Конспект по пізнавальному розвитку для дітей старшого дошкільного віку «чому місяць не падає
Любов Олександрівна Черкасова
Конспект по пізнавальному розвитку для дітей старшого дошкільного віку «Чому Місяць не падає на Землю?»
Конспект по пізнавальному розвитку для дітей старшого дошкільного віку «Чому Місяць не падає на Землю?»
Мета. дати поняття про силу тяжіння, закріпити знання про об'єкти Сонячної системи. «Земля». «Місяць». «Сонце».
Словникова робота. земне тяжіння; повітряна оболонка; реактивні двигуни.
Матеріал для дослідів і обладнання. комп'ютер, комп'ютерні диски, магніт і залізні предмети, м'яч, кулька пластиковий на нитці.
Попередня робота. розгляд ілюстрацій, на яких зображені космонавти в безповітряному просторі.
Хід заняття.
Вихователь. Хлопці, сьогодні ми з вами дізнаємося «Чому Місяць не падає на Землю?
Візьміть м'яч, підкиньте вгору. Що з ним сталося? (Діти. «Він падає на землю».)
- Наша планета має величезну силу тяжіння, яку ми на себе не відчуваємо.
- Давайте виконаємо ще один досвід. візьміть магніти і спробуйте зібрати цвяхи з силою.
- Що побачили? (Діти. «Магніти з силою притягують до себе цвяхи).
- Як ви думаєте, що було б, якби не було земного тяжіння? (Відповіді. Будинки б з'їхали з своїх фундаментів; вода б вихлюпнулася з морів і океанів; Повітря миттєво б весь полетів в космос, і нам би не було чим дихати. Та й ми самі перетворилися б у космічних мандрівників).
Взявшись за руки, діти йдуть по колу і примовляють:
Чекають нас швидкі ракети
Для польотів на планети.
На яку захочемо!
На таку полетимо!
Але в грі один секрет:
Запізнилися місця немає!
(Діти розбігаються по «ракетодрому» і намагаються швидше зайняти місця на будь-який ізпяті ракет, якщо хто запізнився, залишаються на «Землі». Гра повторюється)
Вихователь. Хлопці, як називається супутник, який притягує Земля. (Відповідь. Місяць)
- Давайте проведемо досвід. ось Місяць (невелику кульку, прив'язаний до нитки). Нитка - це видима частина сили тяжіння.
Наприклад. Саша буде Земля. він тягне до себе Місяць, але вона чинить опір (крутить кульку навколо себе).
Висновок. Так і Місяць. Якщо вона перестає летіти по своїй орбіті навколо Землі. Земля притягне її до себе силою тяжіння і Місяць впаде.
Вихователь. Як ви думаєте, у кого сила тяжіння значніше. у Сонця або Землі. (Відповіді дітей).
- Так, хлопці, (дивимося на малюнок) Сонце більше і сила тяжіння у нього
більше, тому Земля і обертається навколо Сонця. Крім неї Сонце тримає за
невидиму ниточку вісім великих планет Сонячної системи і багато маленьких
і не дає їм «втекти». Чи не падають планети на Сонце тому, що безупинно
летять - кожен по своїй орбіті.
- Значить, весь секрет в русі.
Образотворчого мистецтва - Хлопці, візьміть кольорову крейду і «покажіть» Сонячну систему.
Конспект НСД по ознайомленню з навколишнім світом «Луна-супутник Землі» Напрямок діяльності: пізнавально-дослідницька. Освітня область: пізнання, комунікація, читання художньої літератури.
«Чому місяць буває різна». Заняття з ознайомлення з навколишнім світом у підготовчій групі ЧОМУ МІСЯЦЬ БУВАЄ РАЗНАЯ Мета: познайомити дітей з пристроєм сонячної системи і дати початкове уявлення про планети та їх супутники.