Конспект уроку інформатики 4 а клас (2)
Конспект уроку по предмету «Інформатика і ІКТ»
студента 1.931 гр. Ледянкіна Олексія.
Тема: «Ознаки об'єктів. Об'єкти з незвичайними ознаками і діями ».
Вік учнів: 4 клас.
Мета уроку: навчити дітей називати предмети і істоти з заданими ознаками, описувати дії істот з незвичайними ознаками, а також незвичайні дії звичайних предметів.
Навчити дітей знаходити ознаки з одним і тим же назвою у предметів і істот різних груп (класів);
Закріпити вміння описувати в табличному вигляді відмітні ознаки об'єктів однієї групи;
Закріпити уявлення про зв'язок між ознаками і можливостями (діями) об'єкта;
Навчити дітей придумувати і описувати об'єкти з незвичайними ознаками.
I. Організаційний момент (2 хв)
II. Перевірка домашнього завдання (8 хв)
III. Практична робота. Частина 1 (робочий зошит) (23 хв)
IV. Физкультминутка (2 хв)
V. Практична робота. Частина 2 (робота в програмі Inkscape) (6 хв)
VI. Постановка домашнього завдання (2 хв)
VII. Підсумки уроку. (2 хв)
I.Організаціонний момент (2 хв)
Привіт, сідайте. Сьогодні ми з вами продовжимо говорити про об'єкти. Тема нашого уроку - «Ознаки об'єктів. Об'єкти з незвичайними ознаками і діями »(в зошитах записуємо число і тему). Цілі нашого уроку - навчитися називати предмети і істоти з заданими ознаками, описувати дії істот з незвичайними ознаками, а також незвичайні дії звичайних предметів. Працювати ми будемо за таким планом: перевіримо домашнє завдання в робочих зошитах, виконаємо кілька практичних завдань в ваших робочих зошитах по об'єктах з незвичайними ознаками і діями, і закінчимо урок виконанням роботи в програмі Inkscape.
II. Перевірка домашнього завдання (8 хв)
Завдання 8 в робочих зошитах (попросити дітей відтворити на дошці правильний малюнок з фігур і знайти місце деяких предметів на цьому малюнку).
Завдання 9 в робочих зошитах (перевірити вибірково малюнки і правильність заповнення таблиці).
III. Практична робота. Частина 1. (23 хв)

Обговорити і заповнити половину рядків. наведених в завданні. Відзначити учнів, які назвали незвичайні предмети.
Колір - олівець, фарба, лист (стебло, пелюстка, плід) рослини, морська вода, очі людини, волосся людини, стіна будинку, дах будинку, машина, вагон поїзда, одяг, меблі, ковдру, плед, килим, ...;
Смак - фрукт, овоч, суп, салат, напій, бутерброд, шоколад, ліки ...;
Швидкість - машина, потяг, літак, вертоліт, корабель, бігун, велосипедист ...;
Довжина - поїзд, машина, чемодан, ліжко, шафа, відрізок, шнурок, мотузка, хвіст ...;
Матеріал - одяг, взуття (гумова. Шкіряна), будинок, коробка (картонна, дерев'яна, пластмасова), м'яч, посуд (фарфоровий, скляний, металевий, пластмасова), кільце (золоте, срібне), іграшка (дерев'яна, пластмасова);
Форма - фрукт, овоч, повітряна куля, м'яч, лист рослини, будівля, вікно, подушка (кругла, квадратна) ...;
Вік - людина, тварина, рослина, споруда, місто, планета ...;
Висота - будинок, вежа, гора, вишка, шафа ...;
Вага - людина, тварина, автомобіль, вантаж, товар, монета ...;
Порода - собака, кішка, кінь ...

Назвати казкових персонажів і предмети, зображені на малюнку до завдання. Попросити дітей назвати незвичайні ознаки, кожного. Вписати його ім'я (назва) до відповідного рядка завдання.
Попросити назвати незвичайне дію (дії), кожної істоти мул предмета, пов'язане з його незвичайним ознакою.
Попросити дітей згадати і назвати інших персонажів і предмети для кожного пункту завдання (в тому числі, з ігрових та анімаційних фільмів з фантастичним або казковим сюжетом). Назвати незвичайні ознаки і дії кожного об'єкта.
Записати в зошитах імена персонажів і назви предметів.
Мають небувале зростання: Дюймовочка, Гуллівер, ліліпути, Хлопчик-з-Пальчик ...;
Мають незвичайне кількість частин: триголовий дракон, сестри Триглазка і Одноглазка з казки «Хаврошечка», шестипалі звірі з «Семи підземних королів» А. Волкова, заєць з чотирма запасними ногами на спині і триногу жителі Сирного острова з «Пригод барона Мюнхгаузена» Е. Распе ...;
Зроблені з незвичайного матеріалу: Буратіно, Залізний Дроворуб, Опудало, Снігуронька, дерев'яні солдати Урфа Джюса ...;
Мають частини незвичайного розміру: Чебурашка (вуха), Карабас (борода), у Аліси виростає в Країні Чудес довга шия, величезний ніс у Карлика-Носа в казці В. Гауфа, собаки завбільшки з блюдця і з млинове колесо в казці Андерсена «Кресало» ...

Назвати незвичайний ознака інопланетян на малюнку.
Обговорити та дати загальне і поодинокі імена інопланетян на малюнку.
Вписати загальне ім'я у верхньому рядку таблиці «Склад - Незвичайні дії». Вписати поодинокі імена у верхньому рядку таблиці «Ознаки».
Обговорити графу «Склад».
Обговорити і заповнити графу «Незвичайні дії».
Попросити дітей порівняти інопланетян, заповнити таблицю «Ознаки».
Незвичайний ознака - дуже великі вуха.
IV. Физкультминутка (2 хв)
V. Практична робота. Частина 2. (6 хв)
VI. Постановка домашнього завдання (2 хв)
Завдання 10 в робочому зошиті (заповнити залишилися рядки).
Завдання 12 в робочому зошиті (намалювати і описати третього інопланетянина).
Завдання 13 в робочому зошиті (намалювати і описати «смачні дому»).
VII. Підсумки уроку (2 хв)
Отже, сьогодні ми навчилися називати предмети і істоти з заданими ознаками, описувати дії істот з незвичайними ознаками, а також незвичайні дії звичайних предметів.
Виставляння оцінок. Чи є запитання? Всі вільні, до побачення!