Конспект підсумкового інтегрованого заняття з математики «число чотири, цифра 4»

Олена кудряшова
Конспект підсумкового інтегрованого заняття з математики «Число чотири, цифра 4»

МБДОУ № 160 м Бердянськ

Кудряшова Олена Варісовна

Мета. Закріплення знань дітей про кількість «чотири» і його прояві в навколишньому світі.

Завдання. 1. Закріпити уявлення дітей про пори року, частини доби, сторони світу; розширювати уявлення про тварин, предметах меблів; закріпити наявне уявлення про компас. Уточнити уявлення про чотирикутники, вправляти в порівнянні квадрата і прямокутника; повторити з дітьми знайомі вірші. Ознайомити з цифрою 4, удосконалювати уміння ліпити її з пластиліну; вправляти в рахунку до 4. Формувати вміння рухатися під музику, визначати її характер;

2. Розвивати просторову орієнтацію, часові уявлення; вміння виконувати дії за сигналом; розвивати увагу і мислення, мова; рухові вміння, швидкість.

3. Виховувати інтерес до пізнавально-дослідницької діяльності.

Матеріали та обладнання. Принцеса Чотири з картону, картинки: «Пори року», «Частини доби», «Сторони світу», «Скрипковий ключ», стілець, квадрат і прямокутник; компас, вірші про пори року, загадки про тварин, картинки тварин, групова меблі; аудіозапис маршової музики; картки на кожну дитину з зображенням цифри чотири, шкатулка з цифрою; пластилін, дошки для ліплення.

1. Організаційний момент.

Вихователь. Сьогодні до нас на заняття з математики прийшов гість, а для того, щоб ми з вами могли його побачити, нам потрібно виконати чарівні руху: чотири рази хлопнути, чотири рази тупнути правою ногою, чотири рази підстрибнути. Ну ось і наша гостя, хто це (Принцеса Чотири). Правильно, принцеса просить допомогти їй пригадати все, що пов'язано з її числом. Допоможемо їй?

Вихователь прикріплює принцесу в центрі дошки, від неї в різних напрямках розташовані сім стрілок.

Скажіть, чого завжди буває чотири?

Діти відповідають, а вихователь має картинки в потрібному напрямку.

Конспект підсумкового інтегрованого заняття з математики «число чотири, цифра 4»

Давайте перевіримо, чи правильно наше твердження:

1. Які пори року ви знаєте, скільки їх, давайте порахуємо.

Яка зараз пора року? Яка пора року було до зими, яку пору року буде після зими?

Яке вірш ви знаєте про зиму, про осінь, про весну, про літо.

«Я знаю, що треба придумати» (А. Барто)

Я знаю, що треба придумати,

Щоб не було більше зими,

Щоб замість високих заметів

Навколо зеленіли горби.

Дивлюся я в скляшку

Перетворюється в літо.

Кричить ворона в небі: - Кар-р!

У лісі пожежа-р, в лісі пожежа-р!

А було просто дуже:

У ньому оселилася осінь.

Прокинувшись від сну,

Пензлем м'якою весна

На гілках малює нирки,

На полях - граків ланцюжка,

Над ожівшею листям -

Перший розчерк грозовий,

А в тіні прозорою саду -

Кущ бузку біля огорожі.

Літо, літо до нас прийшло!

Стало сухо і тепло.

1. Які частини доби ви знаєте, скільки їх, давайте порахуємо.

2. Де зустрічається число чотири у меблів? (У меблів чотири ніжки).

Давайте порахуємо ніжки у стільця, біля столу, у лялькової ліжка.

Рухлива гра «Чаклун боїться (стола)». Вихователь називає предмет меблів (кухонну шафу, кухонний стіл, обідній стіл, ліжко, стілець, діти підбігають і зачіпають його рукою.

3. А у кого ще буває чотири ноги? (У тварин)

Відгадайте загадки про тварин (Діти відгадують, вихователь вивішує малюнки тварин на дошці).

Вся горить, як золота.

Ходить в шубці дорогою,

Хвіст пухнастий і великий.

Трав копитами торкаючись,

Ходить по лісі красень,

Ходить сміливо і легко,

Рогу розкинувши широко.

День жує і ніч жує:

Адже траву не так легко

Переробити в молоко!

Задрімаю я і співаю

Пісеньку тобі свою.

Але коли я на полюванні -

Неледачий я в роботі.

Хто в лісі глухому живе

Влітку їсть малину, мед

А взимку смокче він лапу.

З бородою, а не старий,

З рогами, а не бик,

Доять, а не корова,

А личаків не пасе.

Назвіть тварин, у яких ноги (лось, корова, коза)

Назвіть тварин, у яких лапи (лисиця, кіт, ведмідь).

4. Ви сказали, що з числом чотири пов'язані чотирикутники. Чого у них

чотири? (Чотири кути, сторони, вершини). Давайте порахуємо.

Які чотирикутники ви знаєте? (Квадрат, прямокутник).

Що однакове у квадрата і прямокутника? Чим вони відрізняються?

5. Ну що ж, а тепер музична пауза. Послухайте уривок з цього музичного твору і скажіть що це? (Діти слухають марш). Як ви здогадалися, що це марш? (Під нього можна крокувати). Яка музика у маршу? (Бадьора, енергійна).

Послухайте її ще раз і тихенько порахуйте: раз, два, три, чотири.

А зараз давайте пограємо. Поки звучить марш, ви крокуєте по килиму в різних напрямках, музика зупиняється і вам потрібно зібратися в гурток по чотири людини.

6. У нас на дошці залишилася остання картинка і це сторони світу. Які сторони світу ви знаєте? Давайте їх порахуємо.

Що допомагає людям визначати сторони світу? (Компас). Подивіться на компас, куди показує синя стрілка, куди червона?

Зараз компас нам теж допоможе визначити напрямок, ми відправимося на північ і спробуємо знайти шкатулку.

Діти з компасом йдуть по групі на північ і знаходять скриньку.

Відкривають її і знаходять цифру 4.

Діти подивіться на цю цифру, на що вона схожа?

Впустила стілець в квартирі

Став схожий він на чотири.

Давайте намалюємо цю цифру пальчиком в повітрі; хочете її зліпити?

Ми покажемо цифру за допомогою пластиліну і подаруємо її нашої принцесі.

3. Ліплення цифри чотири. Діти ліплять цифру 4 з пластиліну,

скручений в ковбаски.

Чим ми сьогодні з вами займалися?

Що вам сподобалося найбільше?

Конспект підсумкового інтегрованого заняття з математики «число чотири, цифра 4»
Виступ в ЦКІОМе Закінчується навчальний рік, а разом з ним і сезон виступів дошкільників. У Центрі Культурних та Масових заходів концертна програма.