Заняття - як правильно харчуватися

цілі:
  • уточнити уявлення дітей про значення продуктів харчування, способи приготування страв;
  • формувати комунікативні навички;
  • виховувати інтерес до навчання.

I. Організаційний момент.

Побажати один одному здоров'я.

II. Введення в тему.

- Здогадайтеся, які предмети заховані в "віконцях". (Коло з прорізами, під якими зображено різні продукти харчування - хліб, яблуко, ковбаса, помідор).

- Як можна назвати їх одним словом? (Продукти харчування)

- Сьогодні, ми поговоримо про те, як треба правильно харчуватися, що потрібно вашому організму. Я постараюся дати вам, ті знання, які допоможуть бути здоровими сильними і красивими.

III. Вправи на класифікацію.

- Здогадайтеся, які продукти "зайві".

Вихователь демонструє ряд предметів: продукти харчування + посуд + іграшки (тарілка, крупа, яблуко, м'ячик, хліб)

IV. Вступна бесіда.

- Від чого залежить здоров'я людини? (Чим і як він харчується)

- Як почувається людина, коли погано харчується? (При поганому харчуванні у людини з'являється втома, запаморочення)

- Навіщо людині потрібно їсти? (Для того щоб були сили для навчання для гри)

- Скільки разів на день школярі повинні приймати їжу?

- Для того щоб їжа краще засвоювалася, що робить кухар з продуктами? (Подрібнює, варить, смажить)

V. Дидактична гра "В якому вигляді їмо".

На столі стоїть макет овочесховища. У ньому овочі і фрукти.

- Хлопці, трапилася біда. У овочесховище перегоріла лампочка. І тепер нам навпомацки треба відгадати і дістати овоч. А потім, подивившись на нього сказати, що можна з нього приготувати.

- Що можна приготувати з:
  • яблук (Сік, пюре, компот);
  • картоплі (смажений, тушкований, пюре);
  • моркви (салат, пиріжки);
  • буряка (вінегрет, маринад).

Повторюй за мною зарядку:
У ній звук "до"
Прийшов на грядку.
Лук ось тут, а тут морква,
Тут капуста, тут картопля,
Редька, буряк, кабачок
І петрушки корінець.
Все, що виростили ми,
Будемо, є ми до весни.

- Чому людина повинна їсти різні продукти? (В кожному продукті харчування є вітаміни А В С)

- Вітамін А покращує зір. Назвіть продукти харчування в яких є вітамін А? (Морква, вершкове масло, помідори)

- При нестачі вітаміну В чоловік швидко втомлюється, дратується, нервує. У яких продуктах харчування міститься вітамін В? (Картопля, хліб)

- При відсутності вітаміну С люди часто хворіють на простудні захворювання. Цей вітамін зміцнює кістки і зуби. У яких продуктах харчування присутній він? (Яблука, лимони, апельсини)

- Які речовини перш за все необхідні зростаючому організму? (Вітаміни А В С)

- Що можна приготувати на сніданок, полуденок, обід, вечеря.

VIII. Дидактична гра "Звари борщ".

- З усіх продуктів харчування вибрати необхідні для борщу: лимон, яблуко, м'ясо, макарони, капуста, буряк, морква, картопля, цибуля, хліб.

- В гості до нас прийшов кухар і приніс завдання для вас.

- Кожен з вас складе меню на сніданок, обід, вечеря.

Кухар оцінює відповіді дітей.

- Здоров'я людини багато в чому залежить від того, чим і як він харчується. Їжа людини повинна бути різноманітною. Перед їжею обов'язково мити руки з милом.
Кожна культурна людина повинна знати, що вживання алкоголю, куріння тютюну шкодить особистого здоров'я і оточуючих його людей. На наступному занятті ми поговоримо, що шкідливі звички і здоров'я несумісні.