Бесіда про маму
Олена Мачехін
Бесіда про маму
Конспект заняття на тему. «Бесіда про маму».
Читання художньої літератури, заучування вірша про маму. Розгляд ілюстрацій, фотографій, де зображені мама з дитиною; родина.
Мета. дати уявлення про значущість матері кожної людини; допомогти дітям зрозуміти, як багато часу і сил забирає у матері робота по дому. вказати на необхідність допомоги мамам. Формування цінних моральних навичок (любові, співчуття і т. Д.).
1. Вміти підтримувати бесіду; висловлювати позитивні емоції (радість, захоплення) при читанні вірша про маму
2. Оспівати образ мами найближчої і дорого людини через художню літературу.
3. Виховувати бажання допомагати мамі. дорослим. Виховувати добре, уважне, шанобливе ставлення до старших.
Хід заняття:
- Коли народжується людина, він завжди знаходиться поряд з мамою; Мама - найближча, рідний, єдина людина. Проходить деякий час малюк підростає і вимовляє слова перше слово «Мама». У багатьох країнах відзначається «День матері». Люди вітають своїх мам. Мама, мати - скільки тепла, ласки носять ці слова, цим словом називають найріднішої, близької людини, (показую фотографії, на яких зображені мами з дітьми).
Хто вас дітки міцно любить?
Хто вас дітки приголубить?
Не заплющуючи вночі очей, все дбає про вас?
Все вона рідна (мама дорогая)
Які почуття ви випробовуйте до мами. Яка у кожного з вас мама?
Які слова ви говорите мамі?
Розповідаючи про своїх мам, ви всі говорили, що мами добрі, ласкаві, дбайливі, з такою любов'ю ви говорили про них.
Вірш про маму:
1. Мама. Мамо; матуся сонечко моє,
Як з тобою радісно, як з тобою тепло!
Без тебе в душі моїй не цвітуть квіти?
Буду щасливий я тоді, коли поруч ти!
2. Мені мама приносить іграшки, цукерки.
Але маму люблю я зовсім не за це.
Веселі пісні вона співає,
Нам нудно удвох ніколи не буває.
Я їй відкрию свої всі секрети.
Але маму люблю я не тільки за це.
Люблю свою маму, скажу я вам прямо,
Ну просто за те, що вона моя мама.
Хлопці ви ще говорили, що у мами вмілі руки. Що ж вміють робити ці руки (готують їжу, печуть, перуть, прасують, шиють, в'яжуть і т. Д.) І про мамині руки написаний вірш. «Кажуть у мами руки не прості, кажуть у мами руки золоті, я дивлюся уважно, підходжу і гладжу - золото не бачу»
-Руки золоті - як ви це слово розумієте? (Вмілі, працьовиті, ласкаві, добрі і т д.). Мами працюють на фабриках, заводах, хтось із мам працює в якихось установах, але вони ще справляються з безліччю домашніх справ. Важко мамі часом буває. втомлюється. Якби ви знали, як приємно буває мамі. коли син або дочка цікавляться, як вона себе почуває, чи не втомилася, що не важка у неї в руках сумка. І якщо сумка важка, допоможуть її нести. Потрібно допомагати мамі в домашніх справах. А як ви допомагаєте мамі (вислуховую дітей).
- Ви, ще маленькі і багато домашні справи вам не під силу. Але багато справ ви можете виконувати самі.
Встаємо в коло; кидаю м'яч дітям. Як ви допомагаєте мамі по господарству (прибирати за собою речі, іграшки,
поливати квіти, пилососити, ходити за хлібом і т. д.)
- Піклуватися і допомагати мамі приводів дуже багато. У вірші Е. Благининой «Мама спить вона втомилася, але і я грати не стала.
- Хлопці, траплялася чи кому-небудь піклуватися про маму так. як розказано в вірші?
Гра. «Підбери слово» мама яка? (Взяти 7-10 слів)
У висновку питаю, про що діти дізналися на сьогоднішньому занятті, які висновки для себе зробили.



«Співпраця ДНЗ та сім'ї з питань духовно-морального та патріотичного сприйняття» Робота з дітьми. План заходів: Перший тиждень. - Малювання - «Це я і мама» - Розгляд фотографій - «Моя сім'я» - Ігрова вправа.
Виховання моральності через свято, присвячений Дню матері (план-конспект) Загальна мета: виховання любові, поваги до мами, бабусі через свято «День матері». Способи мотивації. викликати у дітей інтерес до даного.