Урок-гра - редакція - з геометрії в 7-му класі на тему - паралельні прямі

Освітня мета:
  • Узагальнити знання учнів про паралельні прямі, їх властивості і ознаки;
  • розглянути застосування паралельних прямих в різних областях знань;
  • перевірити засвоєння учнями даної теми.
Розвиваюча мета:
  • розвивати розумову діяльність,
  • творчі здібності та логічне мислення,
  • розвивати усне та писемне мовлення.
Виховна мета:
  • виховувати пізнавальну активність, культуру спілкування,
  • прищеплювати інтерес до предмету.

Тип уроку: узагальнення знань.

Обладнання уроку: комп'ютерний клас, інтерактивна дошка.

I. Організаційний момент.

Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні нам належить на уроці узагальнити і систематизувати знання з теми "Паралельні прямі" в ході ділової гри "Редакція"

1) Розподіл обов'язків
  • вибір кур'єра, відповідального секретаря;
  • призначення кореспондентів наступних відділів:
  • відділ листів (диференційоване формування відділів);
  • інформаційний відділ;
  • проблемний відділ.
2) Затвердження плану роботи
  • Робота в відділах.
  • Виробнича нарада.
  • Відрядження.
  • Кореспондентське розслідування.
  • Випуск електронної газети (в програмі Note book на інтерактивній дошці).

III. Робота в відділах.

Учні (кореспонденти) у відділах обговорюють завдання, готуються до відповідей, роблять записи і креслення на дошці.

Завдання (1 відокремлена)
  1. Дайте визначення паралельних прямих. Які два відрізки називаються паралельними?
  2. Поясніть, які твердження називаються аксіомами.
  3. Сформулюйте аксіому паралельних прямих.
  4. Які твердження називаються наслідками?
  5. Доведіть, що пряма, яка перетинає одну з паралельних прямих, перетинає і іншу.
  6. Доведіть, що якщо дві прямі паралельні третьої, то вони паралельні.

Завдання (3 відділ)

1. Яка теорема називається зворотної даної теоремі?

2. Доведіть, що при перетині двох паралельних прямих і січній навхрест лежачі кути рівні.

3. Доведіть, що при перетині двох паралельних прямих і січній
  • відповідні кути рвані;
  • сума односторонніх кутів дорівнює 180.

4. Доведіть, що якщо пряма перпендикулярна до однієї з паралельних прямих, то вона перпендикулярна і до іншої.

5. Суть методу докази від протилежного.

IV. Виробнича нарада.

Виконання тесту (перевірка відповідальним секретарем і кур'єром).

5. Один з кутів при перетині двох паралельних прямих третьою дорівнює. Решта кути рівні:

6. Пряма АВ перетинає паралельні прямі РК і МN (А РК, В МN).

. Які з наступних висловлювань вірні?

А) Точки К і М лежать в одній півплощині відносно прямої АВ;

Б) Точки Р і N лежать в різних півплощинах щодо прямої АВ;

7. Пряма МN є січною прямих АВ і СD (М АВ, N CD).

AMN = 78. При якому значенні CNM прямі АВ і CD можуть бути паралельними?

V. Кореспондентське розслідування.

Учитель пропонує на інтерактивній дошці завдання з трьома завданнями для кожного відділу (робота біля дошки).

VI. Відрядження.
  • Відділ листів - повідомлення "Н ... Лобачевський - творець неевклідової геометрії" (Додаток 1)
  • .?нформаціонний відділ - Захист міні - проекту "Що таке рейсмус?" (Додаток 2 ).
  • Проблемний відділ - рішення задачі.

Два тіла і підвішені на кінцях нитки, перекинутої через блоки А і В. Третє тіло підвішене на тій же нитки в точці С і врівноважує тіла і. (При цьому паралельні.) Доведіть, що

VIII. Домашнє завдання: п.24-29, №212, 222.

Підбиття підсумку уроку. Оцінка газети.

Заробітна плата, виставлення оцінок.

Але перш ніж ви покинете редакцію, оцініть сьогоднішнє заняття, поставте на дошці "+", якщо вона сподобалась робота або "-", якщо вона не сподобалася.

Пошук по всій базі матеріалів: