідь: Багато води)
- А що висвітлює нашу Землю?
(Відповідь: Нашу планету висвітлює сонце.)
- Розгляньте схематичний малюнок Всесвіту. Яка за рахунком Земля від Сонця?
(Відповідь: Наша планета третя за рахунком від сонця).
- Чи можемо ми потримати Землю в руках?
На нозі стоїть одній,
Крутить, крутить головою.
Нам показує країни, річки, гори, океани.
- Глобус - модель Землі. Це куля, на який нанесені контури суші і вод землі. Куля насаджений на вісь і нахилений по відношенню до підставки.
- Земля рухається навколо Сонця, немов літачок навколо вежі каруселі, і навколо своєї осі, подібно вовчка. (Демонстрація обертання глобуса)
- Якого кольору більше? Що він означає?
(Відповідь: Більше блакитного кольору. Він означає воду).
- А що буде, якщо глобус розрізати навпіл і розгладити на папері?
(Відповідь: Вийде два кола)
- Вийти кара півкуль. Які материки ви бачите на карті?
(Відповідь: Ми бачимо материки: Євразія, Африка, Антарктида, Австралія, Північна Америка, Південна Америка)
- На якому материку живемо ми?
(Відповідь: Ми живемо на материку Євразія)
- Прочитайте назву нашої країни?
(Відповідь: Наша країна називається Україна)
- Подивіться на карту, яка велика наша країна?
Це найбільша країна від Північного Льодовитого океану до Чорного моря, від Балтійського моря до Тихого океану. Всі ми Украінане. Ми - це українські, татари, башкири, карели, удмурти, марійці і т.д.
-Крім нашої країни, на карті можна побачити інші країни. Які?
- Кожна держава має свої символи.
- Які це символи? (Герб, прапор, гімн)
2.1. Знайомство з гербом.
- Де ви бачили зображення герба?
(Відповідь: в книзі, по телевізору)
- Що собою являє герб?
(Відповідь: двоголовий Шахтарськ)
- Слово «герб» походить від німецького «Ербе» - спадщина. Гербом називають зображення, яке в умовній формі показує історичні традиції держави або міста. Цей герб з'явився після битви князя Дмитра Донського з монголо-татарськими полчищами на Куликовому полі. Він показує в умовній формі і знаменита битва, і початок створення незалежної української держави.
2.2.Знакомство з прапором
- Де можна побачити прапори?
(Відповідь: Прапори можна побачити на адміністративних будівлях)
- А який прапор уУкаіни?
(Відповідь: Прапор уУкаіни триколірний: Синій, червоний, білий)
Найперші прапори були військові. З'явилися вони тоді ж, коли, з'явилися. великі армії і виникла необхідність видали відрізнити, який загін рухається - свій або ворожий. Для цієї мети і стали прив'язувати до списів стрічки і пензлики різних кольорів. Розміри цих стрічок збільшувалися, малюнок ускладнювався, і з'явилися справжні прапори.
Вперше вУкаіни з'явився триколірний прапор за Петра 1.
2.3. Знайомство з гімном.
(Відповідь: урочиста пісня)
- Коли можна почути гімн?
- У кожній країні є найголовніший місто. Як він називається?
- Назвіть столицю нашої держави?
Прийшов час підкріпитися. А в нашій ракеті, т. К. Невагомість, все розлетілося. Протягнули праву руку, зловили тюбик з першою стравою, повернулись направо, там пролітав тюбик з чаєм і тд.
Тепер все в порядку, продовжуємо подорож.
- Я пропоную спуститися ближче до того міста, де ми живемо.
- Як він називається? Розглянемо карту Кемеровської області. Він позначений на карті подвійним кружечком, здогадалися чому?
(Відповідь: обласний центр)
Якщо Київ - столиця держави, то Бердянськ - головне місто області.
- Як називається наша область?
(Відповідь: Кемеровська область)
- Чи є у нашій області герб і прапор?
3.1 Герб Кемеровської області.
- Що зображено на гербі Кемеровської області?
Зелений колір символізує сільське господарство і природні багатства. Зелений колір - це також традиційний колір молодості і надії.
У центрі щита - трикутник чорного кольору, що символізує вугільну промисловість. У його центрі розташовані перехрещені ковальський молот і кирка, що позначають індустріальну приналежність Кемеровської області. З зеленого поля через перехрещені ковальський молот і кайло до вершини террікора спрямовані три пшеничних колоса. Колосся символізують також важливість для Кемеровської області сільського господарства.
Трикутники червоного кольору в лівому і правому кутах щита символізують розпечений метал.
Герб обрамлений дубовим вінком, визначальним статус Кемеровської області як суб'єкта Укаїни, наділеного правами державної влади.
3.2. Прапор Кемеровської області.
Прапор Кемеровської області являє собою прямокутне полотнище червоного кольору з синьою смугою вздовж древка на всю ширину прапора, що становить одну третину довжини.
Чи є такі кольори на флагеУкаіни? Що вони означають?
У верхній частині синій смуги посередині міститься герб Кемеровської області.
4.1. Знайомство з гербом г.Кемерово.
- Що дізнався про місто?
- Герб міста Бердянськ являє собою геральдичний щит французької форми. Щит розділений на два поля червоного і чорного кольорів.
Червоний колір - мужність, державність, кров, пролита за батьківщину, енергія, сила.
Чорний колір символізує кам'яне вугілля, основне багатство Кемеровської області, центром якої є місто Бердянськ.
У центрі щита - стилізоване зображення хімічної реторти, що перекриває частини шестерні і класів. Це символи хімічної та машинобудівної промисловості. Колосся хліба символізують родючість землі, пов'язане із застосуванням мінеральних добрив, що виробляються на хімічних підприємствах міста.
4.2. Прапор міста Бердянськ
Прапор міста Бердянськ є полотнище червоного кольору з вертикальною смугою синього кольору з двостороннім зображенням в центрі герба міста Бердянськ, який кроплена гілкою зеленого кольору.
Наша подорож підійшла до кінця, пора повертатися.
- Як називається наше місто?
- Як називається наша область?
- Як називається столиця нашої країни?
- Як називається наша планета? Яку вона має форму?
- Про які символах держави ви дізналися?
V. Домашнє завдання.
Розповісти мамі про подорож і виконати завдання в робочому зошиті на стор.16.
М.Т. Карпенко «Збірник загадок: посібник для вчителя», Київ «Просвещение», 1988 р.