Урок геометрії по темі трапеція

цілі:
  • освітні:
    • формування в учнів поняття "трапеція";
    • умінь називати елементи і види трапеції;
    • умінь доводити властивості трапеції і застосовувати ці властивості при вирішенні найпростіших завдань (I рівня).
  • Розвиваючі:
    • розвиток спостережливості, умінь порівнювати, узагальнювати, класифікувати об'єкти за будь-якою ознакою;
    • розвиток мови (розширення математичного словника);
    • співвіднесення вербального значення з математичними символами.
  • виховні:
    • виховання навичок контролю і самоконтролю при роботі в парах;
    • виховання правильної самооцінки.

Метод: евристична бесіда.

устаткування:
  • розрізний матеріал для роботи біля дошки (чотирикутники);
  • розрізний матеріал для складання трапеції у кожного учня на парті;
  • плакати-аплікації прямокутної і равнобокой трапеції, розбитою на частини;
  • плакати-завдання (для усного фронтальної роботи);
  • картки з домашнім завданням.

I. Організаційний момент

Привітання, перевірка готовності робочого місця до уроку.

II. актуалізація знань

цілі:
  • розвиток умінь класифікувати об'єкти;
  • виділення головних і другорядних ознак при класифікації.

На дошці: різнокольорові чотирикутника.

Задає питання, дає завдання.
  • У царство яких фігур ми потрапили?
  • Розділіть фігури на класи по будь-якою ознакою.
  • Дайте визначення фігур відомого класу.

Відповідають на питання, виконують завдання.

Згадують несуттєві (колір) і істотні (кількість пар паралельних сторін) ознаки класифікації.

Дають визначення паралелограма, називають його види.

III. Пояснення нового матеріалу

1. Визначення трапеції і її елементів.

цілі:
  • навчити учнів давати визначення трапеції;
  • називати її елементи;
  • розвиток асоціативної пам'яті.

Креслить на дошці трапецію.

Просить дати визначення трапеції, спираючись на суттєвий ознака, і записати це визначення за допомогою математичних символів.

Креслять трапецію в зошитах.

Дають визначення трапеції, записують його за допомогою математичних символів.

Приставляє до верхнього підстави трапеції плакат, на якому намальована дах.

Називає елементи трапеції:

А D || BC - основи;
А D - нижня частина;
BC - верхнє підставу;
AB CD - бічні сторони

Порівнюють трапецію з будинком, підстава трапеції - з фундаментом, фундаментом.

Записують елементи трапеції в зошитах.

задає питання
  • Чи будуть ці фігури трапеціями?
  • Назвати елементи трапеції.