Конспект нод - для чого потрібні вдома - для дітей підготовчої групи - заняття, конспекти -
вихователь, МБДОУ "Дошкільний навчальний заклад № 9" м Черновциа Алтайського краю
цілі:
пізнавальні: сприяти поповненню знань дітей про види будинків, про їх конструкціях, продовжувати знайомити з різними будівельними матеріалами, з будівельними професіями;
розвиваючі: сприяти розвитку конструктивних здібностей, мислення, пам'яті, уяви;
виховні: виховувати повагу до людини праці.
Наочність: картки-схеми, презентація «Дому такі різні», будівельний матеріал.
Хід заняття:
Перед вами лежать картки-схеми. З'єднайте на них точки, і ви отримаєте зображення знайомих предметів.

Що зображено на схемах? (Будинку) Правильно будинку. Сьогодні на занятті ми будемо говорити з вами про будинках. (Слайд 3) Подивіться, на картинках зображені будинку. Скажіть хлопці, чи всі будинки однакові? (Немає) Чим вони відрізняються? (Поверховістю, матеріалом з якого зроблені) З яких матеріалів зроблені ці будинки? (Дерево, цегла і т. Д.)
Гра «Знайди відмінності».
Хлопці, виявляється, що ескімоси будують собі будинки зі снігу. (Слайд 4) Називаються ці будинки голку. Скачують сніжний ком, обтісують його з чотирьох сторін і виходить великий сніжний цегла. І з цієї речовини людина складає будинок. Є таке прислів'я: «Будинок без кутів не варто». А цей сніжний будинок будується без кутів - він круглий. Здалеку він дуже схожий на яйце, вкопані на половину в землю.
Для чого потрібні вдома? (Щоб сховатися від вітру, дощу, снігу, шуму, сонця) Правильно, в усьому світі люди будують будинки, щоб мати дах над головою і захист. Будинки будують в залежності від клімату з різних матеріалів. Про що думає людина, створюючи будинку для холодних районів? Який матеріал він вибирає? Назвіть ці будинки.
Деякі люди живуть в будинках, які відповідають їхньому способу життя. (Слайд 5) А ось будинок, який можна легко розібрати і побудувати знову при переїзді з місця на місце. Хто знає, як він називається? (Юрта) Правильно, сьогодні пастухи пасуть худобу тут, а завтра - там. Розберуть свої будинки-юрти, занурять на віз і поїдуть на нове місце. У містах місця мало, а жителів багато. Які будинки будують у великих містах? (Багатоповерхові) (слайд 6)
У селі місця багато, населення трохи, тому тут будують одно-двоповерхові будинки (слайд 7)
Як ви думаєте, люди яких професій будують будинки? (Муляри, теслі) Всі люди, які будують будинки, - будівельники. (Слайд 8)
Щоб побудувати багатоповерховий будинок, багато людей займається цією роботою, але кожен робить свою професійну справу.
- Відгадайте загадки про людей різних будівельних спеціальностей:
Із цегли ми будуємо будинок,
Щоб сміялося сонце в ньому.
Щоб вище, щоб ширше
Були кімнати в квартирі.
(Каменяр)
(Слайд 9)
Ось на краєчку з побоюванням
Він залізо фарбує фарбою,
У нього в руках відро,
Сам розписаний він строкато.
(Маляр)
(Слайд 10)
Він колоду отешет спритно,
Стіни зробить, навіс.
У нього смолою спецівка,
Як сосновий пахне ліс.
(Тесляр)
(Слайд 11)
- Існує багато будівельних спеціальностей. Вгадайте, хто що робить.
- Архітектор що робить? (Складає проект, креслить план, розраховує розміри будинку.) (Слайд 12)
- Кранівник що робить? (Працює на висотному крані, піднімає важкі вантажі на будь-який поверх, встановлює бетонні перекриття і т.д.) (слайд 13)
- Сантехнік що робить? (Встановлює в квартирах труби, батареї для опалення, раковини, крани, унітази, ванни і т.д.) (слайд 14)
- Електрик, що робить? (Встановлює проводку, ставить розетки, підключає світло і т.д.) (слайд 15)
- Скляр що робить? (Скло вікна, балкони і т.д.) (слайд 16)
- Вантажник, що робить? (Допомагає всім робітникам, вантажить цеглини, фарбу,
сантехніку і т.д.) (слайд 17)
Хлопці, але ж не тільки людині потрібен будинок, у кожної тварини теж є свій будиночок. Зараз пограємо в гру «Допоможи тварині знайти свій будиночок»
Физкультминутка:
Ми трошки відпочинемо,
Станьмо, глибоко зітхнемо.
Руки в сторони, вперед,
На узліссі зайка чекає. (Діти виконують рухи)
Зайка стрибав під кущем,
Запрошуючи нас до свого дому. (Стрибають на одній ніжці, потім на інший, на двох відразу.)
Руки вниз, на пояс, вгору,
Тікаємо ми від усіх, (Біг на місці.)
Руки вниз, на пояс, вгору,
Тікаємо ми від усіх. (Біг на місці.)
Побіжимо швидше в клас,
Там послухаємо розповідь. (Сідають за столи)
Хлопці, а ви пам'ятаєте казку «про трьох поросят». З чого будували собі будинки поросята? (З соломи, прутиків, каменів) Чому так легко зруйнував вовк будиночки у двох поросят? (Солома і прутики були нічим скріплені) А у третього поросяти чому позначився будинок таким міцним? (Камені скріплені)
Хлопці, а ви хочете ненадовго стати будівельниками? Уявіть, що я - чарівниця, зараз я візьму чарівну паличку і перетворю вас в справжніх будівельників.
Ми будемо будувати з вами будинок з цегли. Чим можна з'єднати між собою камені, цегла? (Цементом) Правильно, спеціальним скріплює складом. Ось вам такий склад. Що потрібно зробити, щоб приготувати його? (Намочити) З чого починають будувати будинок (з фундаменту, потім викладають стіни, зверху накривають дах, вставляють вікна та двері)
Діти виконують завдання. (Ми будували будинок з брусків пінопласту, скріплювали їх плитковим клеєм. Заздалегідь я заготовила вікна і двері, а потім ми їх просто закріпили.)
Ви сьогодні добре попрацювали. Але чарівниця вирішила перевірити, чи всі були уважні на занятті. Вона візьме чарівну паличку, змахне нею і перенесе будинок із соломи і гілок жителям Крайньої Півночі. Ось зрадіють ескімоси! (В таких будинках на півночі замерзнуть) відправлю-ка я цей будинок в Африку, де немає морозів, (голку розтане, там жарко) А ось цей будинок з цегли віддам монгольським пастухам. Ось заживуть і кочувати не захочуть з місця на місце (пастухи завжди були кочівниками. Їм потрібні будинки переносні - юрти)
Молодці хлопці! Добре ви сьогодні впоралися з усіма завданнями. А вам сподобалося наше заняття? Що особливо сподобалося? Молодці, спасибі всім за роботу.
отримати свідоцтво
.
створити портфоліо
створити блог
.