Класна година (1 клас) по темі доброта що сонце, скачати безкоштовно, соціальна мережа працівників
Мета: Удосконалення знань учнів в області колективних відносин будинку, в класі, ставлення до тварин.
- Розвивати в учнів розуміння того, що кожна людина індивідуальна і неповторний, але він існує серед інших людей.
- Розвивати навички колективної творчої діяльності.
- Розвивати увагу, мова учнів.
- Виховувати шанобливе ставлення до батьків, до оточуючих, добре ставлення до тварин.
- Ознайомити з тлумачним словником Ожегова.
I. Організаційний момент.
- Починаючи заняття, сміявся один одному, нашим гостям і побажаємо здоров'я.
II. Підготовка до заняття - подорожі.
- Скажіть, герой якої казки вимовляв такі слова "Я не чарівник, я тільки вчуся ..." і починав творити чудеса? (Маленький паж з казки "Попелюшка")
- Я, діти, теж ще тільки вчуся творити чудеса. У мене крім чарівної палички, як у Феї, є ще серце, яке вміє дружити з іншими серцями. Зараз воно перемовляється з вашими, маленькими сердечками: тук-тук! Тук-тук! А де знаходиться серце?
Зараз обхопіть правою рукою ліву руку біля кисті. Прислухайтеся, під великим пальцем ви відчуєте пульс - биття вашого серця. Тихіше, діти! Це чиєсь сердечко кличе мене до себе.- Як сильно воно стукає! (Підходить до іншого.) - Я і своє серце послухаю. Цікаво, що воно мені підкаже? А підказує воно мені, що ви все хочете відправитися в подорож! Я права?
- Вам здається, що це звичайнісінькі білі листи?
- Я ж казала, що я трохи чарівниця! Зараз разом з вами ми створимо чудо.- Хто хоче мені допомогти?
(Викликаю учня, беру його руку і разом з ним змоченою у фарбі ваткою зафарбовує частина листа, потім іншу)
- Прочитаємо, що ж вийшло? (Хором Новомосковскют)
- Отже, ми вирушаємо в країну Доброти.
III. Постановка мети заняття.
- У цій країні ми зустрінемо багато жителів. Якщо ми все покажемо, як вміємо ставитися до оточуючих, то здамо іспит на звання гідних жителів країни Доброти.
- А що ж таке доброта?
- Яку людину називають добрим?
- А ось що написано в тлумачному словнику Ожегова. Я вам зачитаю одне зі значень.
Доброта - чуйне, душевне, добре ставлення до оточуючих.
Добрий - робить добро іншим, хороший, чесний.
- З чим можна порівняти доброту?
- Доброта обігріває всіх. Стає тепліше, правда?
- Так на що ж схожа доброта?
- Продовжуємо наше диво. Хто хоче ще мені допомогти? (Знову зафарбовує.)
- Прочитаємо хором, що вийшло.
- Як ви розумієте ці слова?
- Коли сонечко світить - добре, а коли все навкруги добрі - ще краще. І в нашій подорожі нам теж допоможе сонечко. Воно своїми променями буде показувати нам дорогу і зігріє в скрутну хвилину.
- А що потрібно взяти в дорогу?
- Давайте вирушимо в подорож з пісенькою В. Шаїнського "Посмішка". Встали всі, взялися за руки. (Співають 1 куплет.)
- Тоді вирушаємо в дорогу на пароплаві.
загудів пароплав
І діточок він повіз
Ту-ту-ту, ту-ту-ту
Далеко я спливу.
- Очки закрили! (В цей час з'являється річка)
Завдання: Виховувати шанобливе ставлення до батьків.
Стоп! Куди це ми потрапили? Це домашня річка. Тут мешкає родина пароходиков.
Ось тато пароплав, ось мама, це син, а це дочка. Папа весь час працює, сплавляє колоди по річці, мама очищає річку, а діти роблять вигляд, що нічого не бачать. Попросить їх мама подивитися за туристами, щоб річки не забруднювали, а вони кажуть, що їм ніколи. Отже весь час.
- Правильно поводяться пароходики?
- Що б ви їм порадили?
- Що треба робити, щоб бути по-справжньому добрим?
- У вас на партах лежать пароходики, візьміть їх в руки і жовті олівці або фломастери. Той, хто вдома завжди добрий, допомагає своїм батькам, малює на пароплаві сонечко з промінчиками. (Пароходик на дошку)
- Що потрібно побажати нашим Пароходик?
- Я думаю, що вони все зрозуміли. Попрощаємося з ними.
- Подорож триває. Давайте закриємо очі і подумаємо кого ж можна ще зустріти на березі нашої річки. (Звірів)
- Скажіть, будь ласка, як ви ставитеся до тварин?
- Що можна сказати про людей, які викидають на вулицю кішок і собак?
- Як би ви вчинили, якби зустріли на вулиці бездомних тварин?
- Молодці хлопці! Допомагайте їм вижити!
«Жив-був на світі сумний щеня,
Добрі руки знайти він не міг.
Добрі руки, щоб взяли його
І не кидали, тільки за все. »
- Як треба ставитися до тварин?
- А у нас є в класі діти, які не по-доброму ставляться до однокласників?
- Що потрібно зробити, коли образилися?
VII. Физкультминутка "Заспокоєння".
Але ось настав мить,
Серйозним бути пора.
Очки прикрили, ручки склали,
Головки опустили, ротик закрили.
І затихли на хвилинку,
Щоб не чути навіть жарт,
Щоб не бачити нікого,
А себе лише одного!
VIII. Знайомство з новим.
Завдання: Розвивати в учнів розуміння того, що кожна людина індивідуальна і неповторний, але він існує серед інших людей.
- Коли людина хоче висловити свою думку, як він каже?
«Одна половинка вікна розчинилася,
Одна половинка душі здалася.
Давай-ка відкриємо і ту половину,
І ту половину вікна! »
- Чому я прочитала саме це чотиривірш? Та тому, що "Я" це не тільки зовнішній вигляд, але ще і внутрішній світ людини. Людина може бути чистим, акуратним, але спілкуватися з ним не хочеться: він грубий, нечемним, невихований, не поважає батьків, вчителя.
Значить, ми відрізняємося не тільки зовнішнім виглядом, але і своїм неповторним внутрішнім світом.
- Давайте розглянемо, що в нього входить?
- Чим ви любите найбільше займатися?
- Що потрібно людині для життя?
- Як ви себе зараз відчуваєте?
- Під час подорожі ми говорили, як ставитися до ....
- А найголовніше, це - характер людини. Що це таке? (Читають визначення.)
Характер - це постійні властивості людини, які проявляються до людей, до речей, до себе.
- Від кого залежить наш характер? (..., від самих себе)
- У мене в руках картки з написаними на них якостями. Потрібно вибрати, які ви хотіли б бачити у дівчаток, а які - у хлопчиків. А які якості на вашу думку, повинні бути і у дівчаток і у хлопчиків. Працювати будете в групах по рядах.
- Які якості ви хотіли б бачити у дівчаток? у хлопчиків?
- Які якості можна віднести і до дівчаток і до хлопчиків?
- Чому і дівчатка, і хлопчики повинні бути добрими?
- Що ж таке доброта?
- Яку людину називають добрим?
- З чим можна порівняти доброту?
- Давайте ще раз хором прочитаємо прислів'я.
Доброта що сонце.
- Правильно, ми всі різні, але одна риса - доброта, має бути у всіх.
Будьте ласкавими, добрими, уважними синами і дочками. Проявляйте любов до всього живого, а особливо до тих, хто дав вам життя, піклується про вас.
Посієш вчинок, пожнеш звичку.
Посієш звичку - пожнеш характер.
Посієш характер - пожнеш долю!
Здійснюйте більше хороших, добрих вчинків, тому що з них складається характер і ваше життя.