Корекційна позакласний захід у 6 класі «навіщо людині праця»
ольга Кочетова
Корекційна позакласний захід у 6 класі «Навіщо людині праця»
Мета. Формування у дітей розвитку своїх трудових навичок.
Завдання. сприяти формуванню якостей характеру. працьовитість. самостійність, вміння бачити роботу, вміння працювати в колективі, виховувати повагу до чужої праці. розвиток мови, розумових здібностей, логічного мислення.
Устаткування. комп'ютер з інтерактивною дошкою, картки із зображенням людей різних професій; картинки. зошит, ручка, вудка, будинок; зображення казкових героїв - Емелі і Попелюшки; п'єдестал з прорізами, ножиці по числу дітей на занятті, папір, клей, олівці прості, розірваний підручник, сорочка з відірваним ґудзиком, стільчик зі зламаною ніжкою,
хід заняття
Хлопці, до нас на заняття прийшли гості, давайте встанемо і привітаємо.
Я пропоную вам налаштуватися на приємне спілкування. Тут тихо, на душі у нас спокійно. І в той же час радісно від приємної зустрічі. Ви в очікуванні.
Китайські мудреці радили не починати нову справу в суєті і поспіху, на початку потрібно привести себе в стан гармонії зі світом. Для цього необхідно зробити глибокий вдих і повільно видихнути через ніс. Ми з вами готові до роботи. Посміхнемося один одному і почнемо. - З яким настроєм ви прийшли сьогодні на заняття? (Відповіді дітей)
На кожне заняття ви приходите, працюєте, чогось очікуєте.
Хлопці, я хочу дізнатися, що ви чекаєте від сьогоднішнього заняття. Я чекаю, що ви будете активні, будете користуватися знаннями, отриманими на попередніх заняттях, впораєтеся з усіма завданнями на відмінно, дружно будете працювати. А ви що чекаєте?
Отже, яку мету ви ставите перед собою на сьогоднішньому занятті?
Я хочу почати наше заняття з невеликого оповідання Костянтина Дмитровича Ушинського, який називається «Два плуга». Послухайте, будь ласка, цю розповідь. (Ведучий Новомосковскет розповідь).
З одного і того ж шматка заліза і в одній і тій же майстерні були зроблені два плуга. Один плуг потрапив в руки хлібороба і негайно пішов в роботу, а інший довго і абсолютно марно провалявся в крамниці купця. Сталося так, що через якийсь час обидва земляка знову зустрілися. Плуг, колишній у хлібороба, блищав як срібло, і був ще краще, ніж в той час, коли він тільки вийшов з майстерні. Плуг, що пролежав без будь-якої справи в крамниці, потемнів і покрився іржею.
- Скажи, будь ласка, чому ти так виблискуєш - запитав заржавий плуг у свого старого знайомого.
- Від праці. мій милий - відповідав той.
- А якщо ти заіржавів і став гірше, ніж був, то тому, що весь цей час ти пролежав на боці, нічого не роблячи.
Ведучий. як ви думаєте яке відношення має ця розповідь до теми нашого заняття? --- (про працю)
- Чому плуг, який потрапив до хліборобові, блищав, як срібло?
- Що трапилося з плугом, який пролежав без діла? (Потемнів і покрився іржею).
- Який висновок можна зробити, прослухавши цей розповідь?
(Відповіді дітей. Без праці людина заіржавіє і може захворіти).
Так як ви думаєте, для чого ми сьогодні будемо розмовляти про працю?
Правильно, для чого людям працю.
Ми повинні навчитися дуже важливій якості, а яким ви мені назвете в кінці заняття (навчитися бачити роботу і якісно її виконувати)
Праця. як і життя, існував завжди. Праця і життя - це нероздільні поняття.
Стіл, за яким ми сидимо,
Ліжко, в якій ми спимо,
Зошит, черевики, пара лиж,
Тарілка, вилка, ложка, ніж
І кожен цвях, і кожен будинок,
І кожен шмат хліба -
Все це створено працею,
А чи не звалилося з неба.
На дошці 2 казкових героя - Ємеля і Попелюшка Додаток 1
- Праця завжди був основою нашого життя. Недарма народ складав казки про працю та ліні і висміював в них лінь і славив працьовитість. Назвіть героїв казок - ледарів і працьовитих. Назвіть назву казки.
Сьогодні до нас в гості прийшли деякі з них. Ви дізналися їх? Хто це?
До якого герою найбільше підходить прислів'я
«Лінивий сидячи спить, лежачи працює?» (Емеле)
- Послухайте уважно, яку загадку вам хоче загадати Попелюшка. Про що ця загадка?
Є у мене працівники,
У всьому допомогти мисливці.
Живуть не за горами -
День і ніч зі мною:
Цілий десяток вірних ребяток. (Руки)
- А як ви думаєте, чому, Попелюшка загадала загадку про руки, якщо тема нашого заняття - праця. Правильно, все що ми робимо, ми робимо за допомогою рук.
Погляди дружок на свої руки, подивись на них з повагою і надією. Все, рішуче все, зробили людські руки. Будь-хто може, все вміють, з усім справляються. Треба тільки привчити їх до доброї справи. І у кожного з вас, я впевнена, руки вже вмілі і швидкі, як у Попелюшки. Багато справ вона встигає робити за день. І вас хоче перевірити, як швидко у вас працюють руки. Вона пропонує вам таку гру. хто швидше змотає мотузочку.
Гра «Хто швидше»
Правила. На кінці палички закріплена мотузка, потрібно змотати на паличку мотузку, хто швидше це зробить.
Мета. Розвиток дрібної моторики
- Всі люди живуть на світі за правилами. За якими? (Відповіді дітей)
Але у наших гостей таких правил немає. І їм важко жити без них. Спробуємо їм допомогти.
(На дошці в розкид розташовані правила для ледачих і трудівників, нам потрібно скласти правила для Емелі і для Попелюшки) Додаток 2
1. Ніколи не зачісуватися, пальчики натрудившись.
2. Не берись за віник, спинка заболить.
3. Не клади в рот кашу, втомишся жувати.
4. Побільше спи, поменше розмовляй, язичок намозолили.
5. Не дивися телевізор, а то очі втомляться.
6. Нікуди не ходи, ніжки втомляться.
7. Ходи в дірявих штанях, які не бери в руки голку, пальчики уколешь.
1. Вставай раніше, встигнеш більше.
2. У своїй хаті місти порядок.
3. Стеж за своїм зовнішнім виглядом
4. Допомагай старшим і молодшим
5. Виконуй все те, про що попросять тебе батьки.
6. Вчися будь-якої справи, воно завжди в нагоді в житті
А вам які правила більше подобаються? Якщо нам не потрібні правила ледачих, давайте їх порвемо і викинемо.
Попелюшка пропонує перевірити, чи вміє наша голова думати, а руки працювати.
Дидактична гра «Що вміють наші руки». виберіть ту справу, яку ви вмієте робити. На картках зображені люди, які роблять будь-яке діло, діти вибирають ту справу, яку їм до душі. На звороті картки написана незакінчена думка, хлопці намагаються її закінчити. (Пріложеніе3)
Мета. Розвиток логічного мислення, словникового запасу
Зразок. Якщо я вмію мити підлогу, то в моєму домі завжди буде чисто і затишно.
- Якщо я вмію мити підлогу, то .... (Продовж думку)
- Якщо я вмію вишивати, то ....
- Якщо я вмію мити посуд, то ....
- Якщо я вмію підмітати підлогу, то ...
- Якщо я вмію забивати цвяхи, то ...
- Якщо я вмію готувати їжу, то ....
- Якщо я вмію ремонтувати меблі, то ...
-- Якщо я вмію пилососити, то ....
- Якщо я вмію доглядати за квітами, то ...
А може бути можна пролежати всю жизнь на печі, як Ємеля? Що ж може статися (Оцінити міркування дітей, виділити більше цінну думку
- Я пропоную на хвилинку замислитися, що життя людини без роботи. без праці. І вдома, і на роботі ніхто нічого не робить, не хочуть працювати на заводах і на фабриках, в лікарні, в магазині.
Уявіть собі, що на заводах, фабриках, в селі, в лікарнях, в школах працюють одні Емелі
- Сталася аварія, а Ємеля-електрик лежить на печі
Діти. - Ні електрики, не працюють пральні машини, праски, телевізори, комп'ютери і т. Д.
В. - Ємеля - кравець
Діти. - Всі люди залишаться без одягу.
В. - Ємеля - будівельник.
Діти. - Чи не буде будинків, і людям ніде буде жити, а на вулиці вони захворіють, замерзнуть.
В. Ємеля - хлібороб не хоче вирощувати хліб
В. -Емеля - кухар не бажає злазити з печі.
Діти. - Все буде без їжі, а без їжі людина довго не проживе. і життя тоді припиниться.
Правильно, люди працюють скрізь і в містах, і в селах, на заводах, фабриках, в поле, на фермі.
Чи потрібні нам такі Емелі?
Ось так ось, Ємеля!
Праця. Ємеля - основа життя, по відношенню до праці судять про людину. хто він?
Слова, якими називають ледачого. (Ледар, ледар, нероба, недотепа, дармоїд)
працьовитого людини трудівник, трудяга. майстер-золоті руки)
Як ставляться до ледарів люди? (Сміються над ними, не поважають)
І, навпаки, як ставляться люди до трудівників? Як називають таку людину. (---)
- Я попрошу кожного з вас прочитати прислів'я вголос по - черзі і пояснити, як ви її розумієте?
1. «Двоє орють, а семеро руками махають»
2. До чого душа лежить, до того і руки прикладуться.
3. Мала бджілка, та й та працює.
4. «Зробив діло, гуляй сміло»
5. «Яка пряха, така на іній і сорочка»
6. Не нарікай на сусіда, коли спиш до обіду.
7. На помостах лежати, так і хліба не бачити.
Будиночок з написом «Праця» Будиночок з написом «Лінь»
В якому будиночку по-вашому буде жити Ємеля?
- Ємеля дуже незадоволений, що ви поселили його в цей похилої будинок.
Допоможіть Емеле. поставте логічно правильне вираз до картинки.
Розвиток логічних операцій
- прибиральниця-технічка в установах доглядає за квітами,
- санітарка в лікарні прибирати сміття у дворі,
розгрібати сніг взимку.
-нянечка в дитячому садку будувати будинки,
- двірник доглядати за хворими,
мити підлогу, витирати пил
- маляр прибирати приміщення, витирати
- муляр доглядати за дітьми, мити підлогу
- квітникар фарбувати стіни і клеїти шпалери
Попелюшка хоче вам нагадати, що всі професії потрібні. Немає професій поганих і хороших, бувають погані і хороші працівники. Щоб стати професіоналом, майстром своєї справи про вибір професії потрібно замислюватися ще в школі і по, можливості готуватися до цієї професії
6. Кожна людина народжена для щастя. як птах для польоту, так кажуть в народі.
У кожного птаха є крила для польоту, а у людини .... руки для ... .труда.
- Хлопці, а Ємеля з нами не згоден, він говорить, що теж багато справ робить, лежачи на печі. спить, їсть, лежить. Ось це життя!
А давайте спробуємо навчити Емелю працювати.
Практичне заняття «Зауваж, що потрібно зробити»
На столах приготовлені види робіт:
- розірвана і ціла книга;
- сорочка з відірваним ґудзиком;
- стільчик зі зламаною ніжкою
Хлопці знаходять собі роботу, виконують її. Показують один одному.
Хлопці навчили ми Емелю працювати. а що ми ще змогли показати Емеле?
Те, що у нас є таке вміння - як бачити роботу, тому що, зараз скрізь дуже цінуються люди, які володіють цим умінням.
Ось ми з вами і відповіли на проблемне питання, яким важливій якості ми повинні навчитися.
Якщо ти, Ємеля, навчишся бачити роботу і якісно її виконувати, то в майбутньому зможеш працювати де завгодно і люди будуть ставитися до тебе з повагою.
П'єдестал місць. додаток №4
Про що ми з вами говорили на нашому занятті? А так чи важлива праця в нашому житті (Відповіді дітей)
Стало бути, так і виходить,
Все, що ми робимо, потрібно.
Значить, давайте працювати
Чесно, щиро і дружно.
На цьому наше заняття закінчено, хотілося б вам побажати знайти свою улюблену справу в житті, стати майстрами - золоті руки.
Додаток до заняття «Навіщо людині праця?»
Додаток №1 Ємеля і Попелюшка
Додаток №2 Правила для Попелюшки і Емелі
8. Ніколи не зачісуватися, пальчики натрудившись.
9. Не берись за віник, спинка заболить.
10. Не клади в рот кашу, втомишся жувати.
11. Побільше спи, поменше розмовляй, язичок намозолили.
12. Не дивися телевізор, а то очі втомляться.
13. Нікуди не ходи, ніжки втомляться.
14. Ходи в дірявих штанях, які не бери в руки голку, пальчики уколешь.
7. Вставай раніше, встигнеш більше.
8. У будинку місти порядок.
9. Стеж за своїм зовнішнім виглядом
10. Допомагай старшим і молодшим
11. Виконуй все те, про що попросять тебе батьки.
12. Вчися будь-якої справи, воно завжди в нагоді в житті
Якщо я вмію мити підлогу, то ....
Якщо я вмію вишивати, то ....
Якщо я вмію мити посуд, то ....
Якщо я вмію підмітати підлогу, то ...
Якщо я вмію забивати цвяхи, то ...
Якщо я вмію готувати їжу, то ....
Якщо я вмію ремонтувати меблі, то ...
Якщо я вмію пилососити, то ....
Якщо я вмію доглядати за квітами, то ...
здоров'я, працю. відпочинок, дружба, розваги, красиві речі
Есе «Навіщо людині музика» У кожного народу на зорі його становлення з'являлася своя музика. Ці сплетення звуків (ритми тамтамів, гудіння мисливських рогів) виявлялися.
Позакласний захід «Бульвар доброти» Тема: Бульвар доброти Мета: -формування моральної позиції по відношенню до добра і зла; -Вчити здійснювати доброчесні вчинки свідомо.
Конспект заняття «Навіщо людині будинок» Конспект до презентації «Навіщо людині будинок?» Мета: Систематизувати знання дітей про будинок, його частинах, матеріалах з яких роблять будинку.
Конспект заняття в старшій групі «Навіщо людині шкіра» Цілі і завдання: 1. Закріпити знання дітей про те, яку роль для людини відіграє чиста шкіра. 2. Розвивати уявлення дітей про шкіру, бажання.
Корекційна заняття у 2 класі школи-інтернату по корекції навчальних навичок «Властивості прямокутника» Заняття по темі: корекція навчальних навичок. Властивості прямокутника Клас: 2 Цілі Забезпечити засвоєння поняття «прямокутник»; сформувати.
Позакласний захід «Дружба міцна у нас» Мета: показати дітям систему відносин з оточуючими людьми; навчити визначати для себе значущі особистісні цінності; показати хлопцям.
Позакласний захід в 1 класі «Спасибі, азбука, тобі!» Цільові установки: 1. розвиток пізнавальних інтересів школярів; 2. закріплення знань і умінь, отриманих в школі в процесі навчання.
Позакласний захід в 4 класі «Шкідливі і корисні звички» Цілі: • сприяння оволодінню учнями об'єктивними, відповідними віком знаннями про правильний спосіб життя і здоров'я як самої.
Позакласний захід «Екологічний турнір» позакласний захід «Екологічний турнір» Мета: узагальнення екологічних знань з предметів природничого циклу. Завдання.
Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом «Навіщо людині камінь» Мета: створення умов для розвитку пізнавальних і творчих здібностей дітей, залучити дітей в дослідну діяльність. Завдання.