Північне медведково »

Мета. виховання патріотичних почуттів

Освітня. закріплювати знання про округ, вчити впізнавати знайомі місця на фотографіях, познайомити з історією виникнення міста.

Розвиваюча. розвивати зв'язне мовлення, логічне мислення.

Виховна. прищеплювати любов до малої Батьківщини,

- розгляд ілюстрацій по заданій темі;

- читання художньої літератури про Північному Медведкова;

- конкурс на кращий малюнок на тему «Північне Медведково».

хід заняття

- Хлопці, ми з вами так багато говорили про наш Північному Медведково. в якому ми живемо, Новомосковсклі розповіді, малювали малюнки. І сьогодні я вам пропоную перевірити свої знання, подивитися, на скільки добре ми знаємо свій край, може сьогодні хтось дізнається щось нове для себе. Ви готові відправитися в нелегкий шлях і перевірити свої знання? Отже, вперед ...

- Ми живемо в мікрорайоні. Як у людини, так і у нашого мікрорайону є своє ім'я. Як називається наш мікрорайон? Назвіть його? (Північне Медведково)

Один з хлопців Новомосковскет заздалегідь вивчений вірш:

Люблю тебе, мій рідний край,

За зимовий холод, літню спеку.

За річок студену прохолоду,

За щедрої осені відраду.

За гладь озер і шум лісів,

За щебет пташиних голосів.

За те, що я тут народилася,

І життя моя з твоєї злилася.

Далі вихователь показує територію Північного Медведково на карті міста і ще раз уточнює назву мікрорайону, показує дітям, що він великий, в ньому багато поліклінік, церква, магазинів, дитячих садків, кінотеатр, кожгалантерейная фабрика, хлібокомбінат.

Зупинка № 2 «Знаки і символи»

Вихователь. «Друга наша зупинка називається« Знаки і символи ». Зверніть увагу на ці ілюстрації, у них є щось спільне. Хто знає, що на них зображено? (Герби). Ці герби різних мікрорайонів. Герб об'єднує людей, що живуть в одному мікрорайоні, є відмітним знаком. На ньому намагалися зобразити щось дуже важливе для району, що відрізняє його від інших. Кожен символ і колір на гербі мають своє значення. Давайте знайдемо герб нашого мікрорайону, і подивимося на нього уважніше ... »

Вихователь разом з дітьми розшифровують символи і кольори, зображені на гербі:

Герб побудований за принципом гласності. Білий ведмідь символізує топонім «Медведково». Першим власником земель, на території яких розташовано сучасне муніципальне утворення «Північне Медведково». був прадід знаменитого князя Д. М. Пожарського - В. Ф. Пожарський на прізвисько Ведмідь. Полярна зірка і блакитне, «холодну» поле щита символізують топонім «Північне».

Далі все разом розглядаємо інші герби. Знаходять подібність і відмінності герба «Північного Медведково» від інших гербів.

- Крім герба у нашого мікрорайону є ще один державний символ, який також як і герб відрізняє нас від інших мікрорайонів. Хто мені підкаже, що це за символ? (Прапор)

- Як виглядає прапор нашого мікрорайону? З чим ми порівнюємо ці кольори? (Відповіді дітей).

На блакитному полотнищі вміщено зображення білого ведмедя і білої восьмиконечной зірки над ним.

Далі вихователь показує дітям прапори інших мікрорайонів.

Зупинка № 3 «Транспорт»

На цій зупинці вихователь пропонує дітям згадати на якому транспорті вони їздять з батьками? (Відповіді дітей). Потім дітям пропонується назвати і обговорити з ними, який транспорт ходить по Північному Медведково?

Зупинка № 4 «Наші вулиці»

- «Розкажи які знаєш вулиці нашого мікрорайону». Подивіться на картинки, фотографії, малюнки ... ви дізнаєтеся ці вулиці?

- Хлопці, а давайте з вами подивимося на мапі вулиці нашого мікрорайону, з'ясовують їх особливості і порівнюють один з одним.

- Хлопці, що ви можете розповісти про свою вулицю? Назвіть найулюбленіші місця на своїй вулиці, які ви відвідували разом з батьками (розповіді дітей).

При складанні розповіді можна дивитися на малюнки, фотографії.

Зупинка № 5 «Фінішна»

- Наш маршрут закінчився. У висновку, я пропоную вам трохи пограти і заодно перевірити, що ви сьогодні запам'ятали з нашого нелегкого маршруту. Пропоную вам відповісти на наступні питання:

1. Як називається мікрорайон, в якому ми з вами живемо?

2. Як називається вулиця на якій розташований наш дитячий сад?

3. На якій вулиці ти живеш?

4. Який транспорт у нас ходить?

5. Що зображено на мікрорайоном гербі?

6. Які кольори присутні на прапорі Північного Медведково?

7. Навіщо мікрорайону потрібен прапор?

8. Поясни прислів'я «Всякому мила своя сторона». «Рідна сторона мати, а чужа-мачуха».

Завершити заняття можна віршем «Моя Батьківщина»:

Велику землю, улюблену землю,

Де ми народилися і живемо,

Ми Батьківщиною світлою, ми Батьківщиною милою,

Ми Батьківщиною нашої кличемо.

Вихователь вручає дітям невеликі сувеніри та дякує за цікаву подорож.

Північне медведково »
Конспект НСД з малювання з елементами аплікації в підготовчій групі «Білий ведмідь і північне сяйво» Мета: навчання дітей комбінувати різні види образотворчої діяльності в одній роботі; розвивати почуття форми і композиції. Матеріали.

Північне медведково »
Конспект заняття по аплікації «Білий ведмідь і північне сяйво», підготовча група Трошина Е. С. вихователь ГБОУ "Школа №1392 ім. Д. В. Рябинкина" г. Киев, ДО (корп. №7) Цілі: 1) Закріпити знання дітей про тварин Північного.

Північне медведково »
Малювання в нетрадиційній техніці (монотипія) з елементами аплікації «Північне сяйво» Мадоу «Радість» дитячий садок №157 Освітня область «Художньо-естетичний розвиток» Малювання в нетрадиційній техніці з елементами.