Вчимося говорити по-французьки

Предмет: друга іноземна мова (французька мова)

Тип уроку: урок засвоєння нових знань і їх актуалізації.

Тривалість: 1 урок - 45 хвилин

Клас: 5 кадетський клас (перший рік навчання)

Обладнання, що використовується: телевізор, ноутбук, мультимедійне обладнання.

Використовувані підручники і навчальні посібники: УМК Селіванової Н.А. Шашурін А.Ю. "Rencontres" - "Зустрічі". Французький як друга іноземна мова: перший рік навчання ".

Мета уроку: розвиток комунікативної компетенції учнів - формування елементарних комунікативних умінь в говорінні, аудіюванні, читанні, письмі.

Супутні завдання:
  • розвиток особистості дитини, мовних здібностей, уваги, пам'яті, мислення, мотивації до вивчення іноземної мови;
  • освоєння елементарних уявлень про іноземну мову, доступних школярам;
  • формування загальнонавчальних умінь;
  • охорона і зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей;

I. Організаційний етап уроку (вітання, пояснення цілей уроку) .- 3 хвилини

II. Фонетична зарядка. Вимовляємо звуки і скоромовки. - 3 хвилини

III. Мовна зарядка. Считаем до 20. - 3 хвилини

IV. Контроль знань рахунку до 20 в грі на французькій мові. - 7 хвилин

V. Розвиток навичок читання. Я Новомосковськ. Французький алфавіт. Повторюємо і закріплюємо букви французького алфавіту. - 7 хвилин

VI. Розвиток навичок письма. Пишемо букви і слова.- 5 хвилин

VII. Динамічна пауза. Фізкультмінутка.- 2 хвилини

VIII. Цветотерапія.- 5 хвилин

IХ. Розвиток граматичних навичок. -5 хвилин

Х. Розвиток навичок говоріння. Розмовляємо. -5 хвилин

ХI. Підведення підсумків уроку. Домашнє завдання. - 2 хвилини

I. Організаційний етап уроку. Привітання.

М - Levez-vous, s'il vous plait! - Встаньте будь ласка!

E - Nous nous levons! - Ми встаємо!

М - Bonjour, mes eleves! - Здрастуйте, учні!

E - Bonjour, Madame. - Здрастуйте мадам!

М - Assayez-vous, s'il vous plait! - Сідайте будь ласка!

E - Nous nous assayons! - Ми сідаємо!

Учитель - клас - учень

М - Vous etes prets? Nous commencons notre lecon! Michel? Marie? Ви готові до уроку? Ми починаємо наш урок. Миша, Маша?

Michel - Oui, Je suis pret! - Так я готовий!

Marie - Oui, Je suis prete! - Да я готова!

М - Qui est absent aujourd'hui? Хто сьогодні відсутній? Перераховує прізвища учнів.

E - Je suis isi! - Я тут!

M- Je suis contente de vous voir, mes eleves. Я рада бачити вас усіх на уроці!

Вступна бесіда вчителя.

Пояснення цілей уроку. Хлопці, урок, на який ви прийшли, називається "Урок іноземної мови", а саме, французької мови. Ми продовжимо з вами роботу по формуванню всіх необхідних умінь в галузі іноземних мов, а саме: в говорінні, аудіюванні, читанні, письмі.

У. (учитель) - Кожен вид діяльності має свою назву.

Представляються картинки з назвами, де 3-6 виділені червоним кольором. На кожній написано:

1. Je prononce et je recite. Вимовляю і розповідаю.

2. Je compte. Вважаю.

5. J'apprends la grammaire

6. Je parle. Розмовляю.

7. Je joue et j'apprends. Граю і вчу.

Учні Новомосковскют пропозиції і переводять їх.

У. (учитель) - Отже, хлопці, з яких видів мовленнєвої діяльності полягає мову, назвіть їх ще раз самі.

Е 1,2. (Учні) відповідають на запитання вчителя.

Je prononce. Я вимовляю. слайд 2

Відпрацьовуються звуки французької мови.

Мa camarade va a Madagascar - Мій товариш їде на Мадагаскар

La chatte a 4 pattes et la table a 4 pieds - У кішки 4 лапи, біля столу 4 ніжки.

Un ver de terre va vers un verre de verre vert -Земляні черв'як повзе до зеленого скляного стакану.

Le pere de Pierre est tres fier de sa carriere - Батько Петрика пишається його кар'єрою.

Повторюємо і розповідаємо вірш: "7 днів тижня" хором і індивідуально на слайді 3 (обігрується).

III. Мовна зарядка.

Je compte. Вважаю. - (використовується телевізор, ноутбук і комп'ютерна програма по темі "Рахунок до 20" на диску (Диск "Вчіть французький", числа - прослуховування)

Учні вважають до 20.

IV. Контроль знань рахунку до 20 в грі на французькій мові (Диск "Вчіть французький", числа - складна гра).

Гра на комп'ютері. Набираємо бали. Виходять 2 учні по лічилці.

Режим роботи: Учитель - учень. Поки учні грають, учитель пропонує виконати роботу на рахунок до 20 на слайді 4.

В кінці підводиться підсумок. Бали за роботу на комп'ютері підсумовуються з балами на картці і підраховується середній бал.

У. (учитель) - Сhantons la chanson de l'alphabet francais! Співаємо разом французький алфавіт.

Вчимо і повторюємо правила читання

На слайдах 6, 7, 8 зображені правила читання з буквосполученнями і слова з даними правилами читання.

E1,2,3. (Учні) - пояснює правила і Новомосковскет слово (робота триває по ланцюжку)

Відповідальний (сильний) учень дає зразок читання іншим учням своєї групи, потім вислуховує всіх учнів своєї групи і допомагає їм.

VI. J'ecris. Я пишу.

На слайді 9 - слова з базової лексики з пропущеними буквами. Учні повинні здогадатися які букви пропущені, вписати і пояснити правила читання.

Читання по ланцюжку, за правильну відповідь лунають жетони червоного кольору.

VII. Динамічна пауза.

Учні співають пісню - віршик 1,2,3 chaud n'est pas froid. на слайді 10 і показують руху.

Кольоротерапія. Використовується картинка з помаранчевим фоном.

У. (учитель) - Помаранчевий колір колір Сонця, який дає здоров'я, красу, омолодження, відновлює нервову систему. Цей колір збільшує працездатність на тривалий період, сприяє засвоєнню і запам'ятовуванню матеріалу. Добре повісити таку картину перед робочим столом.

IX. J'apprends la grammaire. Вчу правила граматики.

Тема "Артикль чоловічого роду і множини: un, de, les, des" Слайд 11

Учні представляють діалог "Знайомство". слайд 12

Йде одночасна робота парами. Учитель вислуховує діалоги і роздає жетони різного кольору в залежності від відповіді учнів. Чорний колір - оцінка "незадовільно", синій - "задовільно", зелений - "добре", червоний - "відмінно".

XI. Підведення підсумків уроку. Пояснення домашнього завдання.

Учитель: - Хлопці, сьогодні на уроці, як і на кожному уроці іноземної мови, ми вчилися з вами говорити по-французьки. Що потрібно вміти, щоб говорити іноземною мовою?

Учитель оцінює роботу учнів на уроці, вважає жетони, виставляє оцінки.