Заняття в підготовчій до школи групі «маша йде в школу»

Людмила Рязанцева
Заняття в підготовчій до школи групі «Маша йде до школи»

Заняття в підготовчій до школи групі "Маша йде до школи"

Мета. Показати батькам чому навчилися діти на заняттях.

Завдання. Сприяти розвитку мовлення, пізнавальних інтересів, розумових операцій (увага, пам'ять, мислення, творчих здібностей.

Розвивати мова, комунікативність, пам'ять.

Виховувати прагнення до знань, уміння працювати в команді, допомагати товаришу, самоконтроль; рефлексію. Виховувати у дітей доброту, чуйність і ініціативу.

хід заняття

1. Вступна частина.

Звучить аудіозапис з мультфільму "Маші і ведмідь". Хлопці, ви дізналися, звідки ця музика? Які мультфільми про Машу ви дивилися? А давайте самі придумаємо нову серію про Машу і назвемо її, наприклад, так "Маша йде до школи".

А ось і наша героїня. Яка вона за характером? (Весела, смішна, непосидюча, пустотлива, допитлива, цікава, добра, дружня)

2. Основна частина.

1) І ось одного разу Маша вирішила. що їй вже пора йти в школу. Вона зібрала в портфель усе шкільне приладдя і вирушила в дорогу. А дорога йшла через ліси, через поля ... Ой, у мене розсипалися всі картинки, я ж тепер все переплутаю і не зможу розповісти, що трапилося з Машею далі ... Хлопці, допоможете мені розставити картинки по порядку? (Додаток 1)

Діти розглядають картинки, потім виходять і розповідають спочатку окремо по кожній картинці, потім впорядковують їх і складають розповідь.

2) Ось Маша і добралася до школи. А в школі треба бути уважною. Давайте разом з Машею відгадає загадки-жарти і перевіримо, наскільки ми теж уважні.

В частіше голову задерши.

Виє з голоду. жираф. (Вовк)

Хто в малині знає толк,

Клишоногий бурий. вовк. (Ведмідь)

Хто любить по гілках носиться?

Звичайно, руда. лисиця. (Білка)

Швидше за всіх від страху мчить. черепаха. (Заєць)

По гірській крутіше проходив,

Оброслий шерстю. крокодил. (Баран)

У теплій калюжі своєї

Голосно квакав. Бармалей. (Жабеня)

З пальми вниз, на пальму знову

Спритно стрибає ... корова. (Мавпа)

3) Молодці! А що ж Маша. Зайшла вона в клас і побачила на дошці якісь "незрозумілі знаки". Що ж це таке? Підкажіть Маші. Правильно, це приклади. Давайте допоможемо Маші вирішити їх. (Додаток 2)

4) Засумувала Маша. Ох, як багато всього вона ще не знає! Впало у неї настрій. Давайте зробимо так, щоб Маша знову була весела.

"Якщо є хороший друг ..."

Справа валиться з рук ...

Але ще не все пропало,

Якщо є хороший друг.

Зі справою впораємося удвох,

З полегшенням зітхнемо -

Справа заново почнемо!

Коштують обличчям один до одного, руки вгору.

"Кидають" вниз руки ...

Загрожують вказівним пальчиком.

Плескають у долоні.

Беруться за руки.

Піднімають зчеплені руки вгору.

"Обтрушувати" від пилу, посміхаються один одному.

5) Далі Маша побачила ось такі не зрозуміло для неї картинки. Давайте розглянемо їх, що це за картинки? Правильно це ілюстрації до казок.

6) Маша любить різні ігри. І пропонує пограти в гру "Навпаки" (м'ячем).

Радісний - сумний, сумний

7) Гра "Четвертий зайвий" (додаток 4)

Помідор, картопля, морква, яблуко.

Ложка, вилка, ніж, лопата.

Осика, береза, клен, ромашка.

Кінь, свиня, собака, лисиця.

Виконавши всі завдання, Маші раптом стало цікаво скільки ж разів в тиждень вона повинна ходити в школу і скільки у неї буде вихідних?

Хлопці назвіть дні тижня які Маша буде ходити в школу.

А тепер вихідні дні.

Підсумок заняття. Хлопці, давайте згадаємо, що ж повинна знати і вміти Маша. коли піде в школу.

На знак подяки за нашу допомогу Маша приготувала для вас вірш.

Я прочитаю вірш, а ви, коли почуєте слово "хлопчики" або "дівчинки", повинні плеснути в долоні. спочатку все хлопчики, а потім всі дівчатка, а потім все матусі й татусі. Отже, будьте уважні.