Урок в 1-му класі - хто такі звірі

Мета: познайомити учнів з відмінними ознаками звірів, зовнішньою будовою, різноманітністю світу звірів.

I. Організаційний момент - 1 хвилина.
II. Повторення раніше вивченого матеріалу
III. Знайомство з новим матеріалом - 15 хвилин
IV. Фізична хвилинка - 2 хвилини.
V. Закріплення вивченого матеріалу - 9 хвилин.
VI. Підсумок уроку - 3 хвилини.

I. Організаційний момент.

Додаток 1. Слайд 1. Привіт, хлопці! Я рада вас бачити! Сьогодні ми з вами переходимо до вивчення нової теми, а для того, що б дізнатися, про що ми будемо говорити - нам необхідно розгадати кросворд.

II. Повторення пройденого.

На лузі живе скрипаль,
Носить фрак і ходить з нальоту.

Він навесні співає гарно,
Дзвінко, весело, грайливо!
Вгадай - ка скоріше,
Що за пташка?

Чорний жилет,
Червоний бере,
Ніс як сокира,
Хвіст як упор.

4. Колючий, так не їжак. (Йорж)

Взимку на гілках яблука!
Швидше їх збери!
І раптом злетіли яблука,
Адже це ... (снігурі).

- Молодці! Отже, ми розгадали кросворд і в виділених квадратиках ви бачите тему нашого уроку. Яка тема нашого уроку?
- Абсолютно вірно! Тема нашого уроку "Звірі". Ми познайомимося з відмінними ознаками звірів, тобто, чим вони відрізняються один від одного, і різноманітністю світу звірів.

Додаток 1. Слайд 3. На слайді зображені тварини (щука, лелека, коник, корова).

(Коник - комаха, у якого є крила і шість ніг. Щука - риба, тіло вкрите лускою, живе в воді. Лелека - птах, тіло вкрите пір'ям, є крила, літає).

Що можна сказати про корову? (Корова - тварина).

Згадайте тему нашого уроку і назвіть, до якої групи належить корова. (Корова відноситься до групи звірів).

Яка ознака допомагає визначити, що тварина належить до групи звірів? (Тіло вкрите шерстю, тварина дає молоко).

Давайте перевіримо свої знання за підручником. Відкрийте підручник на стор. 26, внизу сторінки розгляньте будову жирафа.

Учні порівнюють будову жирафа, кота, корови.

- Зробіть висновок. (Звірі - це тварини, тіло яких вкрите шерстю).
- Що таке шерсть? (Шерсть - це волосяний покрив тварини, хутро).

Тепер розгляньте ілюстрацію на стор.26 у верхній частині сторінки і назвіть, яку тварину - звір? (Миша - це звір, тому що тіло вкрите шерстю).

- Ми з вами розглянули звірів: жирафа, корову, кота, миша. За якою ознакою можна розділити цих тварин на дві групи? (На домашніх тварин і на диких тварин).

Зробіть висновок. (До групи звірів відносяться як дикі тварини, так і домашні тварини).

Назвіть диких звірів, домашніх тварин.

Додаток 1. Слайд 4. Хлопцям пропонуються анімації тварин, які рухаються. Необхідно повторювати рухи за тваринами.

Додаток 1. Слайд 5. Знайдіть тварин, захованих на цьому малюнку, і ви дізнаєтеся завдання.

Урок в 1-му класі - хто такі звірі

Учні називають тваринного, а вчитель за допомогою олівця на інтерактивній дошці обводить ту частину тіла, яка належить цій тварині.

Відповіді: лось, ведмідь, заєць, білка.

Клас ділиться на 4 групи, кожна група отримує завдання із зображенням звіра.

1-я група - визначте, до якого виду належить тварина заєць. За якими ознаками визначили?
2-я група - визначте, до якого виду належить тварина лось. За якими ознаками визначили?
3-тя група - визначте до якого виду належить тварина ведмідь. За якими ознаками визначили?
4-я група - визначте, до якого виду належить тварина білка. За якими ознаками визначили?

Заслуховуємо виступ груп.

- Внизу на стор.27 зображений чорно-білий малюнок. Прочитайте завдання до малюнка.

Знайдіть чотирьох звірів, назвіть їх.

Щоб правильно розфарбувати малюнок, потрібно знати, який час року зображено.

Згадайте часи року.

Яка пора року зображено? (Зображено літо).
Чому ви так вважаєте? (На деревах зображені листя, ведмідь гуляє по лісі, взимку він спить).
Якого кольору шерсть у зайця влітку? (Влітку шерсть у зайця сіра, а взимку біла)
Якого кольору шерсть у білки влітку? (Влітку шерсть у білки руда).

Учні самостійно розфарбовують малюнок на стор. 27 підручника.

- Що об'єднує всіх цих тварин?

(Ці тварини - звірі).

Додаток 1. Слайд 9. На слайді зображені кажан, зебра, лев.

- Чим харчуються звірі, представлені на слайді? (Кажан - комахами, зебра - рослинами, лев - тваринами.)

Який висновок можна зробити? (Звірі харчуються тваринною і рослинною їжею).

Додаток 1. Слайд 10. На слайді зображені лінивець, дельфін, тигр, кріт.

- Де живуть ці тварини? (Лінивий - на деревах, дельфін - в воді, тигр - на землі, кріт - в землі).

Зробіть висновок про харчування і проживанні звірів. (Звірі живуть там, де вони пристосувалися до життя і можуть добувати собі їжу).

Від чого залежить будова тіла звіра? (Будова тіла звіра залежить від місця проживання).

Тепер розглянемо малюнок вгорі на стор. 27. Самостійно підготуйте відповіді на питання.

Заслуховуються відповіді учнів.