Хто в степу жівётстаршая група

Наталя Карро
Хто в степу жівётСтаршая група

Види дитячої діяльності. ігрова, комунікативна, продуктивна, пізнавальна.

Мета. Ознайомити дітей з тваринами-мешканцями Калмицькій степу. зв'язати їх проживання з природними особливостями степу.

Ознайомити з творчістю калмицьких поетів, композиторів, художників воспевших природу степу. в своїх творах.

Матеріал. Вірші калмицьких поетів Г. Кукуріку "Суслики». «Сайгачонок і орлятко». «Тушканчик». «Оркестрик». С. Мазуркевич «Хто в степу живе?». В. Шуграевой «Наша степ».

Музичний твір «Степ» П. Чонкушова. Ілюстрації художників з книги «На просторах Калмикії». картинки із зображенням тварин нашого краю.

Плановані результати. діти можуть підтримати бесіду про диких тварин супроводжуючи емоційною промовою, міркують, висловлюють свою точку зору.

Попередня робота. бесіди про природу рідного краю; розглядання альбому дикі тварини в нашій степу. розучування віршів Г. Кукуріку.

хід заняття

Вихователь запитує у дітей, де ми з вами живемо. до якій кліматичній зоні відноситься республіка Калмикія? Просить дітей показати на глобусі розташування степової зони. Розповідь вихователя про те що степ перетворюється навесні. Як тільки розтане сніг і пригріє весняне сонечко, з'являється свіжа, зелена трава, на її зеленому килимі зацвітають весняні первоцвіти. гусячий цибулю, іриси, жовтець і особливо прикрашають степ красені тюльпани. жовті та червоні. (Розповідь вихователя супроводжується показом кольорових ілюстрацій квітів з книги «На просторах Калмикії».)

Слухання музичного твору «Степ» П. Чонкушова, вихователь повідомляє дітям що цю музику напісалнаш національний композитор Петро Чонкушов.

Слухаючи музику і розглядаючи ілюстрації із зображенням величезних степових просторів. здається що степ безмовна. але це не так. Степ наповнена життям її мешканців. Як ви думаєте, хто в степу живе?

Діти називають тварин. Новомосковскют вірші про природу, калмицького поета Г. Кукуріку.

«Суслики». «Сайгачонок і орлятко». «Тушканчик». «Оркестрик».

Розглядають ілюстрації тварин, вихователь розповідає про пристосованості кожної тварини до життя в степу.

- Ховрахи, миші, тушканчики живуть в нірках вони ховаються від спеки і хижаків, взимку від холоду, ховрахи впадають в сплячку до 8 місяців. Ховрахи дуже спритні тваринки, при першій же небезпеці миттєво ховаються в своїй нірці, встигнувши при цьому тонким свистом попередити про небезпеку своїх побратимів, так як живуть великими колоніями. Харчуються ховрахи в основному злаками і цибулинними рослинами, яких в степу досить.

Тушканчик, кріт ведуть в основному нічний спосіб життя, днем ​​вони знаходяться в нірках, а вночі, кріт іноді, а тушканчик постійно виходять з норки, щоб насититися смачними насінням злаків, овочами і свіжою травою. Всі ці види тварин відносяться до сімейства гризунів.

Найбільш незвичайними мешканцями калмицьких степів є Сайгаки. вони відносяться до сімейства Антилоп, ці тварини занесені в «Червону книгу». так як їх залишилося мало, вони охороняються державою. У Калмикії створені спеціальні заказники де живуть Сайгаки, утворені спеціальні загони охотінспекторов, які охороняють цих тварин. Сайгаки живуть стадами, харчуються мізерної степовою рослинністю. можуть тривалий час обходитися без води, дуже легко і швидко бігають, долаючи великі відстані в пошуках води і нових пасовищ. Завдяки своїм швидким ногам вони також рятуються від хижаків. Антилопи - сайгаки дуже полохливі і обережні, не підпускають до себе близько навіть людини. Головним ворогом сайгаків є вовки, які теж живуть у наших степах і часто нападають на сайгаків і домашніх тварин -овец, телят і навіть лошат. На дрібних тварин полюють інші хижаки це лисиця і єнотовидний собака. В степу живуть так само зайці-русаки, їжаки, кабани.

Хлопці, а зараз ми свами перетворимося в сайгачата

Ми трохи відпочинемо.

Станьмо, глибоко зітхнемо.

Руки в сторону, вперед, (Діти виконують рухи.)

Мама Сайга діточок кличе:

- Гей, сайгачата, все за мною! Поспішаймо на водопій.

(Руки вперед, пружинисті руху ніг.)

- Ось широка річка, в ній холодна вода. Пийте!

(Плавне розведення рук в сторони, нахили вперед.)

- Зараз покрутивши головою, чи не причаївся ль, де мисливець злий?

(Повороти голови в сторони.)

Покажи додому дорогу!

Топай правою ногою,

Топай лівою ногою,

Знову правою ногою,

Знову лівою ногою.

Потім правою, потім лівою,

Ось тоді прийдеш додому.

(Діти хором вимовляють слова, виконуючи під них руху.)

В степу можна побачити і домашніх тварин, отару овець, стадо корів, табун коней і навіть верблюдів, степ годує цих

тварин, майже круглий. На відміну від антилоп-сайгаків, які живуть і пасуться самостійно за домашніми тваринами стежать пастух, чабан або табунник.

Діти повторюють і запам'ятовують. отару овець пасе-чабан, стадо корів - пастух, табун коней - табунник.

Вихователь пропонує дітям гру.

Гра «Хто, де живе?»

Мета. розташувати відгадки (картинки, в природних зонах проживання. степ. ліс, Африканські тропіки.

Вихователь. перед нами три природні зони (плакати) степ. ліс, Африка. Тваринам потрібна ваша допомога хлопці, допоможіть їм потрапити в своє середовище проживання.

Читання вірша В. Шуграевой «Наша степ».

Питання дітям - так хто ж живе в нашій степу?

На додаток до відповідей дітей є вірш С. Мазуркевич

- Хто в степ у нас живе?

- Мишка, ховрах, заєць, кріт,

А ще в степу живуть

І корова і верблюд ...

-Немає назвами кінця?

- Є сайгак, і є вівця.

- Всіх, хто є, не перелічити?

- Є кабан, і кінь є.

- Що ж, тато, ти замовк?

- Є лисиця, і навіть вовк ...

- Є і змії, і вужі ...

Ми з тобою вже втомилися,

Але не всіх перерахували.

«Хто живе в степу?» - заняття з екологічного виховання в підготовчій групі Інтеграція освітніх областей: «Пізнання», «Фізична культура», «Комунікація», «Соціалізація» Завдання: 1. Ознайомити з різноманітністю.

Хто в степу жівётстаршая група
Багатонаціональна моя група Ось і прийшов час розставання! Пройшов випускний бал в моїй підготовчій до школи групі ГБОУ № 907р. Москви. Моя група (можу сміливо.

Група «Теремок» У «Теремки» живемо ми дружно. Справ нам зробити багато потрібно: підростаючого, вміти грати, «Теремок» ми прикрашали. Хочу поділитися презентацією.

Конспект НСД: «Там і тут, там і тут в степу тюльпанчики цвітуть» Конспект НСД для першої молодшої групи Інтегрованого заняття На тему «Там і тут, там і тут в степу тюльпанчики цвітуть». Підготувала Зулаева.

Хто в степу жівётстаршая група
Моя група «Теремок» Здравствуйте, шановні колеги! Свій перший запис в блозі хочу почати з презентації своєї улюбленої групи. Я працюю одинадцять років в.

Моя група «Теремок» Слайд № 1. "Моя група" Теремок "" Слайд № 2 Наш девіз: «Скажи мені - і я забуду, покажи мені - і я запам'ятаю дай зробити - і я зрозумію» Наша.

Хто в степу жівётстаршая група
Наша група Пропоную Вашій увазі нашу групу (1ая молодша). Куточок малювання куточок конструювання Театральний куточок, він же самий.