Урок-узагальнення - квітень, квітень! Дзвенить крапель ...

Дуже важливо на уроках літературного читання зберігати різнорівневу розбір творів. Це дозволяє органічно зв'язуватися не тільки з розвитком навичок читання, а й з формуванням мовленнєвих умінь.

Мета уроку:
  • допомогти учням повторити і узагальнити знання;
  • удосконалювати навички читання цілими словами;
  • вчити виразного читання віршів, зіставляти, виділяти спільне та відмінне в них;
  • розвивати мовні вміння і творчі здібності;
  • виховувати в дітях Новомосковсктельскую культуру;
  • вчити бачити і берегти красу природи.

Тип уроку: урок-узагальнення.

Обладнання: букви з числами, виставка книг на весняну тему, П.И.Чайковский «Времена года», репродукції картин про природу навесні, фішки, букет весняних квітів.

1. Організаційний момент

2. Постановка мети уроку

3. Перевірка домашнього завдання

- А тепер звернемо увагу на репродукції картин. Спробуйте визначити до якого часу року присвячена виставка картин і фотографій? (Весні)
- Як можна озаглавити? (На дворі весна.)
- Художники і фотографи бачать весну ось такий, і ви у мене художники.
- Давайте ж покажемо гостям, в чому ми бачимо красу весняної природи у віршах поетів.

(Малюнки дітей вивішую на дошці)

- Хлопці, зверніть увагу на 2 вистаки: це у художників, а це у поетів.
- У чому вони бачать красу весни? (В деревах, в кольорах, в струмках, в снігах, в співі птахів)

Висновок: і поет, і художник бачать красу природи по своєму.
- Зверніть увагу на виставку книг. У цих книжках ви зможете знайти і прочитати дуже багато красиво складених віршів про весну. На перерві обов'язково прочитайте.

4. Закріплення вивченого матеріалу

1) Робота за підручником. Читання вірша Луніна в парі на стор. 78-79.

2) Читання вголос «ланцюжком».

3) Робота над загадкою з дошки.

На землі живуть сестрички:
У сестричок по кісці;
Ось зелена кіска:
Це перша сестричка,
Оре, сіє, поливає,
Ниркам очі відкриває.

- На уроках літературного читання ми познайомилися з творами про весну.
- У якій формі всі вони написані? (У віршованій)
- На ваш погляд, чим вірші відрізняються від казок і оповідань? (Вірші Новомосковскются легко, так як все під риму, є якийсь певний ритм, повторення)

На болоті дві жаби,
Дві веселі жаби.
Рано вранці вмивалися,
Рушником розтиралися.
Ніжками тупотіли,
Ручками плескали.
Вправо, вліво нахилялися
І назад поверталися.

5) Робота над порівняннями в віршах

6. Узагальнення вивченого

- Хлопці, сьогодні про який час року ми говорили? (Про весну)
- Зверніть увагу, ось художники бачать весну таку. Письменники, поети передають весняний настрій через слова в своїх творах.
- А ось тепер послухайте, як композитор П. І. Чайковський чує весну. У його музиці постарайтеся почути звуки весни.
- Який ви представили весну після прослуховування? (Веселої)
- Які звуки почули? (Спів птахів, звуки капели, дзюрчання струмка, легкий вітерець, пробудження природи)

7. Підведення підсумків

- Що нового дізналися на уроці? (Кожен поет, художник, композитор передають красу весни по-різному)
- Які вірші про весну вам найбільше сподобалися?
- Сьогодні мені дуже сподобалися як працювали ... Але особливо ... Все молодці!

Пошукати загадки про весну.